Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Uz pirmo sēdi pulcējusies Nekustamā īpašumu vērtēšanas konsultatīvā padome 26.11.2012

Sviitra

 Uz pirmo sanāksmi pulcējusies Valsts zemes dienesta izveidotā Nekustamā īpašuma vērtēšanas konsultatīvā padome, kas apstiprināja tās darbības nolikumu, kā arī uzklausīja nozares profesionāļu viedokli attiecībā uz kadastrālās vērtēšanas koncepcijas, ko septembrī pieņēma Ministru kabinets, īstenošanas gaitu.

Padomes pārstāvji tika iepazīstināti ar Ministru kabineta apstiprināto „Kadastrālās vērtēšanas sistēmas pilnveidošanas un kadastra datu aktualitātes nodrošināšanas koncepciju” un Valsts zemes dienesta plāniem nākamā gada pirmajā pusē veikt pētījumu par  iespējām veikt vērtēšanas modeļu pilnveidošanu, lai ar racionālu līdzekļu