Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LMB kopsapulce un seminārs notiks 13. martā 04.03.2015

Sviitra

 Latvijas Mērnieku biedrība 13. martā organizē ikgadējo biedrības kopsapulci, kā arī semināru mērniecības nozares pārstāvjiem un LMB Goda ordeņu un Atzinības zīmju pasniegšanas ceremoniju. Šogad pasākums notiks Madonas novada, Mārcienas pagasta Smeceres krogā. Sīkāka informācija pievienotajā failā

Komentāri:
 
Mārtiņš
04.03.2015
17:32
Aicinu mērniekus ikgadējā kopsapulcē izteikt savas pārdomas par lietu stāvokli kadastrālajā uzmērīšanā! Vai beidzot nebūtu jāsāk runāt publiskā līmenī?
 
jautājums
06.03.2015
14:13
ļ.cien. Mārtiņ!
...šitais izklausās pēc pad. laikiem......
pēc manām domām- šeit(latvijā) nekas nemainīsies - totāls sviests valda un visticamāk tā arī būs - re pat atbildīgie nemāk sakārtot augstumu modeli, kur nu par "dzīves sīkumiem" aizdomājies
 
Vita
07.03.2015
19:11
Zinot VZD sistēmu semināros - atbildes neseko ir tikai solījums ka pierakstīsim un atbildēsim, pieļauju ka šoreiz būs tāpat. Varbūt labāk uzreiz mērnieku jautājumus pierakstīt (ierakstīt?) un noformēt uzreiz kā iesniegumu VZD un tad jau vismaz ir cerība kaut kad saņemt atbildes. To saku no pieredzes - jau vairāk kā 30 dienas gaidu atbildi uz ofic. iesniegumu par būvju uzmērīšanu ierādītā plāna pārzīmēšanā, bett... Tāpat arī uzdotie jautājumi ar atbildēm parasti atnāk pēc apm 2 nedēļām. Tā kā - ja Mārtiņ tev ir diktafons - paņem, esmu gatava pa topogrāfijua tematu laiku kaut vai sagatavot šādu iesniegumu. Publisku līmeni seminārā domāju ka nevarēsim sasniegt, jo manuprāt vēl joprojām ir "suņi rej, bet karavāna iet tālāk" princips.
 
Diemžēl
09.03.2015
08:37
Izskatot pasākuma programmu, jāsecina ka tās būs tikai nožēlojamas atraugas par jau notikušām lietām. VZD un LĢIA nodziedās savu ikgadējo dziesmu, ka viņi jau neko, paši mērnieki vainīgi. Mērnieki pašūmēsies, vakarā iedzers un viss liksies kārtībā. Pasākumā neviens nerunās par nākotni, tikai atgremos. Viss kā katru gadu šajā pasākumā.
 
.....
09.03.2015
15:55
"Diemžēl" ir visas iespējas piedalīties ar savu nākotnes redzējumu.Vēl ir laiks līdz pasākumam un laiku var atrast. Ierosinu vērsties LMB ar savu ierosinājumu programmas aktualizēšanai.
 
kaktuss
09.03.2015
21:23
ok ''diemžēl'' šis ir tavs brīdis spīdēt. Gaidīšu tavu spožo nākotnes vīziju un 100% to atbalstīšu. Vai tomēr tu arī esi tāds pats atraugotājs un sapelēsi savā stūrītī neko gudru nepasakot?
 
Kaktusam
10.03.2015
07:44
Redzi, kamēr LMB ierindas biedri nesapratīs vienu acīmredzamu patiesību, tikmēr nav nozīmes nekādam nākotnes redzējumam un vīzijai. Patiesība ir tāda, ka LMB ir īstā nozares politikas veidotāja, VZD štābiņš. Biedrībā apgrozās un visu sakārto bijušie, esošie un topošie VZD darboņi. Tāpat biedrībā lielu lomu spēlē mācību spēki, kuriem atkal ir horizontālās saites ar kantori. Visu cieņu reālajiem mērniekiem biedrībā (kā darboņi viņus sauc - oportūnistiem). Kad nonāksim līdz balsošanai, apdomāsimies, lai nav kā parasti, ''diemžēl''.
Par tām slavas dziesmām. Atceramies ko Līgatnē gadu atpakaļ dziedāja VZD un LĢIA, un padomājam kas notiek ar augstuma sistēmu un kadastrālo uzmērīšanu.
Jābrauc uz lauka, diemžēl:)
 
