Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Pieaugot pasūtījumu skaitam Rīgas reģionā, rosina savlaicīgi vienoties par būvju kadastrālās uzmērīšanas laiku 22.07.2015

Sviitra

 Valsts zemes dienests (VZD) informē, ka Rīgas reģionā strauji pieaug pieprasījums pēc būvju kadastrālās uzmērīšanas pakalpojuma. Salīdzinot ar iepriekšējo periodu, reģionā, kuru apkalpo VZD Rīgas reģionālā nodaļa, piecu mēnešu laikā par 30% pieaudzis uzmērīto objektu skaits.

Dienests dara iespējamo, lai nodrošinātu būvju kadastrālās uzmērīšanas pasūtījumu izpildi normatīvajos aktos paredzētajā termiņā. Tomēr atsevišķos gadījumos pasūtījuma izpilde var aizkavēties. Gadījumos, kad plānotais pasūtījuma izpildes termiņš var mainīties, Rīgas reģionālā nodaļa informē klientu par iespējamo izpildes termiņu, sazinoties e-pastā vai pa tālruni. 

Dienests lūdz klientus plānot pasūtījumu savlaicīgi, rēķinoties, ka, strauji pieaugot pasūtījumu skaitam, nav iespējams sniegt pakalpojumu paātrināti, un iesaka savstarpēji vienoties par uzmērīšanas laiku.
 
Citās VZD reģionālajās nodaļās paaugstināts būvju kadastrālās uzmērīšanas pieprasījums nav novērots.
Komentāri:
 
igo
30.07.2015
09:06
14.pielikums
Ministru kabineta
2011.gada 27.decembra noteikumiem Nr.1019
1.4. .... Atzinums par konstatēto robežu neatbilstību;
Vai kāds var paskaidrot, kur MK not. 1019 ir jāsastāda šāds dokuments?
Domāju, ka jāsāk pieprasīt Valsts ierēdņu atlaišana par:
1) bezatbildību;
2) nekompetenci;
3) prettiesisku rīcību pieprasot veikt darbības vai ierakstus, kas nav paredzēti LR normatīvos;
4) par savas kompetences pilnvaru pārsniegšanu;
5) atsēdēšanu;
6) ....
 
Viesturs
30.07.2015
22:00
un visus atlaistos ierēdņus sūtīt tīrīt stigas un rakt kupicas
 
bezmiegs
31.07.2015
00:20
Atzinuma par neatbilstību saturs aprakstīts MK not.1019 91.punktā. Tas jāgatavo, ja konstatēta plānu neatbilstība. Ja konstatēta koordinātu neatbilstība, tad šis akts nav jāsagatavo, bet jāpievieno kontrolmērijumi.
Man arī ir grūtības saprast šī dokumenta jēgu, jo iznāk atgremot to pašu, kas neatbilstības novēršanas aktā + pieraksta ierosinātāja un pierobežnieku viedokli.
 
kā lai strādā?
31.07.2015
13:36
Ir laiks jaunam rakstam: Pieaugot pasūtījumu skaitam Rīgas reģionā, rosina savlaicīgi vienoties (?!) par pasūtījumu izpildi gadījumos, kad nepieciešami arhīva dokumenti par uzmērāmo objektu un par robežojošām zemes vienībām. Manuprāt, nu pat jau par traku! Termiņu vispār nekādu, absolūta nerēķināšanās. Tik pat švaka ir komunikācija un informēšana par pasūtījumu izpildi.
 
makonis
31.07.2015
14:00
ei, nu iestāsti klientam, ka bez arhīva nevar, bet VZD jau nestrādā priekš mērniekiem, jo tie jau nav cilvēki!
 
mākonim
31.07.2015
15:17
Tieši tā, plānot vairs nevar neko. VZD kaut kad izkasīsies, tad varbūt kaut ko izsniegs kaut kādā veidā un tad varbūt kaut kad mērīsim. Un kaut kad tiksim arī pie algas.
 
