Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

RTU Ģeomātikas katedras speciālisti iesaistās Ruckas mākslas rezidenču centra atjaunošanā 19.12.2016

Sviitra

Novembra nogalē Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs izcēlās ugunsgrēks, nodarot ēkai lielus postījumus. Tagad, pateicoties Ruckas komandas apņēmībai un draugu atbalstam, lielā sparā notiek ēkas atjaunošanas darbi. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) Ģeomātikas katedras speciālisti šonedēļ devās uz Cēsīm, lai veiktu ēkas un tās konstrukcijas 3D uzmērīšanu, un viņu veiktie mērījumi palīdzēs nama atjaunošanā, ziņo RTU.

Ģeomātikas katedras asociētais profesors Māris Kaļinka, docents Mārtiņš Reiniks un profesionālās maģistrantūras studiju programmas «Inovatīvie risinājumi ģeomātikā» students Lauris Goldbergs 12. decembrī Ruckā veica ēkas un tās konstrukcijas 3D skenēšanu no ārpuses un iekšpuses, lai izveidotu ārskata un iekšskata rasējumus. Tie palīdzēs ātri, precīzi un kvalitatīvi izveidot ēkas 3D modeli, dokumentējot ēku autentiskajā izskatā, kas līdz šim nav darīts. Ģeomātikas speciālistu izveidoto ēkas 3D modeli  izmantos ēkas atjaunošanas projekta izstrādāšanai un realizēšanai. 

RTU BIF Ģeomātikas katedras speciālistiem ir vairāk nekā 20 gadu pieredze, piedaloties kultūrvēsturiski nozīmīgu objektu ģeometriskā uzmērīšanā un dokumentēšanā. Viņi palīdzējuši restaurācijas darbos tādos kultūrvēsturiski nozīmīgākos objektos kā Doma un Jēkaba baznīcu, Cēsu un Rīgas pils, kā arī citu valsts nozīmes kultūras pieminekļu atjaunošanā. 
 
Ruckas muižas Kungu māja ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas pieder Cēsu pašvaldībai. Līdz 2005. gadam tur bija tuberkulozes slimnīca. 2013. gadā muižā Ruckas mākslas rezidenču centru sāka veidot Ieva un Kaspars Gobas, veicot apjomīgus atjaunošanas darbus. Rezidenču centrs īsā laikā iemantoja plašu popularitāti Latvijas un starptautiskā mērogā, nodrošinot radošu vidi neskaitāmiem pasākumiem un rezidences māksliniekiem gan no Latvijas, gan citām valstīm. Ugunsnelaime Rucku piemeklēja naktī uz 21. novembri, tās rezultātā daļēji vai pilnībā atjaunojama turpat puse no ēkas 800 m2 lielās platības.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Šodiena 2020. gada 7. jūnijs

Vārda diena:

Gaida, Arnis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.