Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

VZD publicējis pirmos 5 sarakstus par rezerves zemes fondā ieskaitītajām un zemes reformas pabeigšanai paredzētajām zemēm 19.05.2015

Sviitra

Valsts zemes dienests ir sagatavojis sarakstus par rezerves zemes fondā ieskaitītajām un zemes reformas pabeigšanai paredzētajām zemēm Olaines, Līgatnes, Ludzas, Preiļu un Zilupes pilsētu teritorijās. Zemju saraksti par citām vietējām pašvaldībām tiks publicēti pēc attiecīgu rīkojumu par zemes reformas pabeigšanu pieņemšanas Ministru kabinetā, informē VZD.

Saskaņā ar Zemes pārvaldības likumu valstij un vietējām pašvaldībām pēc zemes reformas pabeigšanas piederošo un piekrītošo zemi jāizvērtē divu gadu laikā pēc tam, kad izdots Ministru kabineta rīkojums par zemes reformas pabeigšanu.

Ministru kabineta noteikumus par kārtību, kādā Valsts zemes dienests nodod datus par rezerves zemes fondā ieskaitītajām un zemes reformas pabeigšanai paredzētajām zemēm (turpmāk – zemes), kā arī kārtību, kādā nozaru ministrijas un vietējās pašvaldības pieņem lēmumus par zemju piekritību vai piederību attiecīgi valstij vai pašvaldībai, paredzēts izdot līdz 2015. gada 31. decembrim. Līdz ar zemes reformas pabeigšanu līdz brīdim, kad to noteiks minēto noteikumu regulējums, nav pieļaujama lēmumu par zemes piekritību valstij vai pašvaldībai pieņemšana.

Dienests attiecīgo datu nodošanu nozaru ministrijām un pašvaldībām uzsāks normatīvajos aktos noteiktajos termiņos (t.i., pēc minēto Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās).

Dienests savā tīmekļa vietnē jau ir uzsācis publicēt zemju sarakstus par teritorijām, kurās rīkojumi par zemes reformas pabeigšanu ir apstiprināti, un aicina nozaru ministrijas un vietējās pašvaldības jau tagad uzsākt izvērtēt, kuras zemes saskaņā ar likumu „Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās” piekristu valstij un kuras - pašvaldībai, lai pēc minēto Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās to noteiktajā kārtībā varētu pieņemt attiecīgus lēmumus.

Zemju saraksti ir publicēti Dienesta tīmekļa lapas sadaļā par zemes reformu.

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada novembris Arrow_right
P O T C P S S
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Šodiena 2020. gada 27. novembris

Vārda diena:

Lauris, Norberts
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.