Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Mērniecības uzņēmumi no 2019. gada vairs nedrīkstēs maksāt mikrouzņēmuma nodokli 24.09.2015

Sviitra

 Valdība otrdien, 22. septembrī, pieņēmusi Ministru kabineta noteikumus "Nozares, kurās nepiemēro mikrouzņēmumu nodokļa režīmu". Noteikumi aizliedz mikrouzņēmuma nodokļa piemērošanu 37 tautsaimniecības nozarēs, starp kurām ir arī uz mērniecības un ģeodēzijas darbiem attiecināmā joma „Arhitektūras un inženiertehniskie pakalpojumi; tehniskā pārbaude un analīze”. Vienlaikus pieņemšanas stadijā atrodas arī likumu grozījumi, kas paredz, ka par ikvienu mikrouzņēmuma darbinieku, sākot no 2018. gada, būs obligāti jāmaksā sociālās apdrošināšanas iemaksas vismaz no minimālās algas apmēra.

Aizliegtajām nozarēm – trīs gadu pārejas periods

Aizliegt mikrouzņēmumu nodokļa maksāšanu noteiktās nozarēs paredzēja Saeimā šā gada aprīlī pieņemtie Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumi. Minētie grozījumi arī nosaka pārejas periodu, kura laikā mikrouzņēmuma nodokļa režīmu varēs turpināt piemērot arī „nepareizajās” nozarēs. Uzņēmumi, kas ieguvuši mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu līdz šā gada 30. aprīlim, varēs turpināt darboties mikrouzņēmuma nodokļa režīmā vēl arī 2016., 2017. un 2018. gadā. Savukārt uzņēmumi, kas mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu ieguvuši (vai iegūs) no šā gada 1. maija līdz 31. decembrim, varēs maksāt mikrouzņēmuma nodokli vēl tikai nākamajā, 2016. gadā. Jauni mikrouzņēmuma nodokli maksājošie uzņēmumi aizliegtajās nozarēs nevarēs tikt dibināti, sākot ar nākamā gada 1. janvāri.

Valdība uzskata, ka mikrouzņēmumu režīms konkrētajās nozarēs jāaizliedz vairāku iemeslu dēļ:

1) netiekot ievērotas sabiedrības intereses sociālās drošības jomā, jo pastāv augsts nelaimes gadījumu risks un mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja darbiniekiem sociālo pakalpojumu klāsts pieejams mazākā apmērā nekā tiem darbiniekiem, par kuriem nodokļi tiek maksāti vispārējā režīmā;

2) pastāv augsts risks, ka mikrouzņēmumu nodokļa režīmu izmanto nodokļu plānošanas nolūkā, t.sk., lai izvairītos no nodokļu nomaksas atbilstoši saimnieciskās darbības ietvaros veikto darījumu ekonomiskajai būtībai;

3) jomā ir augsts ienākumu potenciāls un ir nepieciešamas atbilstošas zināšanas un kvalifikācija;

4) netiek ievērotas sabiedrības intereses godīgas konkurences jomā.

Plāno ieviest minimālo sociālo iemaksu apmēru

Valdības otrdienas sēdē tika apstiprināti arī grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu” un tiem korespondējošie grozījumi „Mikrouzņēmumu nodokļa likumā”, kas paredz samazināt mikrouzņēmuma nodokļa likmi un izslēgt no MUN valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu daļu, bet vienlaikus nosaka, ka mikrouzņēmumam-darba devējam būs jāmaksā par savu darbinieku sociālās apdrošināšanas iemaksas (VSAOI) no vismaz minimālās algas.

Grozījumu teksts nosaka, ka obligāto iemaksu objekts par katru mikrouzņēmuma darbinieku nevarēs būt mazāks par Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru, kas reizināts ar VSAOI likmi (34,09%). Tādējādi, ja mikrouzņēmuma darbinieks pelna, piemēram, tikai 200 eiro mēnesī, VSAOI par šo darbinieku tik un tā būtu jāmaksā no minimālās algas (šobrīd tas būtu: 360 x 34,09% = ~122 eiro).

