Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Pārdomas par mērnieku sertifikāciju 2 28.12.2015

Sviitra

Portāla Mernieks.lv lasītājs Jancis iesūtījis savas pārdomas par aktuālāko mērnieku sertifikācijas jautājumos - ir izstrādāti sertificēšanas normatīvā regulējuma grozījumu priekšlikumi, kuros paredzēta arī viena sertifikācijas centra noteikšana.

 2013. gada martā uzrakstīju un palūdzu ievietot mērnieks.lv pārdomas par mērnieku sertifikāciju [http://www.mernieks.lv/article/1867]. Ar prieku pārlasīju komentārus. Pieļauju, ka sertifikācijas problēmas nozarē bija ‘’sasāpējušas’’ vairākām iesaistītajām pusēm un ir notikusi virzība uz noteikumu izmaiņām. Divarpus gadu laikā ir paveikts ļoti liels darbs. ‘’Sabiedrības integrācijas fonda’’ ietvaros notika diskusijas nozarē, kā rezultātā tapa priekšlikumi. Šie priekšlikumi kalpoja kā bāze darba grupai, kurā sabiedrisko organizāciju deleģētie pārstāvji kopā ar valsts iestāžu pārstāvjiem pusgada laikā strādāja pie noteikumu grozījumu projekta. Šajā brīdī ir sagatavots gala ziņojums [http://lkga.lv/263-2/].

 Neiedziļinoties sīkumos, noteikumu grozījumos tiek lūgts iestrādāt normas, kuras liks būtiski aizdomāties negodprātīgiem kolēģiem par savu darbu kvalitāti, jaunajiem būs ilgāk jāpastrādā palīga statusā, centriem pavērsies reālas iespējas uzraudzīt un eksaminēt, vajadzības gadījumā mērniekam būs iespēja pašam uz laiku apturēt sertifikātu, beidzot tiks definēts eksperta statuss, izmaiņu būs daudz un ne visiem patīkamas. Atsevišķos jautājumos notika uzņēmumu aptaujas, lai būtu objektīvāks viedoklis un varētu iestrādāt loģiskākas prasības, paldies par atsaucību. Tik tālu viss ir jauki un skaisti, ļoti ceru, ka lielākā daļa no priekšlikumiem arī tiks realizēti noteikumos.

Pieļauju, ka tagad, kad kļuvis zināms darba grupas gala ziņojuma teksts, pamodīsies pseidoaktīvisti, kuri kārtējo reizi neko nav zinājuši, dzirdējuši un sapratuši. Jau tagad var vērot, kā katrs iesaistītais mēģina piemērīt noteikumu projektā iestrādāto ‘’mētelīti’’ un tas ir tikai normāli, kādam tas spiež, cits vispār nevar uzvilkt un būs tādi, kuri teiks, ka varēja būt vēl ciešāks. Ņemot vērā to, ka izstrādē piedalījās nozares aktīvisti, un mērķis bija sakārtot darba vidi, tad uz šo brīdi ir sasniegts labs rezultāts. Bailes ir par ko citu.

Gala ziņojumā ir priekšlikums par vienu, valsts deleģētu sertifikācijas centru. Ir pilnīgi skaidrs, ka kā potenciālais un vienīgais sertifikācijas centrs nav domāts ABC un ir pilnīgi skaidrs, ka viņi izmantos VISUS pieejamos līdzekļus un resursus, lai nepieļautu sava biznesa ierobežošanu. Pilnīgi loģiska un saprotama rīcība. Es ilgi esmu mēģinājis sev noformulēt, kā būtu labāk, viens vai vairāki centri. Nezinu, riski ir abos variantos, bet pilnīgs neprāts būs, ja cīņā par vienu centru tiks likvidēts viss panāktais un izdarītais sertifikācijas noteikumu grozījumos.

Stūrakmens SC deleģējumam ir sabiedriskā organizācija. Valstij ir jāizvēlas nozares sabiedriskā organizācija(s), kura(s) tālāk veido jauno sertifikācijas centru. Tātad loģiski, ka tuvākajā laikā mums nozarē, visticamāk, tiks veidota jauna sabiedriskā organizācija. Negribu analizēt esošo darba stilu, bet viennozīmīgi, ja nozarē ir mērnieks, kurš grib strādāt sabiedrisko darbu, tad iespēja izpausties tiek dota jau tagad - nāc un dari, visi priecāsies un novērtēs.

