Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

NASA publicējusi globālā klimata ikdienas prognozes līdz pat 2100. gadam 12.06.2015

Sviitra

 ASV kosmosa aģentūra NASA publicējusi datu apjomu, kas pēc dažādiem scenārijiem simulē globālā klimata (temperatūras un nokrišņu daudzuma) izmaiņas līdz pat 2100. gadam, iekļaujot arī vēsturiskos datus, sākot no 1950. gada. Kopumā izmantots 21 klimata prognozēšanas modelis, kurš ar izšķirtspēju līdz 25 kilometriem sniedz iespējamo laika apstākļu prognozes par katru dienu un līdz pat atsevišķu pilsētu mērogiem. Kopējais modeļa datu apjoms sasniedz 11 terabaitus. Modelis veidots, reaģējot uz bažām par globālās sasilšanas efektiem, un zinātnieki cer, kas tas palīdzēs labāk prognozēt tādas dabas kataklizmas kā plūdus, sausumu un to ietekmi uz lauksaimniecības produkciju. "Cilvēkiem visā pasaulē tagad pieejams jauns instruments, lai labāk tiktu galā ar sasilstošo planētu", sacījusi NASA zinātniece Elena Stofane. 

Avots: http://www.nasa.gov/press-release/nasa-releases-detailed-global-climate-change-projections

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
Šodiena 2020. gada 29. septembris

Vārda diena:

Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.