kaktuss
10.03.2015
07:50
vai tev ir informācija par to, kurš šo augstumu sistēmu ieviesa, kādi bija iebildumi no lkga un lmb puses, kā patreiz cīnās ar to šīs biedrības, cik vēstuļu, tikšanos utt. ir organizētas, lai to risinātu. Tu nevari iedomāties, cik to ir daudz. Varbūt ir laiks arī tev iesaistīties kādā no biedrībām (ne tikai maksājot biedra naudu) un palīdzēt, darboties, strādāt pie tā. Vai nav laiks, jāstrādā:)?
 
Kaktusam
10.03.2015
08:23
Redzi, lieta ir tāda, ka esmu sabiedriski aktīvs, varētu pat teikt, ka kādreiz biju ar mirdzošām acīm. Tas ko es saku, tie drīzāk ir secinājumi kādi izriet kādu laiku vērojot to visu no iekšpuses. Es būtu priecīgs, ja man nebūtu taisnība, diemžēl. Līdz vakaram:)
 
kaktuss
10.03.2015
21:45
atslēgas vārds šeit šķiet ir: ''vērojot''. Visi zinam, kad mums līdz ideālam ir ļoti tālu. Bet nesēdēsim malā, būsim aktīvi, sūtīsim ieteikumus pa taisno uz lkga un lmb. saprotams, uz visiem jautājumiem neviens jums atbildi nedos, bet biedrībām vismaz būs skaidrāks, ko tad grib mērnieki, uz ko ir jātiecās. Patreiz zinu - neviens (saprātīgs) ieteikums nav atnācis. Sākam sūtīt??
 
vispirms
10.03.2015
22:04
Mērniekiem jātiecas uz normālu samaksu un mazāk parakstīt nemērnieku darbus, kā dažas labam 600 darbi gadā.
 
kaktuss
11.03.2015
09:50
Tatad: konkretu cilveku un konkrets darbu saraksts uz lmb sertifikacijas centru. Tikai izkerot sos varees Cereet uz lielakam algaam. Kad suutiisi sarakstu?
 
komentārs
11.03.2015
10:20
...es vairs neesmu naivs - lasi : cik runāju ar "sertifikatoriem" ,cik "atradu" šo organizāciju "kļūdas", viss velti - PARADOKSS ,diemžēl tā ir realitāte Latvijā. Tādēļ pat īsti nezinu kāda būtu "auglīga" rīcība , bet varbūt KOLĒĢI ,patiesi sāksim
1-izskaust "parakstītāju armiju" -atbrīvosimies no "liekēžiem" - kas ir patiesībā apdraudējums visai mērnieku (godprātīgo) sabiedrībai-tik jautājums kā ,kādā veidā un patiesi varbūt sanāksme būtu sākumpunkts procesam -tā teikt : ideju apkopojums ,kas ko un kā ,jo ,kā jau iepriekš minēju -ar sertifikāciajs institūcijām runāt ir pilnīgi lieki "zemē nomests laiks un čakarēti nervi"
2 - paveikto darbu kvalitāte - kas ir likumsakarīgs turpinājums iesāktajai tēmai- "parakstītāju armija" : tātad sertifikāti "sadoti'pa labi un kreisi -vienalga kam-ka tik maksā naudu - pilnīgs murgs ,un rezultāts : "radīti" mērniecības "šedevri" -cilvēki,kuri vispār,visticamāk neko pat nenojauš no jēdziena "kartogrāfija',radījuši patiesi "mērniecības šedevrus" - brīnumplānus ,kur pr robežpunktu koordinātu milzīgo atšķirību, pat nav jēgas runāt.
Tātad ļ.cien. KOLĒĢI ko un kā darīt - sāksmim taču kaut ko "izkustināt" ...kādas ir Jūsu domas par šīm lietām?
 
