Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Apstiprinātas pilsētu un novadu administratīvo teritoriju robežas 08.04.2013

Sviitra

 Ministru kabinetā nesen ticis apstiprināts noteikumu projekts "Noteikumi par republikas pilsētu un novadu administratīvo teritoriju robežu aprakstu apstiprināšanu", kas nosaka republikas administratīvo teritoriju robežas. Robežu aprakstus un robežu kartes sagatavojuši 16 Valsts zemes dienesta (VZD) speciālisti.

Šis ir nozīmīgs MK lēmums, jo pēc 20 gadiem beidzot apstiprinātas administratīvo teritoriju robežas un pēc tām viennozīmīgi varēs noteikt zemes vienību piederību noteiktai administratīvajai teritorijai.
 
VZD administratīvo teritoriju robežu aprakstus sagatavoja atbilstoši MK apstiprinātajai administratīvo teritoriju un to teritoriālā iedalījuma vienību robežu noteikšanas, kā arī aprakstu sagatavošanas un aktualizēšanas kārtībai.
 
Robežas aprakstā ir iekļauta informācija par zemes vienībām, pa kuru robežām tiek noteikta administratīvās teritorijas robeža, robežas aprakstā norādot zemes vienību kadastra apzīmējumus.
 
Robežu kartes tika sagatavotas no kadastra kartes datiem, izmantojot Valsts adrešu reģistra vajadzībām izstrādātu programmatūru. Savukārt robežu aprakstu sagatavošanā tika izmantotas arī topogrāfiskās kartes un ortofoto kartes, kā arī pārbaudīti zemes kadastrālās uzmērīšanas dokumenti no VZD arhīva. Robežu apraksti un robežu kartes pirms apstiprināšanas MK tika saskaņoti ar visām pašvaldībām. Minētās informācijas sagatavošana un saskaņošana VZD ilga divus gadus. 
 
Līdz ar šo noteikumu apstiprināšanu MK, VZD mājas lapā būs pieejamas administratīvo teritoriju robežu kartes, kur būs redzama detalizēta informācija par visu pilsētu un novadu administratīvo teritoriju robežām. Savukārt kadastra kartes, kas tika izmantotas robežu aprakstu un robežu karšu sagatavošanai, glabās VZD arhīvā, nodrošinot vēsturisko datu saglabāšanu.
Komentāri:
 
kaut kāds swiests - paradokss
08.04.2013
15:42


Robežu kartes tika sagatavotas no kadastra kartes datiem???
kā zināms - VZD kadstra karte{elektroniska versija} nav juridisks dokuments, neba jau ne velti piem. topo plānos tiek rakstīts atbilstošs teksts , un kur nu vēl n-tās neatbilstības, tātad rezultātā šie MK noteikumi vēl vairāk radīs sarežģītības - dažādas robežu neatbilstības
...bet pats interesnatākis ir tas(manuprāt) - ka , lasot , pirmo rindkopu, kļūst skaidrs, ka līdz šo MK noteikumu pieņemšanai LR NAV VISPĀR BIJUŠAS NOTEIKTAS NOVADU, PAGASTU ADM. ROBEŽAS - nu tā sanāk pēc šī teksta izlasīšanas, līdz ar to jautājums- KAS VISPĀR LATVIJĀ VISU LAIKU NOTIKA - MILZĪGA KRĀPŠANA - JEBKURAS ZEMES VIENĪBAS PIEDERĪBA KĀDAI ADM. VIENĪBAI , IR BIJUSI FALŠA , jebšu es kļūdos,ja kļūdos, tad palabojiet - kur tieši, jo manuprāt nekļūdos gan.
kārtējais swiests Latvijā ...un tā tas turpināsies vēl bezgalīgi ilgi marasms
 
