Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Likumprojekts „Grozījumi Zemes ierīcības likumā” tiks iesniegts Saeimā 31.03.2015

Sviitra

 Pagājušās nedēļas Ministru kabineta sēdē tika izskatīts likumprojekts „Grozījumi Zemes ierīcības likumā” un pieņemts lēmums to gatavot iesniegšanai Saeimā. Likumprojekts ir izstrādāts ar mērķi mazināt administratīvo slogu, kā arī novērst nepilnības, ko rada Zemes ierīcības likuma pašreizējais regulējums, informē Valsts Zemes dienests.

Būtiskākās izmaiņas, kas iekļautas likumprojektā un par kuru ieviešanu būs jālemj Saeimai:
 
Plānots, ka Valsts zemes dienests vairs nesniegs atzinumu par zemes ierīcības projekta grafiskajā daļā attēloto nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājumu atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām datu sagatavošanas tehniskajām prasībām un zemes vienību robežu atbilstību Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datiem;
 
Paredzēta iespēja veikt grozījumus apstiprinātā zemes ierīcības projektā, ja plānotās izmaiņas skar tikai daļu no projektētās teritorijas un nav uzsākta zemes ierīcības projekta īstenošana attiecībā uz izmaiņu skarto teritoriju;
Paredzēta iespēja zemes ierīcības projektu sagatavot ne tikai papīra, bet arī elektroniskā formā;
 
Grozīta Zemes ierīcības likuma 10. panta pirmajā daļā ietvertā Ministru kabineta noteikumu izstrādes deleģējuma norma, lai ieviestu jauno kārtību, kādā izstrādā un apstiprina zemes ierīcības projektu un tā grozījumus, kā arī jauno datu un dokumentu aprites kārtību, saturu un prasības paskaidrojuma rakstam un grafiskai daļai. Tā rezultātā izdodami jauni Ministru kabineta noteikumi.
 
Kopumā paredzētās izmaiņas ietekmēs zemes ierīcības projekta izstrādes ierosinātājus, zemes ierīcības projekta izstrādātājus, vietējās pašvaldības un Valsts zemes dienestu.
 
Ja Saeimā likumprojekts tiks pieņemts piedāvātajā redakcijā, prognozējams, ka zemes ierīcības projekta ierosinātājiem un zemes ierīcības projekta izstrādātājiem samazināsies zemes ierīcības projekta izstrādes termiņi, kā arī izmaksas, jo zemes ierīcības projekta grafisko daļu nebūs nepieciešams iesniegt Valsts zemes dienestā atzinuma sniegšanai. Minētās prasības izslēgšana mazinās Valsts zemes dienesta administratīvo noslodzi. Administratīvais slogs tiks mazināts, likumprojektā noteiktos gadījumos izstrādājot grozījumus zemes ierīcības projektā, nevis jaunu zemes ierīcības projektu.
Komentāri:
 
dzenis
02.04.2015
00:21
kārtējais murgs, ne par velti VZD sliktākā iestāde valsts sektorā
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada februāris Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Šodiena 2020. gada 20. februāris

Vārda diena:

Smuidra, Vitauts, Smuidris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.