Es pieņemu, ka jauna sabiedriskā organizācija ir neizbēgams fakts ABC skatījumā, jo to diktē biznesa intereses un mērķis – izpildīt visas prasības, lai varētu turpināt sertifikāciju mērniecības nozarē. Papildus indikators ir ABC izsūtītā anketa, kurā nepārprotami rezultāts tiek virzīts uz atziņu, ka jau esošās sabiedriskās organizācijas nav spējīgas aizstāvēt mērnieku intereses [https://docs.google.com/forms/d/1pfG5hqyYbx3t-MFr72y2J-6JQrFkcdJt3mJyNQ_C1p8/viewform?c=0&w=1].

Kas šajā jaunajā organizācijā stāsies? Vai esošam sertifikācijas centram ir problēmas atrast burkānus un, ja vajag, tad arī pātadziņu procesa veicināšanai? Pašlaik izskatās, ka tiks radīts formāls veidojums, jo, lai sabiedriskā organizācija sāktu reāli strādāt, ir nepieciešami zinoši vadītāji, biedri, kuri ir gatavi veltīt savu brīvo laiku un finanses, un šo organizāciju būtu jāatzīst nozarē un Valsts zemes dienestam (VZD). Pieļauju, ka to vairāku gadu laikā varētu arī panākt, ja vien organizācijas mērķis būtu citāds.

Ja skatās no nozares interešu puses, iznāk, ka esam pilnīgas bezizejas priekšā. Trešā sabiedriskā organizācija laikā, kad notiek normāla sadarbība un kvalitatīvs darbs starp Latvijas Mērnieku biedrību (LMB) un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociāciju (LKĢA)?

Jautājums ir - kā rīkoties, gaidīt un vērot šo SC cīņu no malas, priecāties par kādas puses veiksmēm un neveiksmēm un to pareizi vajadzīgajā brīdī nokomentēt?

Varbūt beidzot ir pienācis laiks atkārtoti un nopietni sākt izskatīt Mērniecības likuma jautājumu. Tā būtu savlaicīga un adekvāta atbilde putrai, kura tūlīt varētu sākt vārīties. Mums, mērniekiem, līdzīgi kā advokātiem, ārstiem, notāriem, vērtētājiem, tiesu izpildītājiem un citu normālu profesiju pārstāvjiem beidzot būtu vajadzīgs nozares likums. Pozitīvais – VISI sertificētie mērnieki sastāv kolēģijā, vienreiz gadā ir pilnsapulce, ikdienas darbus veic padome, ir revīzijas komisija un uzraudzība. Problēmas izskata disciplinārlietu komisija. Ja nozarē būtu tikai viena sabiedriskā organizācija, kuras sastāvā būtu jāietilpst visiem sertificētajiem mērniekiem, tad pat nerastos jautājums, kam deleģēt uzraudzību. Vairs nevarētu teikt, ka "tie tur, tajā sabiedriskajā organizācijā slikti strādā un neaizstāv mērnieku intereses". Izmantojot nu jau vairāk kā 20 gados mūsu valstī pārbaudītus mehānismus un pārņemot tos no jau strādājošiem likumiem (vistuvākais ir advokātiem), pielabojot tos mūsu vajadzībām, mēs varētu izstrādāt darba materiālu diskusijas uzsākšanai. Neaizmirsīsim, ka nozarei jau ir bijis mēģinājums kļūt patstāvīgai, ieviešot zvērināta mērnieka statusu un zinām, kā tas beidzās. Varbūt ir vērts papētīt vēstures arhīvu materiālos, atmiņu stāstos, kam bija interese „norakt” zvērināta mērnieka institūciju.

Mērniecības nozari, alegorijās runājot, ir "dzemdējusi" VZD. 23 gadus esam skoloti un mācīti, sabārti un pazemoti, paslavēti un saņēmuši arī kādu konfektīti. Mērniecības likuma izstrādes kontekstā mēs esam pilnīgi atkarīgi no VZD (un Tieslietu ministrijas) labās gribas - ja pateiks nē, tad tas arī būs NĒ. Ja mums izdotos pierādīt, ka likums būtu abpusēji vajadzīgs un izdevīgs abām pusēm, tad kaut kas varētu sanākt.

