Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Turpinās EVRS testēšana 20.07.2015

Sviitra

Latvijas Mērnieku biedrība informē par 14. jūlija darba grupas sanāksmes, kurā tika spriests par jauno augstumu sistēmu (EVRS) un ģeodēziskajām atskaites sistēmām, rezultātiem.

LĢIA (Ivars Liepiņš) sanāksmē iepazīstinājis ar starpību virsmas (precizēta virsma starp LV’98 un LV’14) aprēķiniem un pārbaudi. Virsma aprēķināta pret G1 punktiem un pārbaudīta pret G2 un citiem valsts ģeodēziskā tīkla drošiem punktiem. Matemātiskā starpība ir interpolēšanas aprēķinu robežās 1-3 mm. Interpolācija šobrīd veikta pēc Kriging metodes.

Darba grupa vienojusies, ka apmainīsies ar alternatīvi aprēķinātu starpību virsmas testa punktiem vai veiks punktu aprēķinus atsevišķiem punktiem. Ja aprēķinu rezultāti būs pieņemami, turpināsies LĢIA darbs pie papildus aplikāciju izstrādes datu transformācijai (tuvinājumiem) LV’14, kas iegūti ar LV’98 (pozicionēšanas metodi).
 
Aizskarts jautājums par modeļa LV’14 turpmākiem precizējumiem vai jaunu q-ģeoīdu publiskošanu un izmantošanu. Būtisku izmaiņu gadījumā jāprecizē arī starpību virsma, ja tas vēl būs aktuāli (viedoklis, ka ADTI datu  pārrēķins varētu būt nepieciešams 1.5 – 2 gadu periodā).
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.