Tālis
08.04.2013
16:06
Droši vien šie apraksti ir pilnīgs fufelis, jo ja paskatās VZD mājas lapā tad šis apraksts sastāv no pierobežnieku zemes vienību numuriem, tipa paši skatiet, kā kaut kad pagasta robeža aprakstīta, pie tam bieži vien pieliekot pretim otras puses robežu aprakstu parādās pavisam cita aina, dabā var būt vēl trešā situācija, piemēram vienā pagasta pusē meža robeža ir noteikta pa grāvja vidu, pierobežniekos minēts kaimiņu pagasts, pretim atrodas dārziņu kooperatīvs, tur robežas noteiktas pa žogiem, pa starpu atrodas pusgrāvis, kaut kur robeža varbūt grāvim pieslēdzas. Cik tad te var būt korekts robežu apraksts neizvērtējot visas īpašumu lietas, speciāli nepieminēju uzmērīto, ierādīto atšķirības, paši zinām kas vēl te var parādīties. Īsti gan nav skaidrs, kam šos novadu robežu aprakstus vajag, 20 gadus bez tiem iztikām.
 
ražīgums
08.04.2013
16:22
Tas tāpēc, lai pēc kāda lieka varētu to mainīt, jo atkal notiks novadu, pagastu apvienošana! Tas tādēļ, lai izskatītos, ka MK (arī citas org., kas to sagatavo) ražīgi strādā! Viss jau būtu ok., bet kas notiks ar teritoriju plānojumiem, kuros varētu būt kāda neprecizitāte. Kā zināms tas bija dokuments, kurš noteica administratīvo iedalījumu? Tad jau sanāk, ka agrāk neeksistēja novadu robežas? Un kā tad kartes sastādīja, kas bija juridiskais pamats, viena vai otra novada izveidei?
 
esse
08.04.2013
20:46
Loģiski, ka administratīvās robežas iet pa zemes vienību robežām. Tas tādēļ, lai veicot kadastrālo uzmērīšanu (no ierādītas uz instrumentāli uzmērītu) daļa zemes (teiksim 0.05 ha) neatrastos citā novadā. Tā tas varēja būt, ja spēkā paliktu 2010.gada MK noteikumi.
Runājot par jaunajiem novadiem, informāciju var atrast te: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40278571 un http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40280727 .
 
essei ...
09.04.2013
11:26

administratīvās robežas nekur "neiet" - tās sen ir noteiktas un apstiprinātas. Pēc pašreizējās likumdošanas LV administratīvās robežas var mainīt tikai Saeima ar attiecīgu likumu un tikai.
Dibinot pagastus - toreizējais "Latgiprozem"-pārdēvētais par "Zemesprojekts', sastādīja gan aprakstus, gan tika izgatavotas arī attiecīgi kartes , mērogā 1:25000.ŠO karšu izgatavošanas pamats bija fotoplānu informācija + salīdzināta ar jau spēkā esošajiem ciemu TDP materiāliem. Cita rakstura darbības - pēc atjaunotās valsts neatkarības (Saeima nav pieņēmusi cita rakstura likumu, izņemot Administratīvi teritoriju un apdzīvoto vietu likums . Cita vienkārši nav.
Bet kā biedrene(dris) esse raksta ,ka it kā nevarēšot būt gadījumi ka daļa zemes paliks citā novadā-tieši otrādi - jā pēc ši noteikti paliks - robežu neatbilstības akti to pierādīs !Tālāk skatīt tekstu no MK noteikumiem

80. Zemes vienībai, kurai atjauno iepriekš instrumentāli uzmērītās, apvidū neesošās robežzīmes, to atjaunošanai izmanto:

80.1. zemes robežu plānā vai zemes vienības robežpunktu koordinātu sarakstā ierakstītās robežpunktu koordinātas, papildus izvērtējot robežu atbilstību situācijas elementiem uzmērāmās zemes vienības un robežojošās zemes vienības zemes robežu plānos un uzmērīšanas abrisos vai mērījumu abrisa datnē;

Praksē saskāros ar šādu gadījumu robežpunkta dabā nav! koordinātas visticamāk "falšas",jo pēc situācijas spriežot, RP jābūt apmēram 10-11 metri citā vietā, bet savukārt VZD arhīvā, uzmērīšanas lietā no uzmērīšanas žurnāla - ne vēsts un pēc augšminētā MK punkta sanāk ka "jāatjauno" kau arī mistiskās koordinātas. Tā lūk - sākas dažādu administratīvo vienību-lasi pagastu cīņa par zemēm

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada novembris Arrow_right
P O T C P S S
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Šodiena 2020. gada 30. novembris

Vārda diena:

Andrejs, Andrievs, Andris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.