Vienkāršāk ir nekā nedarīt, ļauties procesam. Alternatīva ir iesaistīties procesā, veltīt daļu sava brīvā laika un enerģijas, lai izdiskutētu ideju par Mērniecības likumu un veicinātu tā virzību. Ja šādas diskusijas rezultātā nozare nonāks pie viedokļa, ka varam saglabāt esošo situāciju un iztikt bez likuma, arī tas būtu rezultāts. Lai likums rastos, būs vajadzīga drosme, griba un ļoti liela politiskā veiksme.

Ļoti ceru, ka nozares potenciāls un griba ir pietiekoša, lai sāktu iet šo garo ceļu.

Laimīgu 2016-to gadu.

Jancis.

 

PS. Zinu ka lecu par augstu, bet ir apnicis vērot to bezpalīdzīgo trulumu.

Komentāri:
 
707
30.12.2015
13:01
VZD nav neviena sertificēta darbinieka.Diemžēl kontrolieriem par reālo mērnieka darbu nav nekādas saprašanas.Formāli velk ar pirkstu pa MK noteikumiem un kā nu kurš saprot tā tulko.Likumu izstrādē vajadzētu piesaistīt pieredzējušus mērniekus ar augstāko izglītību.
 
pārbaudi faktus
30.12.2015
13:59
Sertifikāta BB504 īpašnieks jau kuro gadu darbojas VZD tā, ka visi jūt.
 
viedais
30.12.2015
14:05
no reālās mērniecības gan, viņam diezgan maza nojēga!!!
 
hmm
30.12.2015
16:50
Šajā nozarē ir tā, ka ievieš izmaiņas, tās ir nepārdomātas un tad atlikušo mūžu iet vaļā kļūdu labojumu, putra, haos un "neviens neko nezina" situācijas. Tā kā pirms skaļi nobļaujamies "BŪS VIENS SERTIFIKĀCIJAS CENTRS", apsēžamies un visu pārdomājam. Tas pats ar visiem grozījumiem un skaidrojumiem, lai nesanāk, kā palaiž ZKU ADTI visi, bet mērniekiem vēl nav ar ko strādāt un iet vaļā nežēlīga "jautrība".
 
333
30.12.2015
20:48
Interesanti kā BB504 tika pie sertifikāta strādājot VZD.Un resertificējies ar.Vai tad nav jābūt vismaz vienai kadastrālai uzmērīšanai gadā.Un kā ar uzraudzību?
 
reālists
03.01.2016
17:06
nepaliek skaidrs kāpēc grib uzspiest tikai vienu sertifikācijas centru un tikai ne ABC,jo skaidrs ,ka bez konkurences sekos neizbēgams cenu kāpums un kaut kādu interešu grupu lobēšana
 
JurisV
03.01.2016
22:49
Paliek skaidrs ka ir interešu grupa, kurai vajadzīga visās nozīmēs lētu sertifikātu netraucētas producēšanas turpināšana un paplašināšanās. Bezatbildīgas haltūras, dempingošanas un tamlīdzīgu izpausmju sekas apvidū šīs grupas pārstāvji nesaskata vai papildina paši?
 
2 0 1 6
04.01.2016
12:55
Jurim.... pasaki lūdzu Juri - kas pēc Tavām domām būtu jādara lai "likvidētu parakstītāju armiju"? -tur ,kā šķiet ,nekādas cenas neko neietekmē...
 
Par bb504
04.01.2016
13:56
Ļoti laba iniciatīva, ka pārbaudītājs arī ir sertificēts. Visu cieņu. BET, vai tai brīdī kad bb504 sāka strādāt par ekspertu ABC neveidojas interešu konflikts? Vienīgais variants - nepārbaudīt ABC sertificētos savā pamata darbavietā VZD :):) Kurš par to balso?
 
