Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Valsts zemes dienests no 1. maija nesaskaņo detālplānojumu grafisko daļu 07.05.2015

Sviitra

 Līdz ar „Noteikumu par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem” jaunās redakcijas stāšanos spēkā Valsts zemes dienests nav iesaistīts detālplānojumu izstrādē. Sākot ar 2015. gada 1. maiju, Dienests vienīgi izsniedz detālplānojuma sagatavošanai nepieciešamos Kadastra informācijas sistēmas un Valsts adrešu reģistra datus.

2015. gada 1. maijā stājās spēkā Ministru kabineta 2014. gada 14. oktobra noteikumi Nr.628 „Noteikumi par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem”, līdz ar to spēku zaudēja Ministru kabineta 2012. gada 16. oktobra noteikumi Nr.711 „Noteikumi par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem”.

Dienests vērš uzmanību, ka laika gaitā pakāpeniski ir mazināta Dienesta līdzdalība detālplānojuma izstrādē. Laikā, kad spēkā bija Ministru kabineta 2009. gada 6. oktobra noteikumi Nr.1148 „Vietējās pašvaldības teritorijas plānošanas noteikumi”, bija noteikts, ka Dienests izsniedz informāciju un nosacījumus detālplānojuma izstrādei un sniedz atzinumus par detālplānojuma redakciju. Minētie noteikumi zaudēja spēku līdz ar Noteikumu Nr.711 spēkā stāšanos.
 
Savukārt Noteikumi Nr.711 paredzēja, ka Dienests vairs nesniedz nosacījumus un atzinumu par detālplānojuma redakciju, bet tikai pārbauda detālplānojuma grafiskajā daļā attēloto zemes vienību un zemes vienību daļu kadastra apzīmējumu un robežu atbilstību aktuālajiem Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datiem, un datu atbilstības gadījumā to saskaņoja. Dienests vērš uzmanību, ka Noteikumi Nr.628 vairs neparedz arī šo prasību.
 
Dienests lūdz ņemt vērā, ka no 2015. gada 1. maija Dienests detālplānojuma izstrādes procesā ir iesaistīts tikai datu izsniegšanā.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Šodiena 2020. gada 1. jūnijs

Vārda diena:

Mairita, Bernedīne, Biruta
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.