Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Kā turpmāk strādāt? 19.10.2014

Sviitra

  Nozarē strādāju jau divdesmit gadus, esmu strādājis VZD, pašvaldībā, dibinājis SIA mērniecības jomā, licencēts un sertificēts, sabiedriski aktīvs. Esmu pārdzīvojis VZD laikos izstrādes plānu – 20 mērniecības lietas mēnesī, treknos laikus, kad varēja diktēt cenas un ziemas, kad pa trīs mēnešiem varēja uzmērīt tikai divus darbus. Laiki ir bijuši dažādi, bet vēl nekad mērnieks (varbūt tikai es) nav juties tik psiholoģiski un tiesiski neaizsargāts un diskomfortā kā pašlaik. Precizēšu, ka atkal runāju tikai par kadastrālo uzmērīšanu. Laika un nervu patēriņš cīņām ar VZD ir pārsniedzis visus saprāta apmērus un ir tikai loģiski, ka jaunie mērnieki nenāk KU un tie, kuri vēl cīnās, to bieži vien dara inerces un pienākuma dēļ. Prieks par darbu sen ir zudis. Mēģināšu atkārtoti uzrādīt problēmas un piedāvāt zināmu risinājumu.

1. Atkārtošu, bet vēl arvien par primāro problēmu uzskatu pārāk detalizētos un tikai VZD vajadzībām rakstītos MK 1019 noteikumus. 
 
2. Vēl arvien notiek 1019 noteikumu skaidrošana, ik pa brīdim kāds acīgs darbinieks noteikumos atrod frāzi, kuru var piemērot atteikumā. Kā tā var būt, ka 3 gadus strādājām vienā veidā, tagad uzreiz masveidā uz VZD iekšējā skaidrojuma pamata varam sacept atteikumus visiem mērniekiem. Ņemot vērā noteikumu apjomu, šādu iespēju ir milzums. Pie tam vēl ne reizi neesmu dzirdējis, ka pārāk acīgie darbinieki par nepamatotiem atteikumiem tiktu sodīti.
 
3. Vēl arvien uzskatu, ka lielākā daļa no VZD pārbaudītājiem NAV spējīgi izprast un pārbaudīt mērnieka darbu pēc būtības. Sakarā ar to, ka viņiem ir ieviesta atgriezeniskā saite (lielā pārbaude), no kuras ir atkarīga viņu darba vieta un atalgojums, tad pašlaik pārbaudītājs akli seko tabulai un pilda visus Rīgas norādījumus. Aktīvākie pastāvīgi konsultējās ar ‘’lielo pārbaudītāju’’ un izrāda īpašu iniciatīvu.
 
4. Piemērs. Uzaicinājumu 14 dienas. Bija vismaz divi atteikumi par MK noteikumos absolūti precīzi ierakstītu punktu. Pēc vairāk nekā mēneša ilgas skaidrošanās tika izdoti VZD ārējie skaidrojumi, ka MK noteikumos rakstītais ir pareizi. Jautājums, vai pārbaudītāji, kuri uzrakstīja atteikumus, saņēma sodu?
 
5. Cienījamie mērnieki. Diemžēl absolūti lielākā daļa no mums nepārsūdz nepamatotos VZD atteikumus. Iemesli pamatā ir divi – vajag pabeigt darbu, lai saņemtu algu un nekompetence. Veidojas apburtais loks, jo vairāk mēs labojam un visādiem murgiem piekrītam, jo pastāvīgāki tie kļūst.
 
6. Nekompetenci nozarē rada sadrumstalotība un tendences liecina, ka mēs kļūsim arvien mazāk un mazāki. Savukārt darbs sabiedriskās organizācijas prasa laiku un naudu. Tāpēc krītas kopējā nozares potence (te nu ‘’dzērājs’’ varēs uzkomentēt).
 
Kā tad vajadzētu rīkoties? Viennozīmīgi - visiem sevi cienošiem mērniekiem vajadzētu VIENMĒR rakstīt pretenzijas par nepamatotiem atteikumā minētiem punktiem. Lai to varētu kvalitatīvi izdarīt mums vajadzētu radīt viegli pieejamu un brīvi izmantojamu platformu, kurā mēs varētu cits citam palīdzēt, brīdināt un atbalstīt. Mērnieks, saņemot nepamatotu atteikumu (pēc paša sapratnes), publisko to kopējā, mērniekiem pieejamā vietnē. Atteikums, lietas būtība, pretenzija un rezultāts. Šādā veidā nozares pieredzējušākie mērnieki varētu palīdzēt kolēģiem, pie tam visa nozare laicīgi uzzinātu jaunākos ‘’jājamzirdziņus’’ atteikumos, būtu arī špikerītis. Tas vismaz kaut nedaudz līdzsvarotu mūsu iespējas cīņā pret lielu juridisko departamentu un virkni citu speciālistu. 
 
Rakstu uzrakstīju divās stundās emociju iespaidā par atteikumu robežpunktu nummerācijā robežaktā (akts sastādīts pavasarī). Vēl septembrī šo 800 ha zemes vienību varētu bez problēmām reģistrēt, bet tagad ir pilnībā jālabo robežakti, tā kā ir atdotas robežaktu kopijas pierobežniekiem, tad sanākt atsākt mērniecības procesu ar uzaicinājumiem (pēc būtības). Formālisms un totāla bezkaunība no VZD puses. Zinu kolēģus, kuri jau labo. Piedodiet par emocijām.
 
Jancis
Komentāri:
 
par MK 1019 noteikum
20.10.2014
07:01
MK 1019 noteikumos ir daudz neuzmanības vai nezināšanas pēc kļūdu un pretrunu ar iepriekšējām instrukcijām un noteikumiem. Tā vietā lai VZD atzītu, ka noteikumus ir ieviesusies kļūda, neloģisks skaidrojums, nepareizs pielikumu apzīmējums, uzpiež veikt mērniekam neloģiskus labojumus, vai dod atteikumus.
 
Ierosinājums
20.10.2014
07:56
Parakstīt ar pilnu vārdu un uzvārdu šāda satura vēstules. Ja nevari parakstīt, tad nekāda cīņa laikam nesanāk.
 
Ierosinātājam
20.10.2014
08:58
Un kas mainīsies no vārda un uzvārda? 1019 noteikumi vai VZD attieksme.
 
