Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Igaunijas kartogrāfi noskaidro, ka valsts ir lielāka nekā iepriekš domāts 19.07.2015

Sviitra

 Igaunijā pēc jauno zemes mērījumu veikšanas atklājies, ka valsts platība ir par ceturtdaļu procenta jeb 112 kvadrātkilometriem lielāka nekā tika uzskatīts līdz šim, vēsta portāls Delfi.

Igaunijas zemes departaments ar fotogrāfiju no gaisa un lāzera skenēšanas palīdzību ieviesa precizējumus Igaunijas administratīvajā kartē. Salīdzinot ar vecajiem datiem, Igaunijas sauszeme ir palielinājusies par 0,25%.

Departamenta ģenerāldirektors Tambets Tijts skaidroja, ka līdz šim tika lietota informācija no teju 20 gadus senajām papīra kartēm, taču šoreiz izmantoti daudz precīzāki dati no elektroniskajām datubāzēm. 
 
"Piemēram, agrāk izmantoja zīmuļus vai marķierus, lai norādītu robežas uz papīra kartes. Šāda līnija varēja nozīmēt vietu ar 50 metru nobīdi. Tagad, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, karšu kvalitāte ir daudz augstāka, robežu precizitāte ir paaugstinājusies, un rezultāti ir daudz ticamāki," viņš sacīja.
 
Lielākās atšķirības skar ūdens un piekrastes robežas pie Baltijas jūras, Vircezera, Narvas upes u.c. Piemēram, ūdens krātuves dēļ Narvas teritorija tika precizēta par 20%, un tagad pilsētas platība ir samazinājusies no 8454 uz 6895 hektāriem.
 
Kopumā Igaunijas teritorija, saskaitot visas administratīvās vienības un ūdenstilpnes, ir palielinājusies par 112 kvadrātkilometriem un pašlaik ir 45 339 kvadrātkilometri.
 
 
 
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.