JurisV
04.01.2016
15:23
Jaunajam gadiņam.
Mūsu postsovjetiskās sabiedrības tikumi dikti atšķiras no rietumu demokrātijās pieņemtajiem. Kaut vai likuma cienīšanas un likumpaklausības ziņā. Valdošā plutokrātija ar birokrātijas starpniecību nepārtraukti ražo likumdošanas normu kalnus, tādējādi demonstrējot piederību sakārtotajai, likumu pārvaldītajai pasaulei. Liekulība, kaut nevar noliegt arī iespējamu labo gribu. Īstenību, Jaunais gadiņ, mēs visi zinām un sapratīsi arī Tu, kad bišķiņ paaugsies: ievēros tikai tad, kad neievērot neatļaus. Un neatļaušanai der tikai represijas, speciāli tam radītu institūciju (piem., policija, ceļu policija, finanšu policija utt.) izpildījumā. Mērnieku policija, protams, tā nesauksies, bet orgānam ar šādām funkcijām jābūt, ja grib lai ievērotu noteikumus. Un viss! Idejas sākumlaikos, cik saprotu, šīs funkcijas bija paredzētas Sertifikācijas Centram, vienam vienīgam, pieredzē, spēkos un varēšanā augošam, visu kontrolē turošam. Otra SC izveidošana sagrāva visvairāk tieši policejisko satāvdaļu gan idejiski gan praktiski, pie tam, sagrāva apzināti.
 
AB / BC
04.01.2016
15:37
Var jau arī ēst tirgus cīsiņus par nepilniem 3eur/kg, bet varbūt labāk izvēlēties kaut ko dārgāku – tomēr drusku gaļas būs iekšā, nevis tikai sazinkas...
Kādam liekas, ka lai vai kuru, bet tikai ne ABC? Un ļoti pareizi, jo, ja kaut kur ir “..lētu sertifikātu netraucētas producēšanas turpināšana...”, tad tas ir tajā kantorī. Eksāmenu jautājumu katalogu nevīžo updatot kopš tiem laikiem, kad tie vēl bija publiski pieejami – 90% jautājumu joprojām tādi, kādi bijuši ar visām drukas un loģikas kļūdām, ka pat latviešu valodas pedagogi, izlasot tās dažas ģeniālās frāzes, ar pilnu pārliecību apgalvo, ka teikuma konstrukcija ir tik šķērsām, ka nav iespējams saprast, ko sastādītājs pēc tāda jautājuma grib ieraudzīt atbildes vietā. Rēķināmajos uzdevumos skaitļus nemaina, pietiktu tikai īstos ciparus iekalt, pat formulu nevajag, pēc kuras varētu konkrētā tipa uzdevumu atrisināt. Un, kad mutiski norādīju uz nepilnībām viņu darbībā/bezdarbībā, tad persona, kam to teicu, apgalvoja, ka nē, nē, viņiem viss notiekot, viss tiekot atjaunināts. Tikai viņa tur strādāja neilgu laiku, ar ko attaisnoju viņas nezināšanu un ticību labajam. Tā, lūk, ir bezatbildīga haltūra, nevis ekspertu darbs.
 
sniegs
05.01.2016
11:52
Iesaku prēmīju par katru nodoto nesertificēto mērnieku un uzzņēmumu kuru tas pārstāv 200 EUR. Varam sākt ar mitrajiem, LM,TP. Problēma ir nesertificētie mērnieki.
 
snieg-am
05.01.2016
12:21
klau Tev ir (pietiks)tik daudz naudas?
 
mākonis
05.01.2016
13:15
Tagad plosīsim ABC mērniekus. Nedod Dievs, kāds nabags vēl nokļūs LMB mērnieku nagos tumšā, klusā ielā! c'mon ļaudis! VZD mūs drāž ārā neatkarīgi no akronīmiem, bet mēs zākāsim "pareizos" un "nepareizos"! Kļūstam pieauguši!
 
