Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Diskutē par digitālajiem risinājumiem uz nākotnes vajadzībām orientētu kadastru izveidei 15.05.2015

Sviitra

 No 11. līdz 13. maijam Rīgā notika Kadastra pastāvīgās komitejas Eiropas Savienībā konference „Digitālā Eiropa – Kadastrs 2034” un plenārsēde. Kadastra iestāžu vadītāji un eksperti no 20 valstīm dalījās pieredzē par digitālajiem risinājumiem uz nākotnes vajadzībām orientētu kadastra sistēmu izveidei, informē Valsts Zemes dienests.

Konference pierādīja, ka visām Kadastra pastāvīgās komitejas ES dalībvalstīm aktuālākais jautājums ir digitalizācija, kuras ietvaros tiek veikta ar kadastru uzturēšanu saistīto procesu pārstrukturēšana un pakalpojumu pielāgošana darbam e-vidē. Šīs pārmaiņas dažādās valstīs norit dažādā tempā, jo pāreja uz e-vidi prasa nozīmīgus resursus. Salīdzinot ar citām ES valstīm, Latvija iekļaujas kopējā attīstības procesā, kaut arī pagaidām tai ir maz iespēju piesaistīt vajadzīgos finanšu resursus. 

Viena no inovācijām, kas raksturo mūsdienīgu kadastra informācijas sistēmu, ir virzība uz trīs dimensiju (3D) datu uzkrāšanu. Šobrīd to aktīvi attīsta Somijā un uzsāk ieviest Igaunijā. Jaunajās tehnoloģijās balstītu risinājumu izstrādē arvien lielāku nozīmi iegūst sadarbība ar augstākās izglītības un pētniecības iestādēm. 
 
Valstīs ar attīstītu kadastra sistēmu arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta datu kvalitātes uzlabošanai. Zviedrijā un Nīderlandē šim nolūkam tiek izmēģināti jauni datu avoti, piemēram, informācija no tālizpētes dati un tā sauktie „pūļa” dati. Šveicē arvien vairāk kadastra datu aktualizācijā tiek iesaistīti īpašnieki. Izmantojot ikdienā pielietojamās tehnoloģijas, piemēram, digitālos fotoattēlus, viņi iegūst datus, kas tālāk tiek transformēti kadastra datos. 
 
Konferenci organizēja Valsts zemes dienests, kas Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros ir Kadastra pastāvīgās komitejas Eiropas Savienībā prezidējošā iestāde.
Komentāri:
 
...
18.05.2015
09:15
Vai šī raksta autors ir VZD?
Vai tas ir pārplublicēts no VZD mājaslapas?
Vai mērnieks.lv lēnām kļūst par VZD informācijas platformu?
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada februāris Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Šodiena 2020. gada 20. februāris

Vārda diena:

Smuidra, Vitauts, Smuidris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.