Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

VZD: Aptaujas dalībnieki ADTI specifikāciju vērtē pozitīvi 07.07.2015

Sviitra
Šī gada pavasarī Valsts zemes dienests aicināja augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas nozarē iesaistītos profesionāļus piedalīties aptaujā. Tā kā kopš Ministru kabineta noteikumu Nr. 281 pieņemšanas 2012. gadā ir pagājuši trīs gadi, aptaujas mērķis bija noskaidrot nozarē strādājošo viedokli par esošo situāciju un nākotnē nepieciešamajiem uzlabojumiem.
 
Aptaujā piedalījās 105 respondenti, to skaitā 75 ģeodēziskajos darbos sertificētas personas un 16 pašvaldību datubāzu turētāji.
 
Aptaujā iegūtie dati un informācija liecina, ka kopumā respondenti 2012. gadā pieņemto ADTI specifikāciju vērtē pozitīvi, tomēr lielākais vairums uzskata, ka tajā ir nepieciešams veikt precizējumus. Aptaujas dalībnieki visbiežāk rosina precizēt objektus paskaidrojošos tekstus, ieviest jaunus objektus, uzlabot vizualizāciju, kā arī ar samazināt objektu skaitu.
 
Pārsteidzoši, ka 87% respondentu uzskata, ka jāsaglabā pašvaldību datubāzu turētāju veiktā ADTI darbu pārbaude, tādējādi apliecinot, ka mērnieki ir gatavi maksāt par savu darbu pārbaudi, lai nodrošinātu darba kvalitāti.
 
Kā populārākais nepieciešamais jaunievedums ADTI nozarē minēta obligāta prasība inženierkomunikāciju saskaņošanu veikt tikai elektroniski, jo līdzšinējā kārtība, kad saskaņošana notiek klātienē, rada lielus laika un naudas izdevumus.
 
Mērnieki un pašvaldību datubāzu turētāji ADTI sagatavošanai un apstrādei izmanto tikai divu ražotāju programmas – Bentley un AutoDesk. Vairākums respondentu izmanto Bentley (93%).
 
Vairākas no aptaujas dalībnieku biežāk minētajām problēmām nav saistītas ar ADTI normatīvo regulējumu, piemēram, pašvaldības datubāzu turētāju atšķirīgās prasības, no kurām liela daļa ir pretrunā normatīvajiem aktiem.
 
Komentāri:
 
93%
08.07.2015
11:25
Šitai anketas analīzei nevar ticēt. Procentu attēļojums galīgi lieks, jo ir nepareizs. Kā piemērs: 81.7% respondentu izmanto Bentley. Aptaujāto respondentu skaits arī mainās (ir jautājumi, kuros respondentu skaitam teorētiski vajadzētu būt vienādam piem Nr. 12.13.15). Galvenais kaut ko uztaisīt, lai ir ko parādīt rādīšanas pēc, un lai VZD labi izskatītos
 
VZD
09.07.2015
10:30
Uztaisiet aptauju par to, cik apmierināti ir mērnieki un kā viņi sakārto jautājumus par savu līgumu izpildi saviem pasūtītājiem gadījumos, kad VZD neizsniedz laikus arhīva datus, paziņojot, ka piecas dienas pēc plānotā pasūtījuma izpildes laika esot brīdinājusi, ka pasūtījumu izpildīs "kaut kad". Un ja nu šis būtu vienīgais! Manuprāt, ar VZD darbību ir arvien švakāk un švakāk. Formāla pieeja un galvenais- nebūt vainīgam. Savu kļūdu, ne-parsmju un ne-spējas atžišana ir neiespējamā misija!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.