Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Ministrijām piecarpus gados būs jāieraksta zemesgrāmatā savi nekustamie īpašumi 21.05.2014

Sviitra

 Ministriju valdījumā esošajiem nekustamajiem īpašumiem īpašuma tiesības zemesgrāmatā būs jānostiprina 5,5 gadu laikā. Izņēmums būs Satiksmes ministrija, kurai īpašuma tiesības zemesgrāmatā uz saviem īpašumiem jānostiprina 30 gadu laikā - līdz 2044.gada 31.decembrim, otrdien nolēma valdība. 

Aizsardzības ministrijai, Iekšlietu ministrijai, Kultūras ministrijai, Labklājības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Zemkopības ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, Veselības ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Finanšu ministrijai līdz 2019.gada 31.decembrim, Satiksmes ministrijai līdz 2044.gada 31.decembrim jānodrošina īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā uz visām to valdījumā esošajām zemes vienībām un zemesgrāmatā ierakstāmām būvēm.

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas sniegto informāciju kadastrāli nav uzmērītas un nav reģistrētas aptuveni 6500 zemes vienības - zeme zem valsts autoceļiem. Satiksmes ministrijas pilnvarotā persona - valsts AS «Latvijas Valsts ceļi» - realizē īpašumu tiesību sakārtošanas procesu atbilstoši šobrīd Deleģēšanas līgumā piešķirtajiem resursiem. Sakārtošanas process norit atbilstoši noteiktajam finansējumam - 128 058 eiro, kur autoceļu zemes kadastrālās uzmērīšanas darbiem tiek plānoti un ir nepieciešami 81 104 eiro gadā.
 
Viena gada laikā kadastrāli uzmērīt un reģistrēt zemesgrāmatā ir iespējams aptuveni 100 zemes vienības. Dubultojot resursus, valsts īpašumu, ko aizņem valsts autotransporta būves, reģistrācijai zemesgrāmatā nepieciešami aptuveni 30 gadi, teikts informatīvajā ziņojumā.
 
Ja tiktu noteikts īpašumu reģistrācijas zemesgrāmatā termiņš 2029.gada 31.decembris, Satiksmes ministrijai būtu nepieciešams resursus palielināt četras reizes, kas būtu jāskata kontekstā ar autoceļu nozarei piešķirto finansējumu no valsts budžeta, jo īpašuma reģistrācijai zemesgrāmatā finansējums tiek gūts no valsts budžeta apakšprogrammas «Valsts autoceļu pārvaldīšana, uzturēšana un atjaunošana».
 
Pie esošā valsts noteiktā valsts autoceļu finansēšanas modeļa zemesgrāmatā reģistrācijas procesam paredzētā finansējuma palielināšana četras reizes nebūtu pieļaujama, līdz ar to Satiksmes ministrijai valsts īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā uz visām esošajām zemes vienībām un zemesgrāmatā ierakstāmām būvēm būtu iespējams nodrošināt ne ātrāk kā 30 gadu laikā, tas ir līdz 2044.gada 31.decembrim.
 
 
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.