Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas nozarē darbu skaits pieaug, apjoms samazinās 29.02.2016

Sviitra
Valsts zemes dienesta sagatavotais 2015. gada statistikas pārskats par mērniecības apjomiem augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas (ADTI) nozarē liecina, ka trešo gadu pēc kārtas pieaug izpildīto darbu skaits. Salīdzinot ar 2014. gadu, kopējais izstrādāto topogrāfisko un izpildmērījuma plānu skaits ir pieaudzis par 12%. Vienlaikus jāsecina, ka plānu platības un izpildmērījuma plānu garumi samazinās.
 
Raugoties atsevišķi, gada laikā sagatavoto topogrāfisko plānu skaits ir pieaudzis par 8%, vienlaikus kopējās uzmērītās platības samazinājušās par 4%. Pagājušajā gadā sagatavoti 13 146 topogrāfisko plānu ar kopējo uzmērīto platību 22 425 ha.
 
Neskatoties uz sagatavoto plānu skaita pieaugumu, joprojām topogrāfiskajos plānos uzmērīti tikai 0,35% no valsts teritorijas.
 
Savukārt izpildmērījuma plānu skaits audzis par 18 %, bet to kopējais uzmērītais garums ir sarucis par 22%. Pavisam sagatavoti 11 794 izpildmērījuma plānu ar kopējo uzmērīto garumu 4778 km.
 
Vislielākā ietekme uz ADTI nozari ir būvniecībai, jo ADTI darbi pamatā tiek sagatavoti būvniecības procesa nodrošināšanai. Visvairāk ADTI darbi likumsakarīgi tiek izstrādāti Rīgas pilsētā un ap Rīgu esošo pašvaldību teritorijās (Ķekavā, Jūrmalā, Mārupē), kurās noris aktīvākā būvniecība. 2015. gadā Rīgas pilsētas teritorijā tika izstrādāti 5080 topogrāfiskie un izpildmērījuma plāni, kas veido 20% no kopējā Latvijā veikto darbu skaita.
 
Ja salīdzina izgatavoto izpildmērījumu plānu skaitu pret topogrāfisko plānu skaitu dažādās pašvaldībās, secināms, ka 55 pašvaldībās šī attiecība ir vienāda vai lielāka par 1, bet 30 pašvaldībās, tāpat kā pērn, šī attiecība ir 0,5 un mazāka. Teorētiski šim skaitlim vajadzētu būt vienādam vai lielākam par 1. Tas liek domāt, ka ievērojams skaits izpildmērījama plānu netiek iesniegti pašvaldībā vai pat vispār netiek izstrādāti. Visticamāk, tas ir saistīts ar būvniecības kontroles procesu pašvaldībās.
 
Valsts zemes dienests ir ADTI valsts informācijas sistēmas uzturētājs un regulāri apkopo informāciju par ADTI darbiem Latvijas teritorijā, kā arī veido nozares līderu TOP 10.
 
Apkopojot statistiku par mērniecības uzņēmumiem, redzams, ka tirgus līderi ir četras sabiedrības - Ģeodēzists, Metrum, Latvijasmernieks.lv un ABC Construction -, kas dominē uzņēmumu TOP 10 dažādos griezumos - gan pēc darbu skaita un veida, gan apjoma.
 
Starp mērniekiem tirgus līderi nav tik izteikti. Par to liecina fakts, ka visus TOP 10 - gan pēc sagatavoto plānu skaita, gan topogrāfisko plānu platības, izpildmērījuma plānu platības un garuma - veido atšķirīgi mērnieku vārdi. Tos var uzzināt pārskatā.
Pilnu informāciju par veiktajiem ADTI darbu apjomiem un teritorijām, kurās noris aktīvākā topogrāfiskās informācijas iegūšana, aktīvākajiem mērniecības uzņēmumiem un mērniekiem var iegūt Valsts zemes dienesta tīmekļa vietnē publicētajā 2015. gada statistikas pārskatā (skatīt šeit: http://vzd.gov.lv/files/adti_gada_parskats_2015_publicesanai.pdf).

 

Komentāri:
 
kur labākajiem medaļas no VZD
03.03.2016
13:12
Vidējais topogrāfiskā plāna izmērs 2015. gadā ir 1.7 ha (2014. gadā - 1.9).
Lielākie rekordisti 2015. gadā ir 256.21 ha liels topogrāfiskais plāns (Ģirts
Pētersons AC000000075 no SIA Ģeodēzists, „Olaines purvs, Olaines pagasts,
Olaines novads”), bet garākais izpildmērījums sasniedza 63.842 km (Ivars Žagars
(BC-328) no SIA TERRA TOPO, “Optiskā kab. Trase Vandzene – Talsi -
Dursupe, Talsu novads”).
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2021. gada 17. janvāris

Vārda diena:

Tenis, Dravis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.