Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Ar kavēšanos atzīst Mērnieku biedrības tiesības 20.11.2008

Sviitra
"Latvijas Avīze"
Autors: ZIGFRĪDS DZEDULIS

Valdība beidzot atļāvusi Latvijas Mērnieku biedrībai izsniegt sertifikātus jeb profesionālās darbības apliecinājumus mērniekiem un zemes ierīkotājiem.

Andra Mazkalniņa vadītās sabiedriskās organizācijas, kurā ir 70 biedri un 12 mērniecības uzņēmumi, tiesības de iure atzītas ar gandrīz gadu ilgu novēlošanos.

Ievērojot tiesību dokumentos noteikto personu sertificēšanas un sertificēto personu uzraudzības kārtību zemes ierīcībā un zemes kadastrālajā uzmērīšanā, šie sertifikāti jāizsniedz iestādei, kas akreditēta Ekonomikas ministrijai pakļautajā Latvijas Nacionālās akreditācijas birojā. Profesionālās darbības apliecinājumi mērniekiem un zemes ierīkotājiem bija jāsaņem jau no šā gada 1. janvāra. Taču kopš šā gada sākuma Latvijas Nacionālās akreditācijas birojā nebija akreditēta neviena iestāde, kurai būtu tiesības izsniegt profesionālās darbības apliecības mērniekiem, zemes ierīkotājiem, ģeodēzistiem un pārējiem.

2008. gada 1. janvārī Tieslietu ministrijas izveidotā Zemes ierīcības, kadastrālās uzmērīšanas, ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu licencēšanas komisija, kurai bija tiesības izsniegt sertifikātus, beidza pastāvēt. Tās vietā jaunu neizveidoja. Lai putra būtu vēl treknāka, Tieslietu ministrija atcēla vairākus šajā komisijā agrāk pieņemtos lēmumus. Mērniecības uzņēmumi, mērnieki un cilvēki, kuri tikko grasījās sākt strādāt, bija kā gaisā pakārti. Lai kaut kā labotu stāvokli, martā Tieslietu ministrijā laboja 2007. gada 30. oktobrī pieņemto personu sertificēšanas un sertificēto personu uzraudzības kārtību zemes ierīcībā un zemes kadastrālajā uzmērīšanā, nosakot, ka profesionālās darbības apliecinājumus izsniegs Valsts zemes dienests.

Tikai šā gada 27. jūnijā Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā Latvijas Mērnieku biedrība saņēma akreditācijas apliecību. Līdz 2008. gada 8. oktobrim Latvijas Mērnieku biedrības Sertificēšanas centrs paguva izsniegt vairākus sertifikātus zemes kadastrālajiem uzmērītājiem un zemes ierīkotājiem. Ar personām, kuras saņēmušas sertifikātus, var iepazīties Latvijas Mērnieku biedrībā un Valsts zemes dienestā.

11. novembrī apstiprinātos Ministru kabineta noteikumus attiecinās arī uz šiem sertifikātiem.
Komentāri:
 
Anonīms
28.11.2008
12:49
tik maz esam palikushi:( bet tad jau kvorumu vajadzeetu viegli salasiit:)
 
Anonīms
28.11.2008
15:43
Drukas kļuda.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada marts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2021. gada 1. marts

Vārda diena:

Ilgvars, Ivars
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.