Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

VZD: Vienojas par datu apmaiņu Būvniecības informācijas sistēmas ietvaros 25.06.2015

Sviitra

 Valsts zemes dienests informē, ka 2015. gada 18. jūnijā ir noslēgta starpresoru vienošanās ar Ekonomikas ministriju par savstarpēju datu apmaiņu. Ministrija saņems Kadastra un Valsts adrešu reģistra datus izmantošanai Būvniecības informācijas sistēmā un Valsts efektīvas centralizētās siltumapgādes un koģenerācijas potenciāla novērtējuma sagatavošanai.

Pēc Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) pakāpeniskas ieviešanas būvvaldēs Dienests saņems datus, lai nodrošinātu automātisku būvju vai zemes vienību pirmsreģistrāciju Kadastra informācijas sistēmā vēl būvniecības saskaņošanas stadijā – piešķirtu kadastra apzīmējumus objektu identificēšanai. Pēc attiecīgo normatīvo aktu grozījumu izstrādes un spēkā stāšanās no BIS saņemtie dati ļaus veikt arī automātisku būvju pamatreģistrāciju. Savukārt būvvaldes sistēmas ietvaros iegūs pieeju kadastra un adrešu datiem, kas nepieciešami būvvalžu funkciju izpildei.

BIS mērķis ir elektroniska būvniecības dokumentācijas aprite, tai skaitā arī elektroniska komunikācija starp būvniecības uzraudzības iestādēm, pasūtītāju un būvkomersantu, nodrošinot sabiedrības vajadzības vienuviet saņemt visus nepieciešamos dokumentus un ziņas, kas attiecas uz konkrētu būvi vai būvniecības procesu, un, ļaujot pašvaldībām un institūcijām, kas veic būvvalžu funkcijas, efektīvi kontrolēt būvniecību, jo BIS saņems datus arī no Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu reģistra, Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas, Iedzīvotāju reģistra un Uzņēmumu reģistra informācijas sistēmas.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.