Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

InterGeo 2015 – ieskats mērniecības nākotnē 23.09.2015

Sviitra

 Pagājušajā nedēļā, no 15. līdz 17. septembrim, Štutgartē norisinājās ikgadējais ģeotelpiskās informācijas industrijas forums/gadatirgus InterGeo. Tas izraisījis interesi arī Latvijas nozares profesionāļu vidū, atklāj Ivars Nudiens, kurš pats ir regulārs foruma apmeklētājs un šogad izmantojis iespēju tajā viesoties visas trīs dienas, kuru laikā sastapis vismaz 15 apmeklētājus no Latvijas. Forumā redzētais ļauj apjaust ģeotelpisko tehnoloģiju tuvākās nākotnes attīstības tendences.

Mērīšana plaknē kļūst par pagātni

Viena no galvenajām jaunajām tendencēm, kas iezīmējusies šāgada pasākumā, bijusi bezpilota lidaparātu tehnoloģiju attīstība, kā arī pāreja no ortofotografēšanas uz aerolāzerskenēšanas iekārtām. Tieši uz „droniem” bijis likts viens no galvenajiem InterGeo 2015 uzsvariem, pirmo reizi bezpilota lidaparātiem bijusi atvēlēta pat atsevišķa izstāžu halle.

„Šogad forumu apmeklēja ļoti daudz cilvēku, izstāžu norise bija ļoti intensīva un piesātināta. Krasas atšķirības salīdzinājumā ar citiem gadiem nebija, taču viena no šīs reizes īpašajām iezīmēm - bezpilota lidaparāti, kuri, kā redzams, aizvien nostiprina savas pozīcijas tirgū. No trim lielajām izstāžu hallēm viena bija gandrīz pilnībā veltīta tikai „droniem”. Turklāt jauna tendence ir tā, ka šogad bezpilotu lidaparāti bija pārsvarā aprīkoti nevis ar fotokamerām, lai uzņemtu ortofotogrāfijas, bet gan ar aerolāzerskenēšanas (LIDAR) skeneriem. Ražotāju uzmanība arvien vairāk ir pievērsta punktu mākoņu iegūšanai, turklāt, nevis atvasinot tos no ortofoto, bet iegūstot tiešā veidā. Acīmredzot tieši pēc šādām tehnoloģijām šobrīd ir lielākais pieprasījums”, stāsta I. Nudiens.

Turklāt punktu mākoņa tehnoloģijas tiek iestrādātas ne tikai bezpilotu lidaparātos, bet arī „piezemētākos” mērniecības instrumentos, kā, piemēram, tahimetros. „Patērētājs tiek mudināts uz darbu trīsdimensiju vidē, mērīšana plaknē pamazām kļūst par pagātni”, saka I. Nudiens.

Visstraujāk attīstās programmatūra

Lielākais progress patlaban esot vērojams tieši programmatūras attīstībā, pēc InterGeo gūtajiem iespaidiem secina I. Nudiens. „Programmatūras risinājumi datu iegūšanai kļuvuši automatizētāki, ērtāki, vieglāk izmantojami darbā. Ražotāji mēģina panākt arī to, lai ir vieglāk savienot dažādus instrumentus, vieglāk pāriet no vienas operācijas uz otru. Protams, netiek aizmirsts arī par pašiem „dzelžiem”, kuriem šīs arvien jaudīgākās operētājsistēmas un programmas tiek piemērotas. Taču mainīt, piemēram, tahimetra modeli vairs nav pašmērķis – tas izriet no nepieciešamības, lai varētu tajā ielikt jaudīgāku procesora modeli”, stāsta I. Nudiens.   

InterGeo 2015 izstādē piedalījās 535 instrumentu un programmatūras ražotāji, bet forumu apmeklēja ap 17 000 interesentu no 92 valstīm. 

Ikars Kubliņš, Foto: Ivars Nudiens

Komentāri:
 
Drons
23.09.2015
13:51
A dronu laidējiem papildus jau esošajiem sertifikātiem pilota licnce nav nepieciešama? Vai pietiks ar mērnieka palīga statusu?
 
dronu
23.09.2015
21:03
Palaidejiem pavisam labi, pa taisno no lauka dronu laiz uz kacu. Tur ari to punktu makoni savaks un vel paldies pateiks.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2020. gada 19. oktobris

Vārda diena:

Drosma, Drosmis, Elīna
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.