.....
11.03.2015
11:11
Jābrauc uz Madonu. Un jāuzsāk diskusija pēc tam, kad SC būs izstāstījuši savu redzējumu par to, kā, kas un kad notiek. Savs redzējums.
 
pusdienlaikā ... k2
11.03.2015
12:11
pusdienlaikā.......
.kā jau iepriek minēju - SC ideju (manā skatījumā),ir pilnīgi degardējuši,tā iemesla pēc ,visticamāk un arī visloģiskāk,būtu apspriest sertifikācijas procedūras "reinkarnāciju" - kas(kāda institūcija), kādā veidā ,u.t.t. vispār organizē,uzrauga u.t.t. šo procesu - mana "ideja' - šīs lietas pilnībā uzticēt augstskolām (organizācijas,kas izsniedz diplomus inženieriem) - tātad pašas šis organizācijas arī uzrauga "savus gara darba augļus" ,pie kam ,nevis tikai viena skola uzrauga"savējos" ,bet gan abpusēji , ciat risinājuma pagaidām neredzu - kā Jūs (ļ.c.) domājat?
 
11.03.2015
19:28
Sveiki - veseli!
Pusdienlaik K2.
Pilnīgi un noteikti nepiekrītu tavam ierosinājumam! Pa lielam , viena vienīga ģeopolitiska iemesla dēļ - Latvija ir bezdievīgi maza!
Es atbalstu ABC SC tipa iestādes tieši tādēļ, ka viņiem nav nekādas jēgas par mūsu jomu. Viņi primitīvi pārbauda dakumentu atbilstību likumiem un atzīmē testa rezultātus - ir/nav, un viss! Jā, esmu ieguvis sertifikātu ABC SC. Paskaidroju savu izvēli. Šeit bija pieejami konkrēti jautājumi ar atbildes iespējām taisnība/meli. Gatavojoties eksāmenam es atsvaidzināju savas zināšanas no dažādām grāmatām un citiem avotiem, jo eksāmenā bija sajaukta jautājumu kārtība, tā ka vienkārši truli iegaumēt paraugu nevarēja. Manuprāt tā arī ir sertificēšanas būtība - atsvaidzināt zināšanas!
Pirms izvēles izdarīšanas, biju arī LMB rīkotajos 'sagatavošanas kursos'. Tur bija jautājumi uz kuriem jādod rakstiskas atbildes kā skolas eksāmenā.
Neesmu vairs tajā vecumā lai atcerētos visas skolas grāmatās minētās definīcijas. It sevišķi, lai viņas apmierinātu, piemēram, I. Aleksejenko.
Bija gan atruna - ja varēsi parādīt autoritatīvu avotu, kur tavs atbilžu variants ir minēts, tad viss kārtībā. Es zinu jautājuma būtību, bet definēt tā, lai skolas mācībspēkiem, kuri pieraduši pie studentu atbildēm, tas patiktu? Nu nav man vairs tas iekšā... Kļūdīties, izkrist un vēlreiz maksāt toreizējo,ne mazo, summu... Neesmu azartisks - uzminēšu/neuzminēšu mani vairs nevilina. Tas ir viens. Otrs iemesls ir šis Latvijas 'mazums'. LMB SC centrā apgrozas vai ir ar tā cilvēkiem pazīstami manu profesionālo darbību ietekmējoši cilvēki. Mani absolūti nevilina perspektīva, ka tāds cilvēks sāks mani 'čakarēt' nododot darbus, piemēram, Rīgas būvvaldē. Tā sakot, 'Viņš taču neatbildēja uz tādu jautājumu!' jeb 'Āāā! Tas ir tas, kurš tur nāca savu taisnību meklēt!'. Jo, diemžēl, man jāpiekrīt Kaktusam 7:44...
Skolas uzrauga viena otru? Bet varbūt mēs uzraugām skolas? Ko un, galvenais, kā viņas māca. Sniedzam priekšlikumus skolu valdēm, Izglītības ministrijai, utt, par to, kas pietrūkst praksē, kas ir lieki mācīts, jo praksē nekad nav bijis vajadzīgs,utml.
Jā, par darbu kvalitātes pārbaudēm, piekrītu. Kaut kas jādara. Bet vai tie būs SC jeb kāds cits, tur vēl japadomā.
Un vēl. Kādēļ rodas draņķīgi darbi? Manuprāt ir trīs iemesli. Viens ir tas, ka viņš ir tāds cilvēks-haltūrists. Lai cik laba būtu skola, ja cilvēks nav no bērna kājas iemācīts kārtīgi strādāt, tad tur nekas arī nebūs. Otrs ir - ar kādu motivāciju jaunieši izvēlas mācīties šo profesiju. Esmu dzirdējis šādas - patīk atrasties svaigā gaisā, patīk kustības, bija mazs konkurss, nekas cits ācīs neiekrita, bet augstāko izglītību vajag, vajadzēja mācīties jo negribējas tik jaunam iet strādāt,utt.. Neesmu gan dzirdējis nevienu, kurš teiktu, ka tāpēc , ka pātīk kartes, Goole Map, patīk zīmēt plānus,veikt dažādus aprēķinus, vai ko tamlīdzīgu. Noteikti jau tādi jaunieši ir.
Un trešais iemesls haltūrām ir valstisks. Kā tu vari izveidot kaut ko lielisku, ja pats pamats jau ir sačakarēts. Tagad visi staigā ar GPSiem. Bet kā es varu mērīt ja nav korekta ģeoīda? Būs 'nestiķi', būs. Varētu jau sieties pie PP, bet cik viņu ir? Nevienam PP vairs neinteresē. Tā saucamajos 'pirms GPS' laikos uz poligonometriju valstiskā mērogā gan VZD gan Aizsardzības ministrijai bija dziļi .... Bet strādāt vajadzēja. Kāds būs rezultāts un laika patēriņš, ja man priekš 0,6ha topogrāfijas jādzen gājiens no kaimiņu rajona? Un tādēļ iet un gāja vaļā visādi brīnumdarbi.
Nu, kaut kā tā.
 
