Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Maina LĢIA cenrādi; no 1. augusta nedaudz samazināsies LatPos cenas 25.07.2017

Sviitra

  Valdība otrdienas, 25. jūlija sēdē nolēmusi jau ar 1. augustu mainīt Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras maksas pakalpojumu cenrādi, kā arī veikt izmaiņas attiecībā uz LatPos pakalpojumiem un ģeotelpiskās informācijas pamatdatu formātiem. To paredz apstiprinātais MK noteikumu projekts "Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras maksas pakalpojumu cenrādis un tā piemērošanas kārtība".

Cenrādī paredzēts, ka turpmāk LatPos reālā laika korekciju servisa izmantošana visai Latvijas teritorijai maksās 490 eiro gadā (vienam LatPos lietotāja identifikatoram, ja pasūta līdz 5 identifikatoriem) līdzšinējo 536 eiro vietā. Cenu samazināšanu ļaujot īstenot tas, ka LatPos uzturēšanas izmaksas pārsvarā iekļautas valsts budžeta dotācijās, kas ļauj samazināt LatPos uzturēšanas izmaksas. No cenrāža tikuši izslēgti pakalpojumi, kas saistīti ar LatPos reālā laika datu korekcijas abonēšanu mērījumiem ar precizitāti ne sliktāku kā 1 m, izmantojot DGPS (Differential Global Positioning System) metodi, jo šī metode ir tehnoloģiski novecojusi un praktiski attiecīgais pakalpojums netiek pieprasīts un tautsaimniecībā izmantots. Turpmāk būs iespēja pasūtīt LatPos servisu arī divu lielumu teritoriāliem apgabaliem (ne tikai 12 800 kvadrātkilometru teritorijai, bet arī 6400 kvadrātkilometriem), tas maksās attiecīgi 280 un 112 eiro.

Savukārt pakalpojumiem, kas saistīti ar augstuma noteikšanu ar nivelēšanu un ģeomagnētisko un gravimetrisko vērtību noteikšanu, aprēķināts cenu pieaugums no 6 līdz 13% apjomā atsevišķās pozīcijās, tomēr, kā sola noteikumu projekta autori, "kopējās pakalpojuma izmaksas samazināsies, jo mainīts pakalpojumu cenu aprēķina princips – pakalpojuma cenās konkrētajās pakalpojumu pozīcijās ir iekļautas visas izmaksas, kas saistītas ar pakalpojumu sniegšanai nepieciešamajiem komandējumiem un transporta izdevumiem".

No pakalpojumu klāsta izslēgti vēl vairāki pakalpojumi, piemēram, iespēja saņemt izmantošanai topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 atsevišķus datu slāņus; digitālais reljefa modelis ar regulāro tīkla soli 20 m, 70 m, 100 m un 200 m; pakalpojumi, kas saistīti ar ģeodēzisko darbu rezultātu ekspertīzēm aeronavigācijas vajadzībām, ņemot vērā izmaiņas normatīvajos aktos.  Vienlaikus cenrādī iekļautas jaunas pozīcijas, kā, piemēram, iespēja saņemt izmantošanai digitālā reljefa modeļa pamatdatus ar regulāro tīkla soli 20m visai Latvijas teritorijai no datiem, kas iegūti ar lāzerskenēšanas un fotogrammetrijas metodi, ņemot vērā aktuālos Latvijas teritorijas aerolāzerskenēšanā iegūtos datus. Kā pakalpojuma pozīcija cenrādī iekļauta ortofotokarte neatkarīgi no mēroga (šobrīd spēkā esošajos MK noteikumos Nr.527 noteikti konkrēti ortofotokartes mērogi), kā atsevišķas datu kopas iekļauta ortofotokarte krāsainā un infrasarkanā spektrā, u.c.

Tāpat atsevišķas izmaiņas ir attiecībā uz ģeotelpiskās informācijas pamatdatu formātiem, kādos ir iespējams saņemt pakalpojumu, kas pamatotas ar tehnoloģiju attīstību datu sagatavošanā, tirgus pieprasījumu un lietderību standarta ģeotelpiskās informācijas pamatdatus uzturēt noteiktos formātos, piemēram, ir izslēgti tādu datu formāti kā GRID, PNG un PDF.

Komentāri:
 
mērmieks21
26.07.2017
09:19
Trimble RTX rūlle!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2020. gada 31. oktobris

Vārda diena:

Valts, Rinalds, Rinalda
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.