Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Eiropas Mērnieku dienā godinās LMB apbalvojumu saņēmējus 16.03.2016

Sviitra

Šo piektdien, 18.martā, jau piekto gadu norisināsies Eiropas Mērnieku diena, kuru vienlaicīgi atzīmēs visā Eiropas Savienībā un arī ārpus tās robežām. Arī Latvijā mērniecības nozarē gaidāms svarīgs pasākums.

Latvijas Mērnieku biedrība šajā dienā organizē savu ikgadējo kopsapulci un semināru par nozares aktualitātēm, kas šoreiz notiks Jūrmalas viesnīcā "Dzintars". Pēc semināra, plkst. 17:00 svinīgā ceremonijā tiks cildināti LMB piešķirto apbalvojumu - Goda ordeņu un Atzinības zīmju "Par nopelniem Latvijas mērniecībā" saņēmēji. Šogad apbalvojumus saņems Erns Lazdāns, Jānis Pakalns, Visvaldis Šnepsts un Agris Svars. Apmeklēt apbalvojuma ceremoniju tiek aicināti visi interesenti.

Eiropas Mērnieku dienas tradīciju ieviesusi Eiropas Mērnieku padome un tradicionāli katrs gads tiek veltīts kādam izcilam mērniecības nozares pārstāvim. Šogad par gada mērnieku nominēts 18. gadsimta horvātu zinātnieks, astronoms, matemātiķis un filozofs Rudžers Jozefs Boskovičs, kura plašajā paveikto darbu klāstā ir gan pirmā ģeometriskā procedūra ekvatora noteikšanai rotējošām planētām, gan planētas orbītas aprēķināšana, balstoties uz trim atrašanās vietas pozīcijām, gan atklājums, ka uz Mēness nav atmosfēras. 

Latvijas mērniecības nozarē šis gads ir nozīmīgs ar to, ka no 23. līdz 24. septembrim Rīgā norisināsies vēl nebijuša mēroga mērnieku pasākums - Eiropas Mērnieku padomes Ģenerālā asambleja. Eiropas Mērnieku padome ir institūcija, kas pārstāv un attīsta mērnieka profesiju Eiropā, tai skaitā veicinot zināšanu un pieredzes apmaiņu, sniedzot padomus un konsultācijas ES institūcijām, veicinot profesionālās kvalifikācijas un pakalpojumu standartu uzturēšanu. Uz Ģenerālo asambleju Rīgā ieradīsies deleģētās personas no 35 dalībvalstīm. Savukārt dienu pirms asamblejas, 22. septembrī, notiks Latvijas Mērnieku biedrība sadarbībā ar Valsts zemes dienestu organizēta starptautiska konference par godu Latvijas kadastra pastāvēšanas 335 gadu jubilejai - arī tajā piedalīsies pārstāvji no visas Eiropas.  

Komentāri:
 
07.10.2021
13:23
Labdien Ikar!
Kur atrodas šis piemineklis?
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2021. gada 17. oktobris

Vārda diena:

Karīna, Gaits
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.