111
20.10.2014
09:05
Kas tev liedza numurēt rpt kā likumā rakstīts? piekrītu, ka stūlbums, bet izdarīt var. Uzaicinājumus sūti 16 dienas iepriekš un nebūs problēmas...
 
to 111
20.10.2014
09:12
Normāli un valstiski ir domāt, kā ar mazākiem darba un finansu resursiem panāktu maksimālu efektu. Nevis otrādi, ka ar vienu VZD traktējumu, radīt ~500 mērniekiem katru dienu pustundu bezjēdzīga darba klāt.
 
jancim
20.10.2014
09:50
re tāpat kā Tu - janci (diez vai Tevi tā sauc),slēpies aiz "segvārda", arī VZD "slēpjas" aiz jelkādiem Mk noteikumiem.
... tik nekas no tā tapat nemainās un diez vai mainīsies - es personīgi sertificēšanai neredzu vispār nekādu jēgu : parkastītāju "armija" skrecelē uz nebēdu, kaut kādi "nelegāļi" -"strādā lauka darbus" - izcili ko vēl gribēt -tak bezdarbnieku mazāk valstī, tad vēl VZD - viskompetentākā no kometentākajām iestādēm , un tā tik turpināt.........
tādēļ man sen apnicis jau ,tādēļ "janci" un citi "jancīgie" ,kuriem vēl ir veselais saprāts, tak kaut kad jāmēģina izveidot nopietnu organizāciju,nevis kā LMB - kur liela daļa , pat diez vai izprot lietas būtību.
-tā pirmdiena iesākās ......kā tālāk?
 
risinājums
20.10.2014
11:17
rīkot streiku, masveidā neapmaksājam piestādītos VZD rēķinus, un noslogot ftp serveri
 
Janīna
20.10.2014
13:15
Un pamēģiniet izkāpt no savas ierastās komforta zonas un nodot kādu darbu citā VZD nodaļā, kurā pirms tam neesat iestrādājušies - uzreiz sajutīsieties kā Jancis, kaut arī pirms tam domājāt, ka es taču visu protu un visu pareizi daru.
 
jā interesanti
20.10.2014
13:41
jā kas te tad galugalā sanāk ....... kas tā par ar mistiku apvītā iestāde VZD?
varbūt še ir kāds viedais kurš kaut ko ar zin?
 
to 111
20.10.2014
14:04
nezinu, kā var sanumurēt rp no 1-n, ieskaitot palīgpunktus, procesā, kas saucas priekšizpēte, uzmērīšana, apsekošana (tikšanās ar pierobežniekiem) :) Sanumurēt rp aktos no 1-n, manuprāt, var tikai pēc tam, kad ir sagatavoti plāni... Es konkrēto MK punktu par rp numerāciju uztveru kā principu-pulkst.rād. virziens un augoša secība, jo precīzi numerāciju no 1-n nevar nodrošināt, jo mums taču jāsaglabā iepriekš uzmērītie robežpunktu nr., jāsazinās ar citiem mērniekiem, ja gadījumā blakus notiek mērniecība... Un prasīt labot numerāciju-negribu nevienu apvainot, to var tikai .... Jo dokumenta juridiskais spēks neminās ar to, ka tiek pārnumurēti rp. Kā piemērs, Likumi.lv par Dokumentu izstrādes un noformēšanas noteikumiem ir skaidrojums (oficiāls)
http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/220396
kur cita starpā ir rakstīts par dokumenta nosaukumu:” dokumenta juridiskajam spēkam jābūt atkarīgam no tā satura, nevis nosaukuma. Šāda pieeja dokumentu juridiskajam spēkam ir paredzēta, piemēram, Administratīvā procesa likuma 74. pantā, kurā administratīvā akta spēkā esība nav padarīta atkarīga no attiecīgā dokumenta nosaukuma. Šāda pieeja dokumentu juridiskā spēka vērtēšanai attīstīta arī tiesu praksē.”
Varbūt nav par tēmu, bet kā rp numerācija ietekmē dokumenta juridisko spēku? Vai skaidri netiek pateikts-galvenais ir SATURS...
Un ja nu sākam runāt par to, kad VZD drīkst rakstīt datu reģistrācijas atteikumu, tad interesanti, ka rp numuri nav kadastra kartes sastāvdaļa un kā rp numuri var būt vai nebūt par iemeslu atteikumam, jo Reģistrācijas noteikumi nosaka, ka VZD izvērtē vai ir „ iesniegti dokumenti, kas satur reģistrācijai vai aktualizācijai nepieciešamās ziņas un vai tās nav pretrunīgas”
Ražīgu darba nedēļu vēlot, Ilze D. :)
 
to 111
20.10.2014
14:06
Par dienām un uzaicinājumiem. Ja man šodien pasaka, ka uzaicinājumi jāraksta kaut 19 dienas iepriekš, ok, pasakiet kāpēc, kur tas rakstīts,un es to darīšu, bet nedrīkst rakstīt atteikumus par darbībām, kas notikušas gadu iepriekš.
Un vēl, raksta autors nav pieminējis, ka mēs kā tādi idioti esam spiesti klausīt VZD interpretācijām un braukt uzmērīt ēkas pie situācijas aktualizācijas ierādāmajos plānos. 2 gadus ēkas/būves nebija jāmēra, tagd ir, kāpēc??? Tāpēc ka VZD vajag datus par ēkām. Bet ēku/būvju kadastrālā uzmērīšana taču ir VZD lauciņš... :)
Ilze D.
 
... 123 un pārējiem
20.10.2014
17:32
tak attopieties , neba tik kādai štrunta dienai ir svars, runa ir par kopējo ainu - kas tie par n-tiem skaidrojumiem radušies - MK nekā tāda nav, tikpat labi kāda cita organizācija, piem. pašvaldība izgudro saviem izdotajiem aktiem skaidrojumus - tad tas būtu saprotami - autors sniedz skaidrojumus, bet šinī gadījumā VZD - NAV AUTORS, jebšu tomēr........ šos MK noteikumus tomēr IR SADZEJOJIS ĢENIĀLAIS VZD KOLEKTĪVS? - tāds ir šisdienas jautājums
 
Ilzei
21.10.2014
08:54
Tehniksi var sanumurēt katram kodam piesaitot savu numerāciju, bet instrumentu programnodrošinajums ir sūdīgs + izplatītāji nav spējīgi risināt šādus jautājumus ar ražotāju!!! Ir jāsaglabā vecie rpt Nr. un tam mums ir arhīva info, bet jaunveidojamiem rpt japiešķir Nr. pulkst. radītāja virzinā sākot ar mazāko brīvo nr. un pēc tam mērijuma abrissā varēs redzēt piemram rpt ir uzmērīts ar nr. 9876 bet tu plānā ei piešīrusi rpt Nr.3.
 
tam, kas Ilzei
22.10.2014
10:54
tā jau arī cenšamies darīt, kā Tu raksti, bet noteikumi nosaka, ka robežpunkti jānummurē no 1-n, tas iever sevī arī palīgpunktus, jeb nenostiprinātos p.
Bet procesā parādās jaunas vai apvidū esošas robežzīmes... Lielā darbā veikt absurdu pārnumerāciju, kā to prasa VZD... Tikai rada lieku bardaku :). Piemēram, LVM pasūtījums, kad "saiet kopā" divas zemes vienības.. Pildot pasūtījumu nekad nevar zināt, kura z.v. tiks nodota ātrāk, bet numerācija ir kopēja... Un ko nu... Pārnumurēt visu, lai tikai VZD labi... Smieklīgi, ja nebūtu tik laikietilpīgi un bezjēdzīgi.
 
vidējais prāts
22.10.2014
11:29
Kurš man var pateikt, kāpēc VZD skaidrojumi netiek publicēti likumi.lv mājas lapā pie mūsu MK noteikumiem Nr.1019 zem skaidrojumu sadaļas. Tad vismaz būtu skaidrs, kurš ir skaidrojums, kurš metodiskais norādījums. Pēdējais VZD šedevrs ir par to, vai uzņēmums var parsūdzēt atteikumu. Nu nesaprotu, lasu n reizes, kā nepielec tā nepielec...Kārtējais skaidrojums, kam vajadzīgs papildus skaidrojums vai tulkojums :)
 
22.10.2014
15:28
Labdien Džeki un Džūdes!
Es, paldies Dievam, neesmu kadastrālais! Bet no malas skatoties, VZD jūs ir 'dabeidzis'. Kā būtu, ja neviens vairs nepieņemtu KU pasūtījumus? Pamatojums - nav sakārtota darba vide! Lai ministrijas risina šos jautājumus!
Jūs palikšot bez maizes? Pēc manām ziņām, gandrīz visiem ir ģeodēziskās uzmērīšanas sertifikāts. Būs man lielāka konkurence? Nu un lai! Vispārības labā varu arī pieciest!
Lai jums veicas!!!
 
