Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

VZD: Mērniecības konsultatīvās padomes sēdē diskutē par plānoto Mērniecības likumprojektu un citiem jautājumiem 27.03.2015

Sviitra

 2015. gada 25. martā Valsts zemes dienesta (VZD) telpās 11. novembra krastmalā 31 notika Mērniecības konsultatīvās padomes sēde. Sēdē tika diskutēts par plānoto Mērniecības likumprojektu, kura sagatavošanu līdz gada beigām plāno Latvijas Mērnieku biedrība (LMB) un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija (LKĢA), informē VZD.

Sēdē tika izskatīts arī jautājums saistībā ar zemes kadastrālās uzmērīšanas resursu datnēm. Kā norādīja VZD pārstāvji, pašās resursu datnēs kļūdas nav konstatētas, savukārt lietojumvides pielāgošana datu apstrādes procesa ērtībām ir mērnieku kompetence, un šo pielāgošanu jau organizē atsevišķu mērniecības uzņēmumu pārstāvji. LMB pārstāvji uzņēmās koordinēt lietojumvides izstrādes virzību.  

Tāpat sēdes dalībnieki tika informēti par aktualitātēm ar krāsu fotoplānu sagatavošanu darbam, kā arī iepazīstināti ar jaunumiem saistībā ar vienotu robežzīmju ieviešanu, precīzāk, par veiktajām robežzīmju pretestības pārbaudēm apvidū. Tas izvērtās plašākā diskusijā gan par robežzīmju izskatu, gan par aprakuma, slēpto robežzīmju un signālmietiņu nepieciešamību.  
 
Noslēgumā VZD informēja dalībniekus par plānoto sanāksmi ar mērniekiem saistībā ar būvju attēlošanu un situācijas plāna aktualizēšanu un lūdza mērnieku pārstāvjus piedalīties un izteikt savu viedokli, precizējot, ka informācija par tikšanos tiks nosūtīta LMB  un LKĢA.
Komentāri:
 
...
30.03.2015
09:57
Virsraksts ļoti atbilstošs mūsdienu mēdijiem:).
Par plānoto Mērniecības likumprojektu diskusijas nebija(!), ja vien par diskusiju neuzskatu atzīšanos, ka likumprojekts pagaidām ir tikai idejas līmenī. "Diskusija" apmēram 3 teikumu garumā.
 
Realitāte
01.04.2015
10:28
Virsraksts protams ir daudzsološs, vai tik portāla uzturēšanu nav pārņēmis apollo.lv!!!!??? Bet runājot par šo likumu, šī LKĢA ideja ir viena no pēdējā laikā mērnieku sabiedrībā diskutētajām lietām visnopietnākā mērniekiem visvajadīgākā un to vajag sakārtot cik ātri vien var. Cik noprotu, tad problēma ir tā, ka LKĢA vēlas šo lietu sakārtot, lai ir skaidrība sāpīgajos jautājumos - mērnieka lemttiesība un atbildība, sertifikācijas jautājums - uzraudzība un sertifikācijas biroji, uzņēmuma vieta un atbildība mērniecības nozarē.... BET ir spēki, kas nevēlas, lai 1) mērnieks varētu pilnvērtīgi diskutēt ar "VZD inženieriem" un mērnieks varētu pieņemt patstāvīgus lēmumus par ko arī atbildētu pats pēc būtības, nevis vadoties pēc pašu VZD izstrādātiem absurdiem un savstarpēji pretrunīgiem noteikumiem, ko katra VZD persona var interpretēt pēc sava prāta, lai tikai pierādītu mērnieka neprofesionalitāti, 2) mērnieks nevarētu pieņemt patstāvīgu lēmumu un atrisinātu kādu robežstrīdu, kas pamatā ir radies kādreizējo VZD, LVM un Metrum (nerunāju par ~ pēdējiem 3 gadiem) mērnieku neprofesionālitātes un visatļautības dēļ, jo tas parādītu patiesos robežstrīdu vaininiekus, kas tagad jau pamatā sēž šajos "mīkstos krēslos", kas izstrādā normatīvus 3) ir spēki, kas negrib un nevar pieņemt, ka viņiem ir atņemts reāls bizness - sertifikācija (pateicoties LKĢA vēl pagaidām ir divi sertifikācijas centri)
Tad jau redzēsim, kas ņems virsroku, bet ar šiem pāris aktīvistiem LKĢA diez vai kas reāls sanāks, ja nebūs sabiedrības atbalsts un liekas viņi to apzinās un necinās tālāk par savu cēlo ideju, diemžēl!!! kamēr pati mērnieku sabiedrība nebūs saliedēta, necīnīsies par savām tiesībām un gaišāku nākotni un neatbalstīs aktivitātes, bet tikai visu kritizēs, nekas arī nenotiks, DIEMŽĒL!!!
 
kaktuss
01.04.2015
20:59
tu jau šeit nevienu nekritizē? davai konkrēti (esi tak anonīms) - kuri spēki nevēlās? kāpēc ir vajadzīga diskusija? lai pa čomam varētu zkul nogrūst? esi gatavs ar pilnīgi visu savu mantu un nākotni atbildēt par savu darbu, ja gribi patstāvīgi lēmumu pieņemt?
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada februāris Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Šodiena 2020. gada 20. februāris

Vārda diena:

Smuidra, Vitauts, Smuidris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.