Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Pašbraucošajās automašīnās varētu izmantot LIDAR tehnoloģiju 15.07.2016

Sviitra

Lai autopilota vadītās automašīnas darbotos precīzi, tajās būšot nepieciešams uzstādīt triju veidu tehnoloģijas - ne tikai videokameru ar vizuālo datu apstrādes sistēmu, bet arī tuva un tāla darbības rādiusa radaru un aerolāzerskeneri (LIDAR). Tā paziņojis vācu autodetaļu ražotāja ZF Group vadītājs Štefans Zommers, komentējot maija sākumā Floridā notikušo traģisko negadījumu, kurā autopilota režīmā tobrīd braucošā Tesla automašīna iekļuva negadījumā un bojā gāja tajā esošais vadītājs. Tesla līdz šim nevēlējusies iekļaut autonomo automobiļu komplektācijā LIDAR, jo šāds risinājums tiek vērtēts kā pārāk dārgs sērijveida automodeļu ražošanā. Tomēr pirms dažām dienām kāds Tesla izmēģinājuma modelis pamanīts veicam testa braucienu ar LIDAR tehnoloģiju, Palo Alto apvidū. Oriģinālziņa

Komentāri:
 
Vārds
21.07.2016
09:23
Tesla jau nemaz arī neapgalvo, ka tai ir autopilota vai autonomas braukšanas režīms. Tesla modeļiem ir adaptīvā kruīzkontrole, kas vienalga prasa vadītāja klātbūtni un uzmanību. Pēdējā avārija ir dabiskā atlase pret tiem kas pārvērtē tehnoloģijas iespējas, bet tai pat laikā tā bija cilvēku kļūda, jo smagais auto veica kreiso pagriezienu nepalaižot pretimbraucošo, avārija būtu tik un tā. Vienīgais ko Tesla var pārmest, ir ka tiek palaista beta versija uz koplietošanas ceļiem, kas ir absurds.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.