Aivars
11.03.2015
23:38
Jetij - cik saprotu tev šķiet laba doma gan saņemt sertifikātu ABC SC, gan Tevis (ne)uzraudzīšana no viņu puses?
Tev šķiet labi, ka cilvēki kam nav poņas par nozari tikai ķeksē ķeksīšus?
Tev šķiet labi ka tevis minēto iespēju čakarēt sevi esi nodevis exLivlandam? Tev šķiet slikti ka LMB SC ir nozares profesionāļi kas saprot drēbi?

Man šķiet ka Tu baidies.
 
Jetijam un arī Aivaram
12.03.2015
10:11
nu re : JETIJ
Tavs izvēlētais "segvārds" jau pats par sevi liecina - kas Tu esi par "tipu" - it kā cilvēks,it kā .... - Tevi neviens nav redzējis, par Tevi neviens neko nezin - ir tikai minējumi - tas liecina par daudz ko ........
.... tesretīšus var iegādāties jebkurā aptiekā............
tad par augstskolām - re - manuprāt pašreiz Latvijā tas varētu būt vienīgais objektīvais spēks -resp. iestādes kas "radījušas gaišos prātus" lai arī sociāli būtu par to atbildīgas - zināmā mērā ar zināmiem (noteiktiem) ktitērijiem , atbildētu par paveikto( kādu laiku atpakaļ "gaisā virmoja" ideja "Jelgavai" vispār atņemt akreditāciju mērniecības disciplīnās, nu lūk - lai šī augstskola pierāda savu dzīvotspēju ...
par studijām vispār... nu jau daudzi jaunieši patiesi "ir informēti" ka sertifikātus var iegūt pilnīgi bez speciāls izglītības - tikai maksā un viss ,starp citu par ko daudzi jaunieši arī zina - tātad viņu cenšanās iegūt izglītību(vērtību),zūd pilnībā Un ko skolas māca vai nemāca - tas lai paliek rektoru ,attiec. katedru vadītāju ziņā,jo cik noprotu , viņiem arī "jau elpo uz pleca" kaimiņzemes dižie - kas cenšas "ielauzties" Latvijā tā kā ....

tad Aivaram :
re Aivar, nezinu gan par kādiem"nozares profesionāļiem" Tu runā - man ir reāla pieredze - kas liecina pilnīgi pretējas lietas , un tātad neliela ieskice :
kās zemes īpašniks "X" ,konstatēja ka kaimiņam veicot mērniecības darbus ,mērnieks(mērniecībā strādājošais),ar savu darbību( visticamāk zināšanu trūkuma dēļ), NOZAGA zemi - pēc jaunā plān , zemes robežlīnijas nez kādēļ tika izmainītas -pie kam pavisam dīvainā formā . Tālāk-šis īpašnieks "X" - konstatējis šo faktu,iesniedza ziņojumu LMB SC ,no kā saņēma dīvainu atbildi - viss esot izdarīts pilnīgi pareizi(tādējādi,kļūstot par noziedzīgā darījuma līdzzinātāju)!!! , cik zinu,pašreiz šis īpašnieks ir vērsies pēc palīdzības KNAB . tāda lūk Aivar ir "Tava LMB SC " dižprāšu rīciba un zināšanas ! nu ko super
 