igo
31.07.2015
20:14
"Atzinums par robežu neatbilstību" - jā, šādu dokumentu es atradu, bet: "Atzinums par konstatēto robežu neatbilstību" - šāds ir tikai 14.pielikuma 1.4. punktā minēts. Ja jau VZD kontrole kļūst ļoti precīza un katru sīkumu skata (starp citu, vēl nēesmu atradis normatīvu, pamatojoties uz kuru, mērnieku dokumentus atļauts VZD pārbaudīt), tad arī mums-Mērniekiem, jākļust atbilstoši Juridiski precīziem!
 
viedais
01.08.2015
09:26
...... manuprāt nekāda "neatbilstība" nedrīkst būt - pastāvēt!
robežas -ierādītas (noteiktas), lietotājs vai jau esošais īpašnieks(nieki) aktus parakstījuši,robežzīmes ierīkotas ,lietotāji vai īpašnieki uzņemas atbildību par to saglabāšanu(informēti par sekām par to iznīcināšanu), u.t.t.
ja ir "neatbilstība" ,tad vienīgi loģiski būtu jautājumu risināt tiesas ceļā un tikai ,tad noskaidrotu kas ko un t.t.t ir darījis , ne-darījis - manuprāt tikai tā
tad par MK "koordinātu neatbilstību" - MK noteikumu autori sevi pārspējuši meistarībā - uzskatu ka nekāda koordinātu neatbilstība nepastāv, bet aicinu lasīt tekstus uzmanīgāk , ļ.cien. inženieri - manuprāt tiaki un vienīgi pastāv atbalsttīklu nesaderība - un tas jau ir pavisam kas cits - tādēļ arī tas ko teicu sākumā - tiesas ceļā noskaidrot ,kādēļ atbalsttīkli uzsākot mērniecību , netika sakārtoti,lai gan n-tie dokumenti "lika" to darīt un ja tas būtu pareizi paveikts, tad nebūtu nekādu lielo grūtību "uzsēdināt" saražoto uz jelkādu koordinātu parametriem, bet diemžēl ir paveikts liels sviests,kas tik tiek pavairots tālāk - infekcijas perēklis turpina paplašināties
 
Viedsjam
03.08.2015
09:55

tad "ejam" tālāk... Plāna titullapā rakstām tiesiskā pamatojuma dokumentu, t.sk., Atzinumu par robežu neatbilstību. Hmmm.... Ja dokuments rada tiesiskas sekas, ir jābūt mehānismam/procedūrai, kā vienai vai otrai pusei pārsūdzēt mērnieka sastādīto atzinumu. Vai mērnieka atzinums ir korekts dokuments uz kura pamata maina īpašuma sastāvu... Tikai jautājumi..... :) Ilze D.
 
Ilzei
03.08.2015
12:08

14.pielikums:

1.4. zemes robežu noteikšanas tiesiskā pamatojuma dokumenta pilns nosaukums, datums un numurs, tai skaitā Valsts zemes dienesta teritoriālās struktūrvienības zemes robežu strīdu komisijas vai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora lēmums vai atzinums par konstatēto robežu neatbilstību;
no šī izriet - ka atzinumus raksta VZD ģenerāldirektors - ko pareizi "piefiksēja" Igo , tā ka ,kā jau iepriekš teicu - sviest ir "pašā saknē" Mk noteikumu rakstītāji ir saputrojošies meistarībā!
 
makonis
03.08.2015
12:26
Tiešām tā pat lasu! Vai nu "vai" ir netur ielicies vai teikums nepareizi uzbūvēts (pietrūkst divi vārdiņi precizēšanai). Kārtējā divdomība 1019-tajos.
 
smieklīgi
03.08.2015
16:13
izrādās, pirmo reizi, visi lasa četrus gadus vecus noteikumus
 
nav smieklīgi
03.08.2015
17:17

tagad visi aktīvi sāks studēt ko dara ???
bet vzd pa to laiku raksta atteikumus uz nebēdu jo labi zina ka mērnieki vispār , nelasa noteikumus (nav lasījuši)
 
makonis
03.08.2015
17:25
Ir mērnieki, kas nav lasījuši, bet ir mērnieki, kas ir lasījuši un sapratuši ne tā, kā VZD gribējuši!
 
nu ko nu
03.08.2015
18:06

kā smejies - ko gudram padarīsi
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.