Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LĢIA Karšu Pārlūkam iznākusi jauna (ceturtā) versija 05.12.2012

Sviitra

 Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra informē, ka LĢIA Karšu Pārlūks ir uzlabots un papildināts ar jaunu funkcionalitāti:

 
1. Izveidota iespēja pievienot interneta karšu servisus (Web Map Services jeb WMS). Šī funkcija ļauj papildināt LĢIA  karšu slāņus ar internetā brīvi pieejamiem karšu servisiem. Viena no brīvi  pieejamām vietnēm ir Eiropas vides aģentūras piedāvātie WMS pakalpojumi, piemēram, Nature2000 teritorijas, kas ietver informāciju par īpaši aizsargātajām dabas teritorijām. 
 
2. Līdz ar papildus slāņu pievienošanu var rasties nepieciešamība tos sakārtot lietotājam vajadzīgā secībā. Šī funkcija atrodama sadaļā „Slāņu izkārtojums”. Piemēram, sakārtot WMS vai ortofoto karšu slāņus virs vai zem topogrāfisko karšu slāņiem. Slāņu izkārtojuma sadaļā ir iespējams arī atslēgt no Karšu Pārlūka nevajadzīgos WMS slāņus. 
 
3. Karšu Pārlūka funkcionalitāte ir papildināta ar ekrānā redzamās kartes apzīmējumu jeb leģendas apskatīšanu sadaļā „Leģenda”.
 
4. Pēc Karšu Pārlūka lietotāju ieteikumiem ir izveidota iespēja ekrānā redzamo karti papildināt ar koordinātu tīklu gan LKS-92 TM, gan WGS-84 koordinātu sistēmās. Vēlamos koordinātu tīkla parametrus lietotājs nosaka pats. Ģeogrāfisko koordinātu tīkla (WGS-84) minimālais nosakāmais solis ir 1 minūte. Sīkāks apraksts skatāms Karšu Pārlūka lietotāju instrukcijā LKS-92TM koordinātu tīklam un WGS-84 koordinātu tīklam.
 
5. Izveidota jauna Karšu Pārlūka sadaļa „GPS maršrutu attēlošana”, kas dod iespēju pievienot GPS iekārtās informācijas apmaiņas formātā GPX uzkrātos datus Karšu Pārlūkam un apskatīt tos. Sīkāks apraksts skatāms Karšu pārlūka lietotāju instrukcijā.
 
6. Uzlabota informācijas izvērstās meklēšanas funkcionalitāte. Meklēšanas ailītē ierakstītajam tekstam nav precīzi jāsakrīt ar datu bāzē uzglabātās informācijas sintaksi.
 
7. Meklēšanā iegūstamās informācijas apjoma ierobežojums palielināts līdz 500 ierakstiem.
 
8. Sarkanā krāsā tiek iekrāsoti tie Karšu Pārlūka slāņi, kas konkrētajā brīdī tehnisku iemeslu dēļ nav pieejami Karšu Pārlūkā.
 
Pie tehniskiem uzlabojumiem minami ekrāna vadības rīkiem pievienotie papildus paskaidrojošie elementi, piemēram, ekrāna pārvietošanas kursors ir izveidots rokas formā. Karšu ielādes procesu, ja tas ir ieildzis, pavada informatīvais logs ar lūgumu uzgaidīt. Novērsta viena no iepriekšējo versiju neprecizitātēm, ka nosūtāmās vietas koordinātas nesakrita ar ekrānā redzamo karti funkcijai „Atzīmē un nosūti draugam atrašanās vietu”.
 
Karšu mēroga norādes pārveidotas izkrītošas izvēlnes veidā, kas lietotājam ļauj operatīvi nomainīt ekrānā esošās kartogrāfiskās informācijas mērogu uz vēlamo.
Komentāri:
 
robots
06.12.2012
13:06
Vai WMS serviss ir bez maksas?
 
Aivars
02.01.2013
15:36
Interesanti ka LGIA mājas lapā stāv norāde uz karšu pārlūka testa versiju :)))
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.