Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Pabeigti satelīta "Venta-1" vibrāciju testi - līdz startam vēl pusotrs mēnesis 22.04.2016

Sviitra
Kā Ventspils Augstskolu informē projekta "Venta-1" vadītājs no Brēmenes Lietišķo zinātņu universitātes Indulis Kalniņš, 15.aprīlī sekmīgi tika pabeigti satelīta "Venta-1" vibrāciju testi. Šobrīd saņemta informācija no Indijas, ka nesējraķetes PSLV-C34, ar kuru orbītā tiks nogādāts arī satelīts "Venta-1", starts apstiprināts 2016.gada 10.jūnijā.
 
Satelīta pārbaudes notika pēc nesējraķetes īpašnieka - Indijas firmas "Antrix" prasībām visu 3 asu virzienos pēc kārtas un sastāvēja no harmonisko svārstību slodzes zemo frekvenču diapazonā, haotisko svārstību slodzes identiski sagaidāmajam slodzes spektram uz raķetes un triecienu slodzes testiem, kas imitē pakāpju atdalīšanos un citu pirotehnisko aparātu radītās slodzes. Konstatēts, ka gan satelītam "Venta-1", gan itāļu satelītam "MaxValier", ar kuru kopā mūsu satelīts tiks nostiprināts uz raķetes, ir augsta stinguma pakāpe, ko raksturo to pašsvārstību pirmā frekvence virs 200 Hz. Saskaņā ar Indijas speciālistu prasībām, šai frekvencei jābūt lielākai par 100 Hz. Līdz ar to iegūts apstiprinājums tam, ka satelīts ir izprojektēts un uzbūvēts ar divkāršu drošības rezervi attiecībā uz vibrāciju slodzēm.
 
Bez vibrāciju testiem vēl jāveic vakuuma testi. 18. aprīlī tika uzsākti vakuuma testi. Satelīts uz vairākām dienām tiek ievietots vakuuma kamerā. Šajā laikā tiek mērīts vakuuma ķīmiskais sastāvs, kas raksturo gaistošo savienojumu izdalīšanos no dažādām satelīta sastāvdaļām. Pārbaužu cikla noslēgumā Minhenē satelītam vēl tiks veikti termiskie testi termokamerā. Arī tam nepieciešamas aptuveni 5 dienas.
Satelītu plānots nogādāt atpakaļ Brēmenē aprīļa beigās, kad plānots, ka Ventspils Augstskolas inženieri klātienē varēs veikt "Venta-1" sistēmu pārbaudi.
 
Jau ziņots, ka Ventspils Augstskola ir lūgusi arī Izglītības un zinātnes ministriju deleģēt neatkarīgu satelīttehnoloģiju speciālistu dalībai “Venta -1" testos Brēmenē.
Šobrīd saņemta informācija no Indijas, ka nesējraķetes PSLV-C34, ar kuru orbītā tiks nogādāts arī satelīts "Venta-1", starts apstiprināts 2016.gada 10.jūnijā. Satelīts līdz 28.maijam ir jānogādā Indijā, lai tam veiktu montāžu uz nesējraķetes.
 
Indijas Kosmosa izpētes organizācija ISRO ir paziņojusi, ka gaidāmais PSLV-C34 starts būs īpašs Indijas kosmosa izpētes vēsturē. Ar šo startu kosmosā tiks nogādāti 22 dažādu valstu satelīti. Tas ir lielākais satelītu skaits, kāds jebkad agrāk ir ievadīts orbītā ar Indijas nesējraķeti vienas misijas ietvaros. Šajā ziņā rekords pieder amerikāņiem. NASA 2013.gadā ar vienu nesējraķetes startu orbītā ievadīja 29 satelītus.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.