Secinājums
23.10.2014
06:49
KU veicēji ir aprobežoti mazaktīvi postpadomju mazohisti pirmspensijas vecumā.
 
Utopija
23.10.2014
07:36
Mērnieks raksta pamatotu pretenziju par nepamatotu atteikumu, pasūtītājs sniedz tiesā prasību pret VZD par nenotikušu darījumu vai par radušiem zaudējumiem. Varbūt tad kāds gudrītis zaudētu krēslu bet pārējie sāktu izturēties saprātīgāk.
 
dzērājs
23.10.2014
08:24
Eu Jetij- kas ir vispārības labā?ko tas īsti nozīmē?neesi kāds pārkvalificējies filologs?
 
skaidrojums..
23.10.2014
08:26
skaidrojums skaidrojuma galā un šim vienam skaidrojumama nepieciešami vēl trīs skaidrojumi, lai saprastu pašu skaidrojumu! Vai VZD ir tiesīga izdot skaidrojumus bez Ministru kabineta apstiprinājuma?!!!!! MK 1019 tač izdeva MK, ne VZD, tad arī lai MKabinets dod skaidrojumus, nevis katru mēnesi VZD izgudro kaut ko citu un pilnīgi pretēju! Jau apnicis strādāt tādā bardakā, jo iesniedzot lietu, nevar zināt, ko atkal VZD "saskaidojis" savā iekšējā pasaulītē.
 
Numurētāja
23.10.2014
15:59
Lai arī liekas, ka RP numuri tāds nieks vien ir, bet tie tiešām spēj sagādāt galvassāpes. Prasās pēc kārtējā VZD skaidrojuma :( Piemēram, meram ceļu pāris kilomentri, kaudze pierobežnieku. Starp tiem arī instrumentālie ar "unikālajiem" RP numuriem. Dažam labam pat pa jaunajai modei pie numura piekabināts .1. vai .2. Rezultātā kopā salasās vairāki x.1. un vairāki x.2.. Un kā tagad ceļa mērītājam RP numurēt - ignorēt aizpunktus vai kabināt klāt jaunus x.1.1. vai x.1.2.
 
23.10.2014
17:45
Dzērāj! Tas tāds, mūsu sētas termins un nozīmē - sabiedrības labā! Parasti bez maksas.
 
123
23.10.2014
17:46
Zvani Ciematniekam 67038501
 
_un
23.10.2014
17:47
izstāsti kāds risinājums
 
_un
23.10.2014
17:47
izstāsti kāds risinājums
 
_un
23.10.2014
17:47
izstāsti kāds risinājums
 
risinājums
24.10.2014
12:44
Var uzdot jautājumu jautajumi@vzd.gov.lv. Tad arī būs rakstiska atbilde.
 
zkuls
24.10.2014
21:36
Pilnīgi piekrītu raksta autoram,jo katra lietas nodošana ir vienlīdzīga diplomdarba aizstāvēšanai,turklāt katru reizi nāk klāt jaunas prasības un Mk noteikumu interpretācijas un jādomā nevis kā lietu atrisināt pēc loģikas,bet kā tas patiks viedajam VZD darbiniekam un visa tā elektroniskās lietas noformēšana kopumā ir tik bezjēdzīga laika izcūkošana , ka tiešām vairs negribās to darīt
 
by by
24.10.2014
21:55
pēdējās lietas pabeidzu un viss vairāk robežu darbiem klat neķeršos, kamēr nebūs nozare sakārtota
 
visiem
24.10.2014
22:56
ja skaitīt nemāk, tad jācer tikai vzd darbiniekiem...
 
Vai
25.10.2014
14:53
ir normāla situācija, ka normatīvais akts ir uzrakstīts tik sarežģīts un pēc tam tiek vēl pastāvīgi tulkots un skaidrots, kā rezultātā mērnieks robežaktu nav spējīgs sagatavot uz lauka un pie tam pierobežniekam saprotamu? Akti tiek papildināti, uzkopēti, shēma gatavota pielikuma veidā, pēc VZD prasībām laboti. Tas RA, kuru redz pierobežnieks paraksta brīdī un kura kopiju mums ir jāizsniedz, parasti būtiski atšķirās no RA gala versijas pat vispareizākajiem mērniekiem.
 
risinājumam
25.10.2014
14:58
Un pēc 30 dienām saņemsi citātu no MK1019tajiem. Ciematniekam arī var nezvanīt, viņš dzird vairs tikai pats sevi. Diemžēl.):
 
risinājums
25.10.2014
18:10
vispār aktus nav vērts ņemt līdzi, savāc telefonus no pierobežniekiem un miers, kad viss samērīts un sazīmēts, un ja tiešam vajag tā pierobeznieka parakstu, tad uzvana
 
Vita
25.10.2014
20:53
Sveiciens Jancim!
Pilnībā atzīstu visu Tavu rakstīto!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piedalos risinājuma meklējumos - dod ziņu, es arī piesakos!!!!
Rakstīt un prasīt VZD problēmu risinājumu uz klienti@vzd... ir tāāāda laika tērēšana.. Piemērs. Pilsēta. ZIP. Lai saprastu ko nodalīt (uzmērītais taču), samēram "jaunos" (paredzamos) RP. Asfalts, iedzenam tapas. Sataisām ZIP, ir lēmums un jātaisa plāni. Jautājums - kādu datumu rakstām ZRplānam pirmajā pusē? "Robežas uzmērītas ... un sanāk 2 mēneši pirms Notakta... VZD meitene rausta plecus - nu nav smuki un pēc MK var uzmērīt tikai pēc noteikšanas... Saku - ko man pierobežniekam teikt - tu pagaidi, uzlikšu štrumu un parādīšu jauno RP...un veikšu atkal uzmērīšanu... (lai tik datums būtu)
VZD atbild - (atbilde gara un skaidrojoša) kā darīt - ar domu ka var jau mērīt pirms, bet jāpārliecinās vai tas ko rādi pierobežniekam ir tas pats ko uzmērīji...(viskautko sarakstīja) bet atbildot uz jautājumu par datumu uz plāna pirms Not akta bija ar domu - galvenais ka uzmērīts pirms plāna gatavošanas....
Nu kur dodas VZD skaidrojumi.......
Es jau vairākkārt VZD savos jautājumos ierosināju - atjaunot jautājumu/atbilžu lapu, jo ja viens pajautā un citi palasa, topam tikai gudrāki un arī VZD kontrolieriem ir kur paskatīt...bet nekā... katrs prasam, katram kaut kad atbild bet ja citiem nepasakām, citi nezin.
Varbūt tiešām vērts kaut šeit izveidot VZD jaut-atb sadaļu un liekam paši?
Un par mazo kontrolieru lielajiem kontrolētājiem - cik noprotu nav jau arī tie nekādi gudrīši , no tiem pašiem vecajiem kadriem vien ir... (viens no viņiem savulaik man -tad vēl nebija jaunā sistēma - teica - (prasot mērn lietā iekšā ZG kopiju) bet Noldis teica... - tad vismaz tajā VZD bija viens kritērijs - Noldis teica, a tagad - pat vairs nav - Ciematnieks teica... - tagad ir - prasiet/rakstiet uz klienti@vzd...
Par aktiem - es jau sen smējos - kā es ejot apsekot (jau iepr NK not laikā) un nosakot varu ieplānot visas * (zvaigznītes - np RP)? Un kurš punkta Nr tad ir jāņem ja ir 2 uzmērīto RP numuri vienam punktam (ir arī tādi) - vēsturiski agrākais?
Eh - aizrāvos....
 