Plānots, ka minētā kārtība pilnā mērā stāsies spēkā ar 2018. gada 1. janvāri. Nākamajā – 2016. gadā – vēl saglabātos pašreizējā kārtība, bet 2017. gads iecerēts kā pārejas periods, kad minimālā VSAOI likme par mikrouzņēmuma darbiniekiem būs 3/4 no minimālās algas iemaksu objekta.

Līdz ar to tiek plānots samazināt arī mikrouzņēmumu nodokļa likmes:

1)  mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 7000 eiro – 5 %,

2)  mikrouzņēmuma apgrozījumam no 7000,01 līdz 100 000,00 eiro par mikrouzņēmuma saimnieciskās darbības pirmo, otro un trešo taksācijas gadu kopš mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa iegūšanas – 5 %, bet, sākot ar saimnieciskās darbības ceturto taksācijas gadu kopš mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa iegūšanas, mikrouzņēmumu nodokļa likme ir 8 %.

Grozījumi Valsts sociālās apdrošināšanas un Mikrouzņēmumu nodokļa likumos vēl nav stājušies spēkā, tie būs jāpieņem trīs lasījumos Saeimā.

MK Noteikumi "Nozares, kurās nepiemēro mikrouzņēmumu nodokļa režīmu"

Ikars Kubliņš

Komentāri:
 
Eidis
30.09.2015
09:21
SUPER!!!
 
komerants
02.10.2015
10:42
Jareģistrējas par komersantu.
 
mhm
02.10.2015
12:40
Nu nozare būs sakārtota
 
:))))
02.10.2015
13:42
un visi būsim laimīgi:)))
 
cits zemes lietojums
05.10.2015
17:59
Mēru ierādītās robežas. Plānā ir "cits zemes lietojums" - elektrolīnija caur mežu.
Vai kāds ir gājis pēc skaņojuma pie Sadales tīkla, lai neizdalītu elektrolīniju atsevišķā kadastrā? - MK not 1019 295'punkts:
"ir saņemts attiecīgā objekta (kura uzturēšanai izdalīta platība ar norādi "Cits zemes lietojums") īpašnieka vai tiesiskā valdītāja saskaņojums"
Lūdzu izstāstiet, kā Jums ir gājis!
 
CZL
07.10.2015
16:23

jēdziens "cits zemes lietojums" attiecas uz zemes reformā paredzēto daļu kad zemi īpašumā - laukos bija paredzēts iegūt "caur zemes lietošanu" un tikai ....,resp. attiecīgā posmā tika izgatavoti zemes lietojumu plāni - NEVIS ĪPAŠUMU!!! Tātad,šie plāni mūsdienās nav uztverami kā zemes īpašumu plāni , bet tikai un vienīgi kā zemes lietojumu plāni . Tas ka kādā posmā ir izlaista darība - izgatavot citus -nu jau īpašumu plānus -tā ir valsts problēma un aicinu attiecīgi griezties attiecīgās iestādēs - lai kā mērniekiem draud ka būs jālabo iepriekš "sastrādātais" -lai arī šīs iestādes sāk labot "savus gara darbus'" ........būsim korekti un ja viens ir "noziedznieks" tad arī pārējiem "noziedzniekiem" vajag atbildēt...
 
CZL
07.10.2015
21:09
man bija gāzesvads... laikam jau biju pirmā kas to "bīdija', jo pēc 2 nedēļu sarunām nekur tālāk netiku... uzrakstīju ofic vēstuli... mēnesis un vēl pagāja, kamēr dabūju atbildi - ņevajag", un tad nu iemērīju iekš īpašuma... Mans ieteikums- raksti rakstiski un tad būs vismaz kāda ziņa...
 
ieskaties!!!
08.10.2015
09:19
http://tap.mk.gov.lv/mk/tap/?pid=40370335
 
LZC
15.10.2015
15:07

eh .....ja man būtu bijs gāzes vads ...
 
haha
23.10.2015
18:09
mazajiem krantī, jādzīvo uz minimālās, bet lielie atsāks skalināt naudas :(
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2020. gada 19. oktobris

Vārda diena:

Drosma, Drosmis, Elīna
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.