dzērājs
12.03.2015
10:12
interesanti par cik pieaugtu sertifikāta uzturēšanas maksa ja sc vēl nodarbotos ar mērnieku kontroli in situ?
manuprāt sertifikācijas centri savu lomu pilda- pārbauda sertificētu personu vai pretendentu atbilstību norm aktu prasībām un tml, datu kvalitāte vislabāk ir redzama datu uzturētājiem, ja ir šaubas par kvalitāti viņiem ir tiesības pieprasīt lauka datus un veikt pārbaudi
 
Secinājums
12.03.2015
10:40
Un mēs atgriežamies pie kvalitatīvas uzraudzības. Lai to veiktu ir jāpalabo sertifikācijas noteikumi.
Jancis
 
12.03.2015
11:57
Lasot rodas sajūta, ka mēs varam laboties tikai tad, kad pret mums sāk izvirzīt represijas, t.i. sāk sodīt. Mērniekam ir jāsaprot, ka viņam pašam ir jāstrādā kvalitatīvi jau ''defautā'', nevis jāsāk labi mērīt, ja aiz muguras ar cirvi rokās stāv ''bende''.
 
Mārtiņam
12.03.2015
12:51
Zelta vārdi. Tikai laikam daudziem to nesaprast...
 
Mārtiņam
12.03.2015
15:21
redzi Mārtiņ!!!
par cik šajā valstī (Latvija) daudzas lietas ir reāli salaistas "sviestā",jēga kādu kaut kādā veidā (sodīt)šķiet bezcerīga , vien vērojot skaudros notikumus "Zolitūdes" lietas sakarā, kā arī tagad plaši izskanējušajā lietā par "Stradiņa slimnīcu"-fakti kas reāli apliecina IDIOTISMUkas valda šjā valstī
 
12.03.2015
15:32
10:11 pierunāji!
Atklāšu segvārda noslēpumu! Tīra proza - ziema 'ir manējā'! Arī pa ziemu braucu ar velosipēdu, strādāju -25 grādos (Celsija), sniegā atstāju dīvainas pēdas no sniega kurpēm! Vasarā - 'nīkstu ārā'...
Par pārējo.
Ko nozīmē - "tikai maksā un viss"??! Tā ir tīra kukulīša došana! Ja Tavā rīcībā ir šāda informācija, tad dod to KNABam! MAN tādas info nav un uzskatu, ka viss notiek pēc MK.
Par pārējo... Slaidi izteicos, bet izskatās, ka 'saputrojos'. Nav pārējā.
Šajā diskusiju nodaļā, manuprāt, viss ir sagāzts kopā - kotletes, frikadeles un diētiskais sautējums! Vajag sākt šķirot - likumdošana, sertifikācija (nozīme, būtība un vajadzība), uzraudzība/kontrole, izglītība, savstarpējais lobisms (ir bail/nav bail) un pats galvenais - dot formulējumu, kas ir mērnieks un kādēļ viņš valstij vspār ir vajadzīgs!
Un to vajag darīt... Nezinu kur. Varbūt kāds var ieteikt ko pieņemamu.
 