Abildības uzņemšanās
05.01.2016
19:13
Mērnieku sabiedrības elite ļoti spilgti šobrīd atspoguļo latviešu nācijas būtību - nīst savējo, domāt tikai par savu labumu, stukačot, nomelnot...... Vai beidzot nav pienācis laiks nemeklēt ārējos apstākļus un vainīgos, bet esošajai elitei (VZD, LMB, LKĢA), kas virza pēdējos 10 gados nozari kut kur:) padomāt par savu atbildību? Kas ir darīts nepareizi? Kāpēc mērnieku sabiedrība tiek sašķelta? Kāpēc spējam domāt tikai šauri par savu tiešo labumu, ne par nozari kopumā? Kāpēc neizdodas izveidot prestižu mērnieku profesiju? ABC SC un/vai SB nav jāmeklē vaina, bet jāmeklē vaina tajā, ka visa elites enerģija tiek nozvirzīta ne jau mērniecības nozares sakārtošanas virzienā, bet savstarpējos karos un cīņās par savu konkrēto interesi! Tā ir nozari postoša politika! Un jāsāk varbūt jaunu izmaiņu ieviešana ar elites atbildības uzņemšanos, nomaiņu (atkāpšanos)? Ja jau esošai nav izdevies neko šajos gados izdarīt? Paši rada problemas, paši viņas izvirza, uzkurina, it kā risina, bet jēga tad kāda???? Nav skaidra orientiera, ne līdera (šeit domāju ētiska un par nozari kopumā domājoša cilvēka, ne sava labuma meklētāja)! Vieglāk jau atrast skabargas citu acīs, ne ieraudzīt baļķi savā!
 
JurisV
06.01.2016
09:09
Mērnieku sabiedrības "elite" ..kaut kā nesvaigi skan, novazāts politikā. Varbūt, labāk teiksim "krējums". Nu ir tam krējumam atbildības pavairāk. Tas par to ka raujas uz amatu vai vienkārši nespirinās pretim, kad krēsls tiek pastumts zem dibena. Un, redz, sagaida viedokli, ka krēsls par ešafota ķeblīti jāpārkvalificē!
Bet, jūs palasījāt rakstu augšpusītē? Jancis kā veterāns ar pilna laika pieredzi, kas labi pārzina darba drēbi un krējuma kulšanos, nonācis pie atziņas, ka stāvokļa uzlabošanai jāmēģina sadzīt kopā "vājpienu", izveidot kolēģiju..
Varbūt, izlasām vēlreiz, un pļāpājam tajā virzienā!
 
Elite un krējums
06.01.2016
11:52
Laipni aicināti pulciņā. Vienreiz mēnesī par savu naudiņu atbrauciet Rīgā uz sēdi pēcpusdienā, izlasiet visus valsts piedāvātos murgus, laicīgi reaģējiet, nāciet ar priekšlikumiem un savu ideju realizējiet. Diemžēl 90% nozares ir infantīli darbarūķi kuri truli pilda visas VZD nejēdzības, piektdienas vakarā paņem aliņu un pirmdien ierodoties ar smaciņu darbā sapņo par nākamo piektdienu.
 
to atbildības uzņemšanās
06.01.2016
11:57
SSSuper uzrakstīts, var tikai pievienoties!
 
