Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

VZD: Mērniecības nozares pārstāvji tiekas kārtējā konsultatīvās padomes sēdē 16.07.2015

Sviitra

 2015. gada 14. jūlijā Valsts zemes dienestā (VZD) notika Mērniecības konsultatīvās padomes (Padome) sēde, kurā tika izskatīti vairāki nozarei aktuāli jautājumi.

Padomes dienas kārtība tika sākta ar Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas (LKĢA) ziņojumu par Mērniecības likuma projekta izstrādi. LKĢA salīdzināja mērniecības nozares regulējumu ar citām nozarēm kā pamatojumu, kādēļ mērniecības jomai būtu nepieciešams savs likums. Tika minētas galvenās problēmas, kas būtu risināmas likumā. Padomes locekļi vienojās, ka uz nākamo Padomes sēdi LKĢA sagatavos tēzes, kuras būtu jāliek likumprojekta pamatā, ietverot procesus, kuriem šobrīd nav pietiekams regulējums normatīvajos aktos, informē VZD. 
 
Pēc diskusijas par Mērniecības likumu VZD ziņoja par Zemes ierīcības likuma grozījumu virzību. Padomē vienojās, ka nepieciešama saruna (tikšanās plānota 2015. gada 30. jūlijā), kurā tiktu izvērtēta Zemes ierīcības projekta nozīme, tā nepieciešamība sabiedrībai un tautsaimniecībai. Uz sanāksmi tiks aicināti nozares profesionāļi un pašvaldības.
 
VZD informēja, ka septembrī tiks organizētas apmācības mērniekiem par tēmu „Atzinumi zemes kadastrālajā uzmērīšanā”, un par to visiem mērniekiem tiks nosūtīti uzaicinājumi ar papildus skaidrojumiem.
 
2014. gada rudenī Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji dabā ierīkoja vienotu robežzīmju paraugus un ziņoja par zīmju ierīkošanas gaitu un par punktu apsekošanas rezultātiem 2015. gada pavasarī – noturību un precizitāti.
 
Latvijas Mērnieku biedrība pieteica tēmu nākamajai Padomes sēdei par licencēto mērniecības uzņēmumu kļūdu labošanas problēmām.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.