Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Visstraujāk pieaug ar lietotni Kadastrs.lv skatīto zemes vienību skaits 16.04.2015

Sviitra

 Nepilna gada laikā, kopš mobilā lietotne Kadastrs.lv nonākusi apritē, tā visvairāk izmantota, lai skatītu datus par zemes vienībām – 65 903 reizes. Kopš janvāra ik mēnesi vidēji aplūkotas ap 9 000 zemes vienību (iepriekš – 5 000). Savukārt martā ar lietotnes palīdzību aplūkoti 11 000 zemes vienību, un tas ir tikai uz pusi mazāk nekā datu publicēšanas portālā www.kadastrs.lv, informē Valsts Zemes dienests.

Iespēja aplūkot zemes vienību robežas, platību, kadastra objektus, kas atrodas uz zemes vienības, un citus datus noder, piemēram, pirms kāda īpašuma iegādes dzīvesvietas vai uzņēmējdarbības veidošanai, kā arī daudzos citos gadījumos, kad nepieciešams operatīvi uzzināt kadastra informāciju. 

Otrajā vietā pēc skatījumu skaita ir būves – aplūkotas 20 193 reizes. Lietotne ļauj skatīt datus par piederību (fiziska, juridiska persona, valsts, pašvaldība), kadastrālo vērtību un citiem rādītājiem. Šie dati noder, lai, piemēram, īpašnieks, saņemot nekustamā īpašuma paziņojumu no pašvaldības, varētu salīdzināt, vai paziņojumā norādītā kadastrālā vērtība atbilst Kadastrā reģistrētajai.
 
Dati par nekustamajiem īpašumiem skatīti 17 758 reizes, par telpu grupām (dzīvokļiem) – 1746 reizes. 
 
Mobilās lietotnes Kadastrs.lv galvenā priekšrocība ir tā, ka bez maksas var skatīt pamatdatus par 5 miljoniem Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrēto kadastra objektu, meklējot gan pēc objekta adreses, gan pēc kadastra numura vai apzīmējuma. Šobrīd tikai aplikācijā bez maksas ir pieejami arī dažādi karšu slāņi. Turklāt aplikācijā iespējams noskaidrot pamatdatus par nekustamo īpašumu, zemes vienību vai būvi vietā, kurā pašreiz atrodas viedierīces lietotājs, pārbaudīt adresi.  Ja lietotājs ir veicis pasūtījumu Valsts zemes dienestā, iespējams uzzināt pasūtījuma izpildes statusu.
 
Kopš 2014. gada jūnija, kad mobilā lietotne Kadastrs.lv nonāca pie lietotājiem, tā ir lejupielādēta iOS, Android un WindowsPhone platformās vairāk nekā 8000 reižu. 
Komentāri:
 
anna
19.04.2015
17:06
Raadiitaajs par nolaadeetaam reizeem nav objektiivs - ja palasa atsauksmes, tad samsung kaut kaa neveicas ar sho lietotni un piem. es jau vismaz reizes 8 esmu instaleejusi, jo kautkas tur nesanaak ar to lietotni...
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada februāris Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Šodiena 2020. gada 20. februāris

Vārda diena:

Smuidra, Vitauts, Smuidris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.