Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

"Latvijas Avīzes" publikācija par topošajiem ZKU noteikumiem, kas ļaus veikt "kabineta mērījumus" 27.01.2014

Sviitra

 Laikrakstā "Latvijas Avīze" publicēts raksts, kas veltīts topošajiem zemes kadastrālās uzmērīšanas noteikumiem, kas paredz, ka Valsts zemes dienests (VZD) varēs pats taisīt zemes robežu plānus, turklāt pārkopējot tos no vecajiem. Mērnieki tam asi iebilst: http://www.la.lv/kabineta-merijumi-aizvietos-istos/  

 

Komentāri:
 
problema
28.01.2014
14:28
Situācija kļuvusi nopietna! Kārtējā VZD vīzija, ka viņi varēs lētāk nokopēt nekā mērnieks uzmērīt, pie kam pasakot,ka tie ir vieni un tie paši darbi!!! Nav gan pieminēts uz kāda pamata VZD izgatavos šīs plāna kopijas un kādas būs tā juridiskā spēka pamats, bet MK noteikumi paredz šādu plānu izgatavošanu, un to izgatavošana pakļaujas arī 1019 noteikumu prasībām ar situācijas apsekošanu vai pat piemērīšanu, ko var veikt tikai sertificētas personas! Pie kam, ja kādam ir interese (it sevišķi VZD ievērībai) par to, ko var darīt sertificēta persona- mērnieks, un tikai viņš, 2013. gada sākumā ir pateicis pats VZD. Rakstu var lasīt šeit: http://www.lvportals.lv/skaidrojumi.php?id=254567 - ņemiet vērā, kad VZD vērtē Jūsu darbību!!!!! Bet visumā raksts man patika - problēma ir un tā ir jārisina! Es ierosinu pārstrādāt sabiedrībai visus MK 1019 no "0"! :)
 
sviests
29.01.2014
23:12
Tātad kurš Latvijā atbildīgs par mērniecības darbu zemo kvalitāti?
 
to sviests
29.01.2014
23:32
varbūt nozares politikas veidotājs :)
 
lasteka
30.01.2014
14:01
tikai un vienigi mērnieks pats.
 
varbūt ne pa tēmu, bet
31.01.2014
10:18
VZD aicina darbā juristus
http://www.vzd.gov.lv/lv/par-mums/vakances/aktualie-darba-piedavajumi/
Cita starpā, ir jābūt gada pieredzei jurista amatā un pienākumos ir ierakstīts, citēju: "sagatavot skaidrojumus par normatīvo aktu piemērošanu". Lūk arī atbilde uz diezgan daudzām mūsu problēmām....
 
teema
31.01.2014
14:08
tieši tēmā... jo speciālisti tur nav vajadzīgi. Kam viņiem liekas problēmas... galvenais lai juridiski būtu normā... un galvenais lai prastu ar kseroksu strādāt, lai plānus kopēt, ko izgatavoja mērnieki. Tikai kā ir ar to, ka plānus drīkst izgatavot tikai sertificēts mērnieks. Kaut gan laikam jau tur sēž tikai un vienīgi speciālisti mērniecībā... tiešām sviests. Atšķirt par fiktīvo mērīšanu pie galda, ar mērīšanu dabā, tie speciālisti nevar... ka tik būtu koordinātes viens pret vienu ar kadastra karti. Atņēma dublikātu izgatavošanu, tagad arī plānu izgatavošanu. Domāju ka pareizi būtu, viņi vispār pārņemtu vissu formēšanu, a mērnieks piegādātu tikai mērījumu datus. Tad gan momentāli MK noteikumi būtu izmainīti ar tik lielu birokrātisku pieeju... sviests galīgais

 
varbūt pa tēmu
31.01.2014
19:20
Tikai tad, kad mērnieki spēs apvienoties profesionālā organizācijā(visi!)un šīs organizācijas runasvīri paudīs viņu intereses, tikai tad varam cerēt, ka mūsu viedoklis tiks respektēts! Tikai tad!!!
 
to "varbūt pa tēmu"
21.02.2014
17:42
Un kā Tev liekas, kādas intereses aizstāv LMB (arodbiedrība) un LKĢA (darba devēju pārstāvis)??? Man gan liekas, ka būtu labāk stājies tajās iekšā un virzījis savas idejas mērnieku aizstāvībai, ziedojot savu laiku sabiedriskām interesēm, kā to dara šajās biedrībās lielākā daļa Tevis pieminēto runasvīru. Cik zinu, kad nonāk pie reāla darba no "muldēšanas", reti kurš ir gatavs iesaistīties sabiedriskajos darbos!!!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
Šodiena 2021. gada 28. septembris

Vārda diena:

Sergejs, Svetlana, Lana
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.