Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

VZD sadarbībā ar LLU sākas priekšdarbi zemes konsolidācijas ieviešanai Latvijā 11.04.2016

Sviitra

 Sākušies sagatavošanās darbi zemes konsolidācijas procesa ieviešanai, kuru atbilstoši Zemes pārvaldības likuma pārejas noteikumu 5.punkta trešajai daļai Latvijā plānots ieviest no 2017. gada 31. decembra.

Lai izdotu Ministru kabineta noteikumus, kas noteiks zemes vienību relatīvo novērtējumu zemes konsolidācijas vajadzībām, Valsts zemes dienests (VZD) sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes pasniedzējiem un studentiem 4. aprīlī uzsāka mēnesi ilgu pilotprojektu “Zemes konsolidācijā izmantojamās zemes relatīvā novērtējuma noteikšana”.

Pilotprojekta mērķis ir aprobēt VZD izstrādāto zemes relatīvā novērtējuma noteikšanas metodiku un sagatavot priekšlikumus tās pilnveidošanai. Lai sasniegtu pilotprojekta mērķi, Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācību un pētījumu saimniecības “Vecauce” teritorijā atbilstoši VZD izstrādātajai metodikai tiks veiktas zemes kvalitatīvā novērtējuma pārbaudes dabā. Atbilstoši iegūtajiem rezultātiem tiks sagatavota relatīvā novērtējuma lieta, noteikta zemes relatīvā vērtība, kā arī sagatavota zemes relatīvā novērtējuma karte.
 
Pilotprojekta rezultātā iegūtā informācija kalpos par būtisku priekšnosacījumu, lai atbilstoši Zemes pārvaldības likuma 13. pantā noteiktajam, VZD objektīvi izstrādātu kārtību, kādā nosakāms zemes vienību relatīvais novērtējums zemes konsolidācijas vajadzībām.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
Šodiena 2020. gada 29. septembris

Vārda diena:

Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.