Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Notiks nozīmīga starptautiskā konference “Kadastra izaicinājumi digitālajā laikmetā” 03.05.2013

Sviitra

 Šā gada 8. maijā, Rīgas domē notiks Baltijas valstīs sen nebijusi starptautiska konference “Kadastra izaicinājumi digitālajā laikmetā”. Valsts zemes dienesta (VZD) 20. gadadienas ietvaros rīkoto konferenci būs iespējams vērot tiešraidē internetā.

Konferenci Rīgas domes konferenču zālē pulksten 10.00 atklās LR Tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Konference vienkopus pulcēs Eiropas valstu ekspertus un speciālistus, lai savstarpēji dalītos pieredzē kadastra datu aktualizācijā un to izmantošanā nacionālajā un starptautiskajā līmenī.

VZD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga uzsver: „Konferences tēma ir ļoti aktuāla valsts pārvaldes sektorā kopumā, jo šodien, kad īstenojam vērienīgus valsts informācijas sistēmu attīstības projektus, ir jāpieņem drosmīgi lēmumi arī par jaunām procedūrām valsts pārvaldē, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, padarītu tos vienkāršākus, kā arī rastu efektīvākus veidus kadastra informācijas aktualizācijai.”
 
Konference notiks trīs darba sesijās: Kadastra datu izmantošana, Informācijas sistēmas kadastra datu aktualizācijai un e-pakalpojumu nodrošināšanai un Kadastra loma telpisko datu informācijas sistēmās – šodien un nākotnē. Ar lasījumiem konferencē no Latvijas piedalīsies Valsts meža dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras, kā arī VZD pārstāvji. Savukārt pieredzē dalīsies Igaunijas, Horvātijas, Kipras, Lietuvas, Šveices, Apvienotās Karalistes par kadastru reģistru atbildīgo iestāžu pārstāvji, kā arī Eiropas kadastru, kartogrāfijas un zemes reģistru organizāciju asociācijas EuroGeographic izpilddirektors Deivs Lovels (Dave Lovell).
 
Konferenci ikviens interesents varēs vērot tiešraidē VZD mājas lapā internetā (www.vzd.gov.lv). Skatītājiem tiešsaistē būs iespēja uzdot jautājumus Latvijas un ārvalstu speciālistiem, un uz tiem tiks atbildēts katras darba sesijas noslēgumā.
 
9. maijā, Eiropas dienā Rīgas Vēstures muzeja Kolonnu zālē, Palasta ielā 4 notiks konferences tematikai veltītas grāmatas „Kadastrs – no viduslaiku nodevu saraksta līdz modernai informācijas sistēmai un daudzfunkcionālam kadastram” atvēršanas pasākums. 
 
Grāmatā apkopota vēsture no kadastra attīstības pirmsākumiem Latvijas teritorijā ap 10. gadsimtu līdz mūsdienām. Grāmata atbild uz tādiem jautājumiem kā: kas ir kadastrs, kāda kadastra loma un nozīme bijusi Latvijā dažādos laika periodos.
 
Grāmatas nodaļās aprakstīta kadastra nozares attīstība, dotas atsauces uz konkrētajiem normatīvajiem aktiem, tāpēc šī grāmata būs noderīga ne tikai jaunajai paaudzei – studentiem, bet arī esošajiem profesionāļiem, VZD sadarbības partneriem un jebkuram interesentam, lai izprastu kadastra nozares vēsturi, būtību un tā nākotni.
 
Konference un grāmatas izdošana notiek VZD 20. gadadienas ietvaros, ko VZD ar dažādiem pasākumiem Latvijā atzīmē no jau no 2012. gada decembra. 
 
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 29. maijs

Vārda diena:

Raivis, Raivo, Maksis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.