vārds
26.10.2014
12:02
Viens no izcilākajiem pēdējā laika skaidrojumiem ir ievietots 22.10.2014. (http://www.vzd.gov.lv/lv/pakalpojumi/profesionaliem/merniekiem/speciali-sakartota-datne/#Zemes-lietosanas-veidi)-Atšķirībā no apgrūtinājumu attēlošanas, speciāli sakārtotajā robežu datnē, attēlojot zemes lietošanas veidus, to kontūru veidojošajām līnijām nav jāveido poligons, bet gan šīs līnijas savstarpēji jāsavieno, neveidojot pārrāvumus un pārklājumus ("jāsasnapo").

Savukārt MK not.1019 noteikts, ka (266.p.) Informācija, kas iekļauta šo noteikumu 264.3.apakšpunktā minētajā datnē, atbilst šādām prasībām:
266.1. robežas, situācijas kontūras un apgrūtinājumu aizņemtās teritorijas veido noslēgtu kontūru (nav pārrāvumu un pārklājumu);
Attiecībā uz robežām - tās jāsavieno, uz apgrūtinājumiem - jāsavieno, zemes lietošanas veidi - jāsavieno, piem., zlv mežs nav tas pats kas zlv ūdens un neatrodas vienā līmenī, līdz ar to ūdens jāsavieno kā kontūra un mežs arī jāsavieno kā kontūra. Pēc apgrūtinājumu VZD skaidrojuma - Savstarpēji tikai savienojot apgrūtinājumu līnijas ar zemes vienības robežām, nav iespējams konstatēt apgrūtinājuma aizņemto teritoriju, līdz ar to apgrūtinājuma aizņemtā teritorija speciāli sakārtotajā datnē vienmēr jāattēlo kā vienots, noslēgts poligons/daudzstūris. Kas ir atšķirīgs starp zlv un apgrūtinājuma kontūru uz kuru attiecās viens un tas punkts?????
Protams attiecībā uz zlv darbs bezjēdzīgs un lieks, bet tādi ir noteikumi!!! un ne jau mērnieki tos izdomāja!!!!!!
Kur rodas visi šie izdomājumi, kurš ir to autors???? Vārdu un uzvārdu lūdzu zem katra šāda veida izdomājuma. Ja kaut kas neiet kopā labojiet MK noteikumus, nevis katru dienu izdomājiet kaut ko skaidrot! Cik ilgi turpināsies šis bardaks un nodokļu maksātāju naudas bezjēdzīga tērēšana?
Ja raksta uz e-pastiem, tad nez kāpēc visi atbild kā rakstīts MK noteikumos, bet savā mājaslapā dod atšķirīgus skaidrojumus!
 
murgs
26.10.2014
17:43
VZD ir unikāls radījums ar visiem saviem darbiniekiem...aigariem, baklažāniem, supeniekiem...
 
Mākonis
26.10.2014
19:07
Man liekas, ka mana draudzene drīz noliksies ar nervu sabrukumu. No KU reāli mērniecība ir 5%. Viss pārējais ir normatīvie akti, lietvedība... un VZD darbinieki tikai pasaka "tāda nu tagad kadastrālā mērniecība ir". Tad kāpēc tas viss ir jādara mērniekam, ne juristam? Tad vēl tie skaidrojumi, tas neizskatās nopietni. Atzinumu uzrasktīšana robežu neatbilstības gadījumā, jaunam mērniekam ir murgs. Paraugi, principi, kas un kā jāprasa veciem mērniekiem, bet tiem pašiem nav laika un atstāj jauno mērnieku zem tanka, lai pats ķepurojas! Vai jaunie kaut ko tādu gribēs, ja topogrāfijā ir mazāk stresa un vairāk tieši mērniecība?
 
saule
26.10.2014
20:08
Jau kādu laiku stādājot mērniecībā (nu jau 13 gadus)ar katru gadu pārliecinos, ka mērnieka profesijai klāt vajag vēl kādu piemācīties, piemēram, minētos juristus (jāapstrīd murgainie atteikumi un izdomātie skaidrojumi, jāraksta visādi gudri akti); programmētājam, jo vzd savus pienākumus (ko pats sev uzlicis) KU jomā joprojām nespēj vai negrib paveikt! Tātad mērniekam ir jābūt ne tikai mērniekam, bet arī juristam, datoriķim-programmētājam, grāmatvedim, lietvedim, varbūt kādu profesiju vēl aizmirsu!
Bet kad taps jaunais mērnieka skaidrojums, lūgums atbildīgjām personām iekļaut arī tajā šīs profesijas aprakstus!
Lai iegūtu sertifikātu turpmāk arī būtu nepieciešama jurista, programmētāja, lietveža, nu un varbūt mērnieka (inženiera) izglītība - summā, pamācīsimies kādus 10 vai vairāk gadus, pastrādājam 5 gadus pie kāda jau sertificētā un varēsim tikt pie sertifikāta paši un veikt KU!
Vēl kas - mērniekam atbildība par padarīto darbu ir 10 gadi! Bet kāda atbildība ir vzd darbiniekiem un "skaidrojumu" sniedzējiem? Pareizi - pilnīgi nekādas!!!
Varbūt tomēr vajadzētu sakārtot nozari no iekšpuses!!!
 