Aicis
06.01.2016
14:53
Janča skatījums uz nozari ir precīzs un varētu piekrist, tāpēc es arī mēģināšu īsi aprakstīt savu redzējumu pēc gala ziņojuma izlasīšanas. Valstī darbojas birokrātiskais aparāts, un kā jebkurš organisms lai neiznīktu – tas ir jābaro, un viņa barība ir haoss. (Uz mirkli iedomājoties ka viss sakārtots – jāsaprot cik ierēdņu valstī paliktu bez darba). Kā līdz šim redzam, nozare, tāpat kā valsts apzināti netiek sakārtota. Papildinot neskaidrības likumos un biežo prasību maiņu darbojamies pilnīgā neziņā par rītdienu. Lielākā cepšanās pašlaik notiek par sertificēšanās centru skaitu, man gan šķiet ka sakne ir citur. Par cik VZD ir “veidojusi” mērniecības nozari, tā nedrīkst pieļaut ja kāds nepiekritīs oficiālajam viedoklim, jo kā zinām - demokrātiskā valstī drīkstam runāt jebko, ja teiktais sakrīt ar valdības viedokli. Faktiski arī LMB ir VZD “veidojums” caur kuru tiek pausts “oficiālais” mērnieku viedoklis. Pateicoties LKĢA veiktajam darbam, kurš jāatzīst-darbojas LMB opozīcijā, tiek veiktas izmaiņas uz labo pusi. Atliek pajautāt, vai cilvēki kuri darbojas LKĢA būtu varējuši paveikt līdz šim izdarīto mērniecībā, ja LMB būtu vienīgā mērniecības nozares sabiedriskā organizācija, jeb viņi jau darbotos citā nozarē? Vai pārlasot gala ziņojumu tikai man liekas ka pateicoties LKĢA darbībai VZD sāk zaudēt pilnīgu kontroli pār mērniecību un cenšoties veidot vienu centru to atgūt? Nožēlojami, ka gala ziņojumā kā salīdzinājums minēts Lietuvas piemērs par atņemto sertifikātu skaitu (kaut gan VZD devīze laikam ir-sodīt un iekasēt). Lai sakārtotu nozari, nav noteicošais centru vai organizāciju skaits, bet vēlēšanās darboties savā jomā neskatot visu caur naudas prizmu. Analizējot kļūdas un domājot pāris gājienus uz priekšu ir iespējams sakārtot un pilnveidot esošo kārtību. Kā jau dabā pieņemts, liekais atmirst pats, bet mēs cenšamies kaut ko mākslīgi turēt pie dzīvības vai vēl trakāk, ģenētiski modificēt jaunu. Gribam vai nē, jāatzīst VZD ietekme un labvēlība uz nozarē notiekošo. Nedrīkst aizmirst ka VZD ir daļa no birokrātiskā aparāta. Ir jāmainās sabiedrībai, jāmainās domāšanai, tad arī mainīsies valsts un varbūt jāsāk katram ar sevi. Ja pilnvērtīgi veiktu savu darbu, tad nebūtu vajadzīgi nekādi uzraugi. Mūsu jomā gan neiet runa par kļūdām mērniecībā, kas nav saistītas ar mērīšanu, bet tas jau ir cits stāsts . Pēdējā laikā aktuāli ir pieminēt būvniecības jomas sakārtošanu. Cik zinu-būtībā nekas nav mainījies, tikai papīru daudzums.
 
Atbildības uzņemšanā
06.01.2016
15:18
Piekrītu viedoklim, arī Aicis precīzi un pareizi norāda, ka ne jau sertificēšanas centru skaits ir iemesls mērniecības bardakam, bet gan VZD un visa birokrātija! Attiecībā par mērniekiem, tad tiešām katram jāsāk ar sevi, jāmainās domāšanai un attieksmei!
 
Atbildības uzņemšanā
06.01.2016
15:18
Piekrītu viedoklim, arī Aicis precīzi un pareizi norāda, ka ne jau sertificēšanas centru skaits ir iemesls mērniecības bardakam, bet gan VZD un visa birokrātija! Attiecībā par mērniekiem, tad tiešām katram jāsāk ar sevi, jāmainās domāšanai un attieksmei!
 
06.01.2016
17:25
Man jau sāka likties, ka ziņojumu neviens nav izlasījis, jo tajā ir jautājumu vairāk nekā atbilžu. Ziņojums netika skaņots ar sab.organizācijām. Prieks, ka Aicis to ir izlasījis... Aiča domu paturpinot, gribu teikt, ka Ziņojumā minētie leišu anulētie 200 sertifikāti ir tīra sabiedrības maldināšana, vismaz tādā kontekstā, kā tas ir uzrakstīts. Baltijas valstu mērnieku forumā, kas notika Ventspilī, arī šīs skaitlis tika pieminēts, bet neformālā sarunā ar leišiem, tika skaidri pateikts, ka lielākā daļa sertifikātu ir anulēti, saistībā ar mērnieka darbības pārtraukšanu. Un tas nebūt nav tas pats, kas tiek pateikts Ziņojumā. Nemelojam, tikai nepasakām visu līdz galam. Maldinām...
 
experts
08.01.2016
13:18
pēc ziņojumu izlasīšanas visi kolektīvi nodziedam šo dziesmiņu https://www.youtube.com/watch?v=YM8t29gD8J8. Pilnīgi darbojas arī mērniecības nozarē.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
Šodiena 2020. gada 29. septembris

Vārda diena:

Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.