Jetijam
12.03.2015
17:25
manuprāt vasarā vari kauč mongoļu vatņikā staigāt
...neba valstij "vajadzīgi mērnieki" - nācijai tās pastāvēšanas pēc ir vajadzīga VALSTS ar visu no tā izrietošo
...tad nu patiesi ļoti būtiskas lietas ir reāli (iesp. tīšām) sagrozītas : piem.: kadastrālā uzmēŗišanā - ja likumdevējs iepriekš ir noteicis ka pilsētā labticīgais ieguvējs zemi var izpirkt tikai tik cik tam ir puiešķirts apbūvei,resp. 600,900,1200 , tad tā tam ir jābūt ,nevis kā dažās -lasi lielumlielā vairumā Latvijas pilsētu zeme labticīgajiem ir piešķirta tik cik šamie ir "sagribējuši" !!! - suuperr , tat šie MK -ko tU salavē,noteikumi -vispār ģeniāli paredz ,piemēram,ja kāds šis "labticīgais" ir gudrs un lasa šos noteikumus,modelējot iespējamo situāciju- piemēram; viņa kai'miņi apmiruši-mantinieku šiem nav, viņš "pasūta jaunu mērniecību" -"parāda kaut kādus metāla stieņus vai caurules ko iepriekš pats ar gudru ziņu salicis,kas būtu pavisam citā vietā nekā robežu aktos,ar citām koord. u.t.t. - mērrniekam šis "fakts" ir jārespektē - jo raugi -īpašnieks "uzrāda" it kā "savas robežas" -rezultātā-platība cita(lielāka un iesp. daudz lielāka) ,tātad - sviests ,pie kam pēc Taviem dižajiem MK noteikumiem-viss pareizi!!!
. ...tad topo uzmērīšana : ADTI 31. Veicot topogrāfisko uzmērīšanu, uzmēra un attēlo apvidū ar patstāvīgām zīmēm nostiprinātas un apvidū redzamas robežzīmes, ja tās atrodas uzmērāmajā teritorijā. - -šitas vispār kaut kāds sviests -resp .topogra'fam pēc šī punkta OBLIGĀTI IR JĀBŪT SERTIFIKĀTAM KADASTRĀLAJAI MĒRNIECĪBAI, pretēji -kā lai viņš - topogrāfs ,vispār zina kas ir robežpunkts, kādam tam ir jāizskatās u..t.t. u.t.j.pr. ,pie kam lai izpildītu šī punkta prasības - ir jāpieprasa VZD kad. info - robežu noteikšanas materiāli
........un tā varētu turpināt bezgalīgi šo tēmu -tātad ka'redzi Jetij: nekas ar taviem cildinātajiem MK noteikumiem nav kārtībā,pie kam man šķiet ka tas ir radīts tīšām - es personīgi saskatu kaitniecīsku darbību no šo neteikumu dižajiem rakstītājiem.
 
wiests
12.03.2015
17:56
kurš lielāks filozofs tam tasinība
 
kaktuss
12.03.2015
20:20
skaidrojums ADTI 31 punktam: robežzīme ir jāuzrāda, bet jāuzrāda kā situācijas elements: mst, mc, kst un tā tālāk. mērnieks neuzrāda apzīmējumu: robežpunkts (šķiet šī celle ir izņemta no adti not.). Līdzarto šeit nav pretrunu ar mk1019 un nav jābūt šim sertifikātam.
 
kaktusam
13.03.2015
09:31
... hm vai Tev gadījumā ,miegā -sapņos nerādās 100-iem metāla caurules ar "robežzīmes pazīmēm" - tas pēc Tevis teiktā....
..apzīmējumam nav nekāda sakara ar jēdzienu "robežpunkts" ,resp. kā Tu atšķirsi kura no trim zemē iespraustām caurulēm ir robežpunkts?
31 punkts arī nosaka ka apvidū IR JĀUZMĒRA nostiprinātas robežzīmes!!! un nekas nav teikts par to ka ja .robežzīmju nav -resp. lasi jāveic to atjaunošana -citādi topodarbs nav izpildīts līdz galam!
 
dzērājs
13.03.2015
11:30
ir kupica uzmēri, ir metāla caurule uzmēri- tai ir cits apzīmējums...filozofi ibio
 
dd..zēr...ājamm
13.03.2015
12:11
nu re - izcili "pierādīji-parādīji" savu zināšanu līmeni : kupica NAV robežpunkts! - ieteikums : vairāk dzer (bērzu sulas-atmiņai palīdz)
 
dzērājs
13.03.2015
12:49
esmu topogrāfs, man kupica ir apvidus objekts ko jāuzmēra, netaisos te attaisnoties kadastra filozofiem/juristiem
 
kaktuss
15.03.2015
10:13
topogrāfs. hmmm nav tādas profesijas. ir Mērnieks. bet par robežzīmēm - dzērājam (11.30) ir taisnība. nesarežģī.
 
dzērājs
16.03.2015
10:10
Kaktuss- domāju saprati ko domāju- mēru topenes un izpildenes, kadastra speciālistu filozofija man tāla lieta, lai tie strīdas kas ir kupica, kas metāla caurule un kas stienis, nav priekš manis
 
filozofs
16.03.2015
11:48
jo vairāk filozofējam jo dziļāk mežā
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2020. gada 27. janvāris

Vārda diena:

Ildze, Ilze, Izolde
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.