Ļoti
27.10.2014
07:36
īsu brīdi šā gada vasarā VZD ''skaidrotāji'' pirms skaidrojuma sniegšanas konsultējās ar sabiedriskajām organizācijām. Diemžēl šī labā prakse ātri izbeidzās. Varbūt to vajadzētu noteikt kā normu nevis visu laiku savstarpēji kasīties.
 
dzērājs
27.10.2014
11:10
Ko čīkst?tāpēc jau KU sertifikātu var nokārtot arī juristi ar pāris gadu pieredzi mērniecībā un tieši tā arī ir kad uzmērīšana...90% jurista darbs 10% lauka darbi
 
jurists
27.10.2014
11:22
Peikrītu Saulei.
Turklāt atzīšos pat mērniekam ar juridisko izglītību ZKU ir murgs.
Saprotu, ka nāksies doties studēt filologos (likt komatus un galotnes aktos), psihologos (nevardarbīgi tikt galā ar pierobežniekiem) un filozofos (iestāstīt ka mērniekam ir taisnība), tad iespējams varēs pilnvērtīgi piedalīties ZKU procesā.
 
dzērājam
27.10.2014
11:44
atnāk tāds pliks juristiņš ar pāris gadu pieredzi mērniecībā, samēra objektu šķībi. Vēlāk viņa dabs tiek tiek klasificēts kā neatbilstība! Te tev nu bija krutā gudrā jurista izglītība(vienīgā!!!!) un pareizrakstība, tikai tāds nieks kā plānā koordinātas neatbilst reālai situācijai!
Es nezinu nevienu mērnieku, kurš kādā plānā speciāli meklē pareizrakstības, pāarakstīšanās kļūdas, lai konstatētu koordinātu neatbilsības!!!!! Tās vienmēr rodas no nekvalitatīva darba apvidū, kad to dara tādi pliki juristiņi (protams ir izņēmumi).
 
šķībi
27.10.2014
19:15
patiesībā jebkuru uzmērītu robežu (vismaz 99%) var pateikt, ka tā ir šķībi uzmērīta
 
To šķībi
28.10.2014
06:32
Tas ir samērā stulbi, jo bieži sanāk ka lai pats varētu nodot lietu ir jāraksta atzinums, ka iepriekš kaimiņam mērījušais mērnieks ir zābaks kurš neko nesaporot. Īstenībā viņš ir mērījis atbilstoši tā laika sapratnei, nostādnēm un instrumentiem.
 
to šķībi
28.10.2014
07:25
vairumā gadījumu mērīts nav vispār!!! vai nu ar gps meža biezoknī! Tāds nu tagad rezultāts!
 
acb
28.10.2014
09:48
izstāstiet man par servitūtiem:
1. Sadalot z.v. 2 daļās ZIP projektēts ceļa servitūts, vai var tikt slēgts līgums par servitūta nodibināšanu ar potenciālo atdalāmās z.v. pircēju? Vai kā savādāk tas tiek risināts, lai izgatavjot apgŗutinājumu plānu servitūts būtu?

2. 2 z.v. kurām kopējā robeža noteikta pa servitūta ceļa vidu,apvienojot šīs z.v. robeža tiek likvidēta, bet servitūs tiek saglabāts. Pašvaldības lēmumā ir notiekts, kad saglabājas esošie apgrūtinājumi, tad nav nepieciešami papildus dokomenti, lai servitūts būtu jaunajā plānā?
 
ne-jurists
28.10.2014
12:25
....izlasot daudzu rakstītāju "sāpes stāstus", nonācu pie secinājuma: manuprāt problēma ir tā ka valstī mērniecībā atļauts darboties , kā iepriekš kāds minējis-jebkurš, ka tik ir rokā kādas skolas izglītības dokuments. Un re Latvijā ir tikai 2 augstskolas,kur māca mērniecības lietas, bet tikai ar milzīgu atkāpi- RTU nemāca zemes kadastrālo mērniecību un zemes ierīcību - tas ,manuprāt arī ir "sāpes cēlonis", jo šeit daudzi rakstītāji,cik noprotu, absolvējuši RTU , tādēļ ,loģiski, nonākot situācijā,kurā ir jāzina kadastrālās mērniecības pamati, tanī skaitā arī PSRS laika lauksaimniecības kartogrāfija ar visām niansēm, ko ,cik atminos, RTU nemācija un nemāca vispār,jo tās mācībspēki gluži vienkārši nepāzin šīs lietas. Tāds man ir secinājums .... un kā Jums šķiet?
 
123
28.10.2014
13:10
Galvenā problēma ir kad Mūsu profesiju neciena...
 
456
28.10.2014
16:04
Valsts zemes dienests neciena
 
dzērājs
28.10.2014
16:28
Jā, es arī uzskatu, ka mūs, mērniekus, vairs necienā kā to darīja deviņdesmitajos....
 
ak tā
28.10.2014
17:22
ne tikai tiem kas "dzer"
re - lai "TEVI" cienītu, vispirms jāciena sevi- cieni to ko dari,nevis 90-tajos,20-tajos, uzmērīts, it kā jābūt robežpunktiem,stigām u.t.t. ......... tikai no visa kā parsti - čiks ... jā tāda tā cieņa - dīvaini-vismaz man
 
Mākonis
28.10.2014
17:27
RTU ir bakalauriem kurss, kur māca par KU, bet ko tur māca nav ne mazākas jausmas. Ir redzētas bildītes, kur studenti kupicas rok! LU ir kurss, kur Nikodemuss stāsta par kadastru un likumdošanu, bet ne tik daudz cik vajadzētu mērniekam. Studenti pat rēķina kadastrālo vērtību un praktiņos strādā ar elektronisko kadastra karti. Par LLU nezinu.
Cik saprotu no pieredzējušiem un labiem mērniekiem, bardaku taisa VZD, jo sākot ar 1019. noteikumiem mērnieks kļuvis par mērnieku/juristu. Iepriekšējie noteikumi neesot bijuši tik traģiski.
 
par cik
28.10.2014
17:39
uhu - par cik pat VZD atzīst "kadastra karti" par apšaubāma satura "karti", tad rodas aizdomīgi mākoņaini jautājumi RTU ?
 
543
28.10.2014
20:58
un kur tad palika tas, ka kadastra karte ir likums un pamats ???? tā vēl pirms pāris gadiem apgalvoja VZD un mērnieka plāni bij apsurds ???? ... kāpēc par to neviens neatbild tagad. Tik daudz ir samērītu plānu saskaņā ar kadastra karti, un pārbīdītas robežas, un tagad atjaunojot īpašuma robežas ir jāceļ pirmatnējie plāni, kas ar kadastra karti nu nekādīgi nesader....... ko darīt ???????
 
par tik
29.10.2014
07:52
Par tik cik robežu, situācijas datu uzmērīšana , augšņu kartēšana,ū.t.t. ū.tj.pr. - dati kas veido kadastrālo informāgiju,ir zemes ierīcības neatņemama sastāvadaļa . Un zemes ierīcību RTU nemāca, tādēļ valstī arī ir tik milzīgi blāķi brāķa ka tagad nodokļu maksātāji maksās par visiem daudzu gadu garumā saražotajiem mēsliem.
 
RTU absolvents
29.10.2014
10:53
Nav jēgas vainot mācību iestādes par nesabalansētām un nemākulīgām mācību programmām..švakos pasniedzējus un vāji apmacītos studentus producējam mēs paši, neviens cits tas nav.
 
