Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Saeimā nonācis likumprojekts par pāreju uz EVRS 29.04.2014

Sviitra

 Pagājušajā ceturtdienā Saeimas komisijās nodoti 1. aprīlī valdībā atbalstītie grozījumi Ģeotelpiskās informācijas likumā, kuros paredzēta Ģeotelpiskās informācijas koordinācijas padomes izveidošana, pāreja uz Eiropas Vertikālo augstumu sistēmu un citas izmaiņas.

Kā zināms, Ģeotelpiskās informācijas koordinācijas padome tika plānota saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas attīstības koncepciju, un tajā darbotos gan visu ministriju, gan mērniecības sabiedrisko organizāciju (LMB un LKĢA) pārstāvji.

Minētie grozījumi arī nodrošinās tiesisko pamatu izmaiņām augstuma sistēmas piemērošanai valstī, nosakot, ka ģeotelpiskās informācijas pamatdatu iegūšanā, sagatavošanā un uzturēšanā izmanto Eiropas Vertikālās atskaites sistēmu. Jauno sistēmu piemēros ar 2014.gada 1.augustu, bet projektus būvniecības un mērniecības jomā, kas uzsākti līdz grozījumu Ģeotelpiskās informācijas likumā spēkā stāšanās dienai, un kuros informācija tiek iegūta un sagatavota atbilstoši Baltijas 1977.gada normālo augstumu sistēmai, pabeigs šajā sistēmā. Pārejas posmu paredzēts pabeigt līdz 2015.gada 1.februārim. 

Tāpat grozījumi precizē termina „ģeodēziskais punkts” skaidrojumu, ģeodēziskās atskaites sistēmas definīciju un realizācijas tiesisko regulējumu, kā arī valsts informācijas sistēmas nosaukumu no Valsts ģeodēziskā tīkla informācijas sistēma uz Ģeodēziskā tīkla informācijas sistēma.
 
Grozījumi arī paredz, ka Ģeoportāla pārzinis un turētājs turpmāk būs Valsts reģionālās attīstības aģentūra.
 
Lai grozījumi stātos spēkā, Saeimā tie jāpieņem trijos lasījumos. 
Komentāri:
 
kkk
29.04.2014
20:09
Varbūt tomēr nevajag vēl pāriet uz EVRS? Patlaban sāk nokārtoties viss hipišs ar pāreju uz ADTI - kaut arī tur ir dafiga vēl ko darīt. Ļaujiet kaut nedaudz pastrādāt normāli!!!
 
Trumulis
16.07.2014
11:54
Hei! Ir pieņemts "trijos lasījumos" likumprojekts vai nav? Kaut kas vairāk par koncepciju ir tapis? Kāds kaut ko zin? Kvaziģeoīda jauno modeli ir kāds redzējis :)) Varbūt es vienīgais dzīvoju infas badā..
 
var uzelpot
16.07.2014
13:25
viss atcelts, nebūs nekāda jaunā modeļa!
 
dzērājs
16.07.2014
16:28
jau tagadējie "modeli" ir pietiekami precīzi, īpaši tiem kas graiza planšetes kuras mērītas no vietējiem tīkliem 10 gadus atpakaļ un korekcijas veic ar latpos punktiem:)))
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.