Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

VZD Ģeoportālā piedāvā sešus ģeoproduktus 27.05.2015

Sviitra

 Valsts zemes dienests valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas un pakalpojumu sniegšanas portālā www.geolatvija.lv publicējis sešus ģeoproduktus – kartogrāfiskos materiālus, ko klients var skatīt un saņemt dažādos formātos. Līdz ar to Ģeoportālā ir nodrošināta pieeja Kadastra informācijas sistēmas un Valsts adrešu reģistra ģeotelpiskajai informācijai ikdienas un darba jautājumu risināšanai gan privātpersonām, gan nozares speciālistiem uzņēmumos, valsts un pašvaldības iestādēs.

Pēdējā laikā strauji pieaug sabiedrības pieprasījums pēc kadastra un adrešu datiem, tai skaitā telpiskajiem datiem. Tos arvien vairāk lieto gan valsts, gan privātajā sektorā. VZD tas ir licis domāt ne tikai par to, kā meklēt risinājumus datu kvalitātes paaugstināšanai, bet arī kā attīstīt jaunus informācijas pakalpojumus, lai lietotājiem būtu iespēja saņemt viņu vajadzībām atbilstošus datus un izvēlēties ērtāko datu ieguves kanālu. Tāpēc VZD bija pirmā valsts pārvaldes iestāde, kas mērķtiecīgi meklēja risinājumus ģeoproduktu izveidei un izvietošanai Ģeoportālā. 

Ģeoportālā pieejami četri maksas un divi bezmaksas ģeoprodukti. Par maksu iespējams telpiskos datus pārlūkot, bet ne lejupielādēt vienas diennakts vai viena mēneša periodam. Telpisko datu web serviss ir izstrādāts, lai lietotājs savā rīcībā esošajiem ģeotelpiskajiem datiem kā fona datu slāni varētu ērti un vienkārši pieslēgt Kadastra telpisko datu kopas un administratīvās robežas vai Valsts adrešu reģistra telpisko datu kopas (t.sk. administratīvās robežas).
 
Bez maksas lietotāji var lejupielādēt augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas (ADTI) karšu lapu sadalījumu Latvijas teritorijā, kā arī spēkā esošo kadastrālo vērtību zonējumus (*.dgn formātā). 
 
Ģeoportāla mērķis ir nodrošināt vienotu piekļuvi valsts, pašvaldību un citu ģeotelpisko datu īpašnieku rīcībā esošajai ģeotelpiskajai informācijai un tās kopīgai izmantošanai. Tā pārzinis un turētājs ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra.
 
Saite uz Ģeoportālu šeit.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada novembris Arrow_right
P O T C P S S
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Šodiena 2020. gada 27. novembris

Vārda diena:

Lauris, Norberts
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.