Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Eiropas Savienības kadastra iestādes tiksies Rīgā 11.05.2015

Sviitra
Valsts zemes dienests informē, ka, pārstāvot Latvijas Republiku kā prezidējošo valsti Eiropas Savienības Padomē, 2015. gada 12.-13. maijā Rīgā uzņems Eiropas Savienības kadastra iestāžu pārstāvjus. Viņi piedalīsies Kadastra pastāvīgās komitejas Eiropas Savienībā konferencē „Digitālā Eiropa – Kadastrs 2034” un plenārsēdē.
 
Konferences mērķis ir sekmēt digitālo risinājumu pielietojumu kadastra sistēmās, kas ir pamatā ilgtspējīgai zemes pārvaldībai. Tajā piedalīsies kadastra iestāžu vadītāji un eksperti no 20 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. 
 
Šobrīd visās ES valstīs kopā tiek uzturēta informācija par vairāk nekā 560 miljoniem zemes vienību. Viens no konferences pamatjautājumiem ir kadastra datu kvalitāte un jaunu resursu izmantošana kadastra informācijas ieguvei. Kadastra informācija ir pamats ne tikai nodokļu politikas īstenošanai, bet arī drošai zemes pārvaldībai, vides aizsardzībai un ilgtspējīgai zemes attīstībai gan nacionālā, gan Eiropas līmenī.  Konferences dalībnieki dalīsies pieredzē, kā nodrošināt datu aktualitāti un tādas datu struktūras uzturēšanu, kas atbalsta nozīmīgu lēmumu pieņemšanas procesu, kā arī pārrunās jaunu datu kopu iegūšanu, kas atbalsta nākotnes plānošanas vajadzības. 
 
Tā kā digitālās vides attīstība ir nozīmīgs uzdevums ilgtspējīgas zemes pārvaldības kontekstā, tas būs otrs svarīgākais jautājumu bloks konferences dienas kārtībā. Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar kolēģu sasniegto kadastra ieviešanā e-vidē, e-pakalpojumu un integrēto procedūru izveidē. 
 
Daļa konferences tematikas ir saistīta ar dinamiskas kadastra informācijas sistēmas izveidi. Šajā aspektā nozīmīga ir ne tikai informācijas sistēmu integrēta darbība, bet arī augsta līmeņa sadarbība starp organizācijām, piemēram, kadastra iestādi un vietējām pašvaldībām, sadarbība starp datu turētājiem un lietotājiem. 
 
Kadastra pastāvīgā komiteja Eiropas Savienībā tika nodibināta 2002. gada 14. oktobrī, kad 15 ES valstu kadastra iestāžu pārstāvji vienojās par komitejas izveidi. Šobrīd komitejā darbojas visu 28 ES dalībvalstu kadastra iestādes. 
 
Pagājušā gada 20.-21. novembrī Itālijas prezidentūras ES Padomē ietvaros Romā notika Kadastra pastāvīgās komitejas Eiropas Savienībā plenārsēde un konference, kuras noslēgumā Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga oficiāli pārņēma pilnvaras no Itālijas Zemes aģentūras un dienests kļuva par Kadastra pastāvīgās komitejas Eiropas Savienībā prezidējošo iestādi.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada februāris Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Šodiena 2020. gada 20. februāris

Vārda diena:

Smuidra, Vitauts, Smuidris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.