.....
29.10.2014
11:38
Nu aizgāja diskusijas. Pasniedzēji vainīgi, mācību programmas vainīgas, mērnieki vainīgi u.t.t.
Neviens nav aizdomājies ka tā sakne ir citur???
Neviens ierēdnis nebūs ieinteresēts sakārtot savu jomu, jo kā viņš pamatos savu eksistenci. Ja nevienam nekas nav skaidrs un nepieciešams skaidrojums skaidrojuma galā - tikmēr darbs būs visiem. Un ja visiem viss skaidrs - priekš kam vajadzīgs birokrātiskais aparāts??? Nāktos visus atlaist.
Diemžēl VZD ir elementārs bizness, lai nodrošinātu savus ierēdņus ar darbu.
Un tas nav tikai mērniecības nozarē...
 
man šķiet
29.10.2014
12:52
man šķiet ka putlers varētu izglābt situāciju
 
.....
29.10.2014
13:00
Akūts komunikācijas trūkums starp pusēm t.i. valsts pārvaldi, kas regulē procesu mērniecībā un mērniecības pakalpojumu sniedzējiem.Abas puses velk katru uz savu to deķīti, neņemot vērā otras vajadzības un viedokli. Tā nevar panākt ne kompromisus, ne konsensu, bet būtu jau tā kā laiks.
 
semijs
29.10.2014
13:12
Tas jau sāk izskatīties pēc nopietnas lietas un valsts līdzekļu šķērdēšanas!
Vēl atliek vērsties Tieslietu ministrijā!
 
ir tāda lieta
29.10.2014
16:48
Ir tāda lieta ar VZD, neattiecas uz KU bet ļoti labi raksturo situāciju kopumā- mājai(kopīpašums) vajadzīga inventarizācijas lieta, viens no kopīpašniekiem vēršas VZD, raksta iesniegumu, par pakalpojumu jāmaksā pāris eiro, ko uz vietas mēģina samaksāt ar karti, tā kā neiet internets tad izraksta rēķinu, ko tajā pašā dienā arī apmaksājam,rēķinā arī iekļauj maksu par kopiju sagatavošanu... nākamajā dienā VZD atraksta epastu, ka viņiem tomēr jāizlemj vai viņi vispār drīkst izsniegt inventarizācijas lietu vienam no kopīpašniekiem, sola to izdarīt 10 darba dienu laikā, ja lēmums būs pozitīvs tad atkal jāvēršas VZD ar iesniegumu par inventarizācijas lietas izsniegšanu un viņi 5 darba dienu laikā sagatavo kopijas. Tā kā rēķinā jau ir apmaksāts pakalpojums par kopiju sagatavošanu, ko neviens nezina vai vajadzēs, jo komisijai vēl jālemj vai lietu var izsniegt, tad kārtējo reizi ir jāvēršas VZD un jāraksta iesniegums par pārmaksāto līdzekļu atgriešanu kontā...
Darbs ir un būs :D
 
ir ir tāda lieta
29.10.2014
19:56
vēl vien gadījums iz dzīves. Klients atnāca uz konsultāciju. Nostāvēja rindā, tad pateica ka sākumā ir jāsamaksā. Izrakstīja rēķinu. Tas aizgāja uz banku to apmaksāja. Izstāvēja atkal rindu. Un beidzot tika.... nestāstīšu lietas būtību, bet galējais teikums bij tāds, ka VZD tādus iesniegumus neizskata..... PAr ko ir paņemta nauda ????? Jūs sakāt ka "bizness" ????? Man šķiet ka tas ir netīrs bizness
 
Putniņš pačivināja
30.10.2014
07:12
Pašlaik VZD ir spiests atvērt MK 1019 noteikumus sakarā ar Zemesgrāmatas likuma grozījumiem un reģistrācijas noteikumiem. Rīt 31.10. 2014. VZD rīko tikšanos ar LKĢA un LMB pārstāviem par šo jautājumu. Notiks ''smadzeņu skalošana'' lai sabiedriskās organizācijas saskaņo VZD nepieciešamo un neizvirza būtiskas izmaiņas noteikumos mērnieku interesēs. Vājais punkts visticamāk būs LMB pārstāvji, zinot VZD lielo ietekmi šai organizācijā. Sakarā ar ES prezidentūru nākamgad noteikumus noteikti nevērs vaļā, tāpēc domāsim labas domas un cerēsim, ka mērniekus kārtējo reiz nesabaros ar skaistiem solījumiem par gaišo nākotni un mums visiem izdosies kaut ko pamainīt 1019tajos.
PS. Tad kad ir atvērti noteikumi, tad var rosināt jebkādas izmaiņas.
 
par VZD
30.10.2014
08:36
...izklausās tā...lūdzu atnesiet papīriti par to papīrīti ko jūs esat apmaksājuši, bet jums pietrūkst tāda papīrīša par ko jūs vispār esat maksājuši... un vispār ko jūs te man atnesāt mēs neko tādu nevaram izskatīt!!! Darbs VZD ne tikai būs, bet noslīks paši savos papīrīšos ko ir saražojuši, bet jēgasno tās nekādas nav.
 
tāda lieta, ka
30.10.2014
09:29
Galvenais jau imitēt, ka strādā, savādāk, kā izskaidrot lielās algas!
 
vzd
30.10.2014
14:16
putniņi nečiviniet tik daudz - tik piķojat
 
30.10.2014
14:33
Putniņš pačivināja.
Ja tā ir taisnība! Blin! LMB! 'Nolaidīsiet muļķi', atnākšu un satrokšņošu!!!
 
Putniņš
31.10.2014
17:51
Viss notika pēc scenārija. Sagaidījām ar kafiju 5 LKĢA un 2 LMB pārstāvjus. Informējām, ka mainīsim cenrādi (paši zināt kurā virzienā), sarežģīsim ar notariāli apstiprinātiem iesniegumiem mērniekiem dzīvi, neļausim mainīt 1019tajos neko no mērnieku interesējošām lietām. Viss notiek īpašajā kārtībā (žargonā-stāviet pie ratiem) neko neprasīsim skaņot. Paldies ka atnācāt un paklausījāties.
 
to VZD
31.10.2014
23:58
https://twitter.com/ICTEvangelist/status/467546425036128256/photo/1
 
informācijai
01.11.2014
00:13
VZD INFORMĒJA: http://www.vzd.gov.lv/lv/jaunumi/zinas/ar-merniekiem-parruna-izmainas-likumos-par-ipasuma-ierakstisanu-zemesgramata/
 
Fantastika
01.11.2014
09:30
Cilvēks uzraksta to, kas visiem, saskārušamies ar KU, ir līdz kaklam un ēd nervus, kopš cilvēki ar nepabeigtām izglītībām, bez darba pieredzes un izteiktām psihiskām kaitēm sagudroja izmaiņas KU kārtībā. Un kas seko no "upuru" puses? Aprobežota attieksme - parēc, uzliek čupiņu, iemanās sakašķēties... Ja es būtu vzd regulārais mērnieku terorizētājs, es vnk ieņirgtu par šito publiku, ko viņi arī dara. Visas tās impotentās organziācijas-biedrības... priekš kam? Lai reiz gadā kopīgu foto uztaisītu?

Bezpriģels jau nav tikai KU... Ne jau tikai VZD dara ko grib, kā grib un rada stresus uz līdzenas vietas par to vēl pieprasot samaksu. Mērnieki ir aitas, kurus cērpj visi, kam ir tāda iespēja. Nu un kas?! Jo var ienākt komentāros ierēkt/uzlikt čupu kādam, kurš ir jau līdz kliņķim novests. Kompensēties.

