Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

VZD: Ar jaunu tematisko karti papildināts portāls Kadastrs.lv 23.03.2016

Sviitra

 Valsts zemes dienesta datu publicēšanas un e-pakalpojumu portālā Kadastrs.lv e-pakalpojums “Tematiskās kartes” papildināts ar jaunu karti – “Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu karte”. Tā noderēs visiem, kas interesējas par teritoriālo plānošanu.

Kartē iespējams uzzināt, kāds ir katras zemes vienības dominējošais lietošanas mērķis, piemēram, lauksaimniecības zeme, individuālo dzīvojamo māju apbūves zeme, komercdarbības objektu apbūves zeme, ražošanas objektu apbūves zeme vai cits. 
 
Lietošanas mērķi zemei nosaka vietējā pašvaldība. Zemes vienībai nosaka vienu vai vairākus lietošanas mērķus, kā arī to, cik liela platība atbilst katram lietošanas mērķim. Dominējošais lietošanas mērķis ir tas, kurš aizņem lielāko zemes vienības daļu. Tematiskajā kartē tas identificēts ar krāsojumu (skat. karšu pārlūka leģendu).
 
Tematiskā karte ļauj uzzināt, kādu zemes vienības daļu aizņem katrs no tajā apstiprinātajiem lietošanas mērķiem.  Pārlūkojot karti mērogā 1:5000 vai lielākā, sistēma automātiski katrai zemes vienībai attēlo sektoru diagrammu, kurā redzams detalizēts lietošanas mērķu attēlojums. Arī šeit lietošanas mērķi identificēti ar krāsu. Papildus karšu pārlūka “Rezultātu” sadaļā attēlosies zemes vienības kadastra apzīmējums, lietošanas mērķu skaits un katram mērķim atbilstošā platība.
 
Jauno tematisko karti var bez maksas pārlūkot portāla www.kadastrs.lv sadaļā “Elektroniskie pakalpojumi” (“Apskatīt tematiskās kartes, atlasīt un lejupielādēt datus” – “Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu karte”).
 
Ir sagatavota video pamācība “Tematiskās kartes”, kas palīdzēs uzsākt karšu izmantošanu. Skatīt pamācību YouTube kanālā šeit!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.