Un par kamerālistiem... tur tiešām cilvēki ir uz nervu sabrukuma robežas. Izņemot ja kāds vzd kontrolieris/trollis ir kursabiedrs vai kā savādāk netīšām gadījies saprotošāks.
 
alidāde
01.11.2014
15:50
Ko mācījaties par mērniekiem, vajadzēja studēt ekonomiku būtu vzd priekšnieki, bet tagad dariet asinizatoru darbu, meklējiet akās teknes pa fekālijām.
 
to fantastika
01.11.2014
17:02
vismaz kamerālisti (bez sertifikāta) labu piķi pelna, tikmēr fekāliju tekņu rakatāji (ar sertifikātiem) sausiņus grauž
 
Fantastikai
03.11.2014
08:55
Beidzot kāds īsi un kodolīgi uzrakstīja, kā ir patiesībā, cik ļoti viss ir pakļā šajā nozarē - gan pašos, gan "biedrībās", gan VZD utml. iestādēs...
 
seminārs
03.11.2014
09:12
kuri tad bija tie mērnieki, kas bija uz šo plaši izsludināto semināru? Atbilde - tie, kuri ar KU lietām nestrādā!
 
kaktā sēdošais
03.11.2014
12:23
Tā vispārpieņemta forma, kādā tiek organizētas šāda veida sanāksmes. Ne jau mērnieks ies ar guminiekiem, pa ceļam uz objektu, un runās ar VZD vadību. To dara cilvēki, kuri ilggadīgi ir šajā jomā darbojušies un izrādijuši iniciatīvu piedalīties procesā. Tevi tur neaicina, jo viss ko māki ir šeit pačatot(anonīmi). Nāc piedalies sapulcēs, semināros, izsaki viedokli,pārādi sevi, kā spējīgu lemt, un tu tur būsi laipni aicināts.
 
kaktā sēdošajam
03.11.2014
13:31
Pēdējai frāzei jāskan tā:
"un tu tur būsi laipni aicināts, vērā tevi neņems, bet atsauksies uz tavu piedalīšanos"
 
kaktā sēdošais
03.11.2014
19:15
Tā gan ir tava interpretācija. Tā turpināt..
 
problēmu risinātājs
04.11.2014
08:32
tad lūdzu, vārdus studijā, kuri ir tie "mērnieki", kuri pārstāv visu mērnieku intereses un meklē situāciju risinājumu! Kurš ir deleģējis šos mērniekus pārstāvēt nozari un ar valsts iestādēm skaņot normatīvos aktus????
 
risinājums
04.11.2014
11:45
problēma ir tur ka mērnieki nemāk novērtēt savu darbu, kurš ellē ratā liek valsts mežus mērīt par kapeikām, tas kas nosauca cenu, lai arī mēra un zīme un nepukst, ka VZD raksta atteikumus
 
kaktā sēdošais
04.11.2014
21:27
kas esi tu lai te izvērtētu kas ir kas?
 
problēmu risinātājam
05.11.2014
10:33
Ja Tu runā par konkrēto sapulci, tad varu pateikt, ka sapulcē piedalījās 7 cilvēki, kas pārstāvēja nozari, no tiem 5 ir KU sertifikāts un pārējie divi, esmu pārliecināta, zina vairāk nekā "vidējais" mērnieks. Kā jau raksta "kaktā sēdošais", ir noteikta forma un kārtība, kādā veidā tiek rīkotas šādas sanāksmes. Ja Tu gribi piedalīties un saprast, kā tas notiek, tad padoms viens, legalizējies, iestājies kādā no sab.org., saņemsi visu iespējamo informāciju, ja gribi "aktivizēties" nāc uz valdes sēdēm, izsaki viedokli, vai vismaz izsaki viedokli, kad saņem jautājumus elektroniski. Labprāt ar Tevi pakonsultētos, bet nevaru atrast :) Bet atgriežoties pie sapulces, faktiski nozares pārstāvji tika INFORMĒTI par gaidāmajām izmaiņām, jo šajā gadījumā, ja pareizi saprotu, saskaņošana ar sab.org. nenotiks.Decembrī no VZD puses tiek solīti kursi pa reģioniem. Sīkāk: http://www.vzd.gov.lv/lv/jaunumi/zinas/ar-merniekiem-parruna-izmainas-likumos-par-ipasuma-ierakstisanu-zemesgramata/
Un vēl-personiski un subjektīvi- lai arī izmaiņas normatīvos tiek veiktas ar saukli-būs VIENKĀRŠĀK, es neko vienkāršāku nesaskatu. Katru reizi zem šī saukļa, veicot izmaiņas, kļūst tikai sarežģītāk :) Lai man piedod VZD :) Uh, aizrunājos :) Ilze D.
 
kadastrinieks
05.11.2014
12:48
sarežģītāk kļūst, lai no tirgus atsijātu pirmspensijas un pensionētos mērniekus
 
pirmspensijas mērnieks
05.11.2014
19:58
Labi, labi... aiziesim pensijā, jo apnīk risināt agrāk ielaistās kļūdas un cīnīties ar "stulbumu" reģistrācijā, kur reizēm tev jāpierāda ka "apaļš ir apaļš" . Lai jau jaunie nāk, tikai kaut kā nemanu daudz viņu, tie paši pirmspensijas (kā teica Jancis "...tie, kuri vēl cīnās, to bieži vien dara inerces un pienākuma dēļ....) vien skan, jo jaunie jau nezin "vēsturi" un negrib iesaistīties problēmās, atšuj vai meklē padomu ... Bet strādāt jau sanāk ne vairs kā mērniekam, bet kā juristam, celtniekam (būvju mērīšanā), botāniķim (atšķirt mežu no nemeža, purvu no aizauguša dīķa, utt, utjp.), elektriķim (jaudas, trafs ir tas vai nav), tā varētu turpināt - paši ziniet... Un nu vēl tikai trūkst - VZD vietā ievadīt datus kadastrā, saklikšķināt ZG un ielikt klientam mājās atvilknē,,, KUR TUR VAIRS MĒRNIEKS?
 
kaktā sēdošais
05.11.2014
20:35
Ja visu laiku bļaustās un saka: redz Mērnieku jau nenovērtē un no otras puses bļauj: man taču nav jāzin elektrības spriegums, vai tūja no krūma jāatšķir.. Tad paskaidro kā tu vari gribēt lai tevi uzskata par augsta līmeņa speciālistu? Brīdī, kad tev radīsies sapratne par topogrāfiju un kadastru, tu pamanīsi savu algas pielikumu. Latvijā mērniekiem maksā no 250 - 3000 eiro uz rokas mēnesī. Kurā mērnieku daļā esi tu šais skaitļos? PADOMĀ...
 
VID
06.11.2014
00:00
uz rokas maksā, bet nodokļus kaut kā aizmirst nomaksāt :(
 
kaktā sēdošais
06.11.2014
08:11
Nu pareizi pareizi saprati.tu tas 300nieks?
 
07.11.2014
15:38
Negribu kļūt bezkaunīgs, bet tomēr. Vismaz pasaki kurā nozarē, neparakstot svešus darbus, mērnieks/ģeodēzists uz rokas saņem 3000 EU???!
 
kaktā sēdošais
08.11.2014
02:04
tādas algas ir speciālistiem, kuri par to skaļi nerunā. reālās darba algas lv - 500-700 eiro, vienalga vai mikro vai makro.
būsim godīgi pret sevi un Latviju - nekas vairāk nebūs tuvākos 5 gadus. kad piedzīsim Vāciju kopējā LV attīstībā - būs jums 5k-6k alga.
 
700
08.11.2014
13:11
Tā kā samaksa ir no tāmes(izpeļņa), tad ir pilnīgi iespējams, ka kādu mēnesi ir arī 3000 nododot lielu objektu vai projektu. BET, tā nav katru mēnesi. Kaktā ir sēdējis kāds students kurš pa ausu galam kaut ko ir saklausījis.
 
إمارة دبي
09.11.2014
22:10
Citi mērnieki pat spēj nopelnīt, lai ar ģimeni varētu apciemot Muhamedu bin Rašīdu Al Maktūmu. Lūk to es saprotu.
 
kaktā sēdošajam
10.11.2014
22:46
Manuprāt ir atšķirība starp "augsta līmeņa speciālists" un "plaša profila speciālists", Manuprāt gan mārnieks jau kļūst par plaša nevis augsta līmeņa speciālistu. Man tomēr patiktu labāk ja mērnieks darītu savu darbu kā augsta un arī cits darītu savu darbu kā augsta, jo nu bez mērniecības arhīva materiāliemjāanalizē arī būvju inventarizācija, jo ne vienmēr zem viena jumta esošas dažādu materiālu sienu un arī dažādu izmēru būves būs kā 2 būves (var būt arī kā viena...)
 
Situācija
11.11.2014
09:38
Pašvaldība pasūtīja ļoti ātri samērīt ielu reģistrācijai ZG lai varētu dabūt Eiropas piķi labiekārtošnai un asfaltēšanai. 46 pierobežnieki mērīti brīvā, vietējā, LKS, līvlada un Latposa sistēmās. RP-ti ar Nr3 ir astoņos uzmērītos plānos, Nr.2 sešos utt. No topenes redzams, ka plānos ar noteiktu robežu no p-ta uz p-tu ir iebūvēti žogi ceļa joslā. Nošauties vai uzticēt kādam kadastra inženierim salikt Nr. un uzrakstīt aprakstu, atzinumus, neatbilstības un atjaunošanas.
 
situacijai
11.11.2014
10:01
laikam 1 variants... :)
 
stp
11.11.2014
12:31
......žogs nav robeža, bet kā gudrības grāmatā teikts, : ja īpašnieks(I),noteikti šeit būtu vairāki ieinteresētie, norāda ka žoga stabs ir robežpunkts-mērniekam tas jāņem vērā,štrunts par to ka koordinātas norāda apm. 2.m tālāk. - super -kā Latvijā pie zemes par velti tikt!!! - iegaumējiet šo
 
to stp
11.11.2014
20:08
Jap, arī pārsteidz, kā platība cilvēkam par pāris kv. m palielinās pie "nepareizas ģeodēzijas". Paldies mērniekiem 90-tajos!
 
jaunākā ziņa
12.11.2014
08:26

zeme kā metāls - aukstumā saraujas , karstumā izplešas
 
to stp
12.11.2014
09:18
vērā ņem bet pierādi ka nav, vai ka koord ir nepareizi noteikta
 
rakstot apstrīdēšanu par atteikumu
13.11.2014
12:53
Var būt kādam noderēs:
VZD neievēro: Administratīvā procesa likuma 5.pantu, APL 62.panta pirmo daļu, APL 72.panta pirmo daļu
 
tutu
13.11.2014
14:55
daudzi mērnieki tālāk par Valsts mežu nav neko redzējuši, viņi nav spējīgi lietu sakārtot, kur nu vēl atteikumu pārstrīdēt
 
14.11.2014
18:05
Tutu!
Pareizi sapratu? Pēc Tavām domām, Latvijā aug vesela mērnieku paaudze, kura mēra tikai mežus??! Un neko citu? Cik ilgi tad iet tie mežu mērīšanas konkursi?
Man, kā grāfam Topo, tas liekas diezgan absurdi!
 
in tu tu
14.11.2014
19:02
zini, ja vari uzmerit un nodod mežus, tad arī parastos īpašumus mērīsi kā sēkliņas. Jo daudz lielāks darbu apjoms un sarežgītības pakāpe arī ir lielāka pie mežiem. Cik nopratu ka TU TU nav to darījis. Laikam jau nav pa spēkam.
 
Jaunajā
19.11.2014
09:14
cenrādī milzīgs pieaugums pozīcijā līdz 30ha. Jājiens turpinās.
 
cenas jāpaaustina
19.11.2014
11:06
kā, lai gan savādāk, VALSTS ZEMES DIENESTA Ģenerāldirektors par gadu, lai nopelna 18857.56LVL (par 2013.g) ???
 
vzd
19.11.2014
15:57
Vai tad tā ir alga?
 
Jaunajam
20.11.2014
07:33
Latvijā 85% zemesvienības ir līdz 30ha, tā kā VZD cena pieaugs par ~30%
 
vzd
20.11.2014
16:32
Gribam uz privatizācijuūūūūūūūū !!!!!!!!
 
VZD
21.11.2014
15:50
cenas paceļam, lai mērniekiem mazāk gribētos dempingot cenas
 
O_O
01.12.2014
07:45
Pareizi Jancis raksta, tikai līdzīgu rakstu jau rakstīju pirms 6 gadiem, tātad joprojām KU darbus nevajag uzņemties, es naivi cerēju, ja jau lietas jānodod digitāli, tad viss ir vienkāršojies, bet nekā. Diemžēl mainīsies tas viss tikai tad, kad pasūtītāji sāks sūdzēties, ka vairs nav neviens, kas uzņemas veikt KU darbus. Privātajā sektorā tas notiks vispirms, domāju, ka tas būs ļoti drīz, nesaprotu, kurš pašnāvnieks tos vēl uzņemas?
 
Vita
26.01.2015
16:50
Nu kur ripo mērniecība...
Ierādīta sit.plāna aktualizācijā pēc mežu +/- tabulas tagad jāuzmēra arī ēkas pagalmā... Tās esot sit.elements... Tad jau jāuzmēra arī ceļi, grāvji , el.stabi (atb. MK 1019 2.24.p.)... Nu OK - grib sakārtot datu bāzi - maksājiet, kāpēc Annai par to jāmaksā? Es gan MK not. nekur to neatrodu tieši pateiktu, bet VZD prasa un iekšējie skaidrojumi liek to prasīt... Uzrakstīju jautājumu, atbilde vēl nav. Bet nu jau sāk piegriezties...
Tad jau uzreiz grozījumus MK not. - neko nepārzīmē, tikai uzmēra... ja jau pārzīmējot sāk prasīt ierādītā plānā uzmērīšanas precizitātes... (man ēka knapi ielīda pārzīmētā plāna robežā...)
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Šodiena 2020. gada 3. jūnijs

Vārda diena:

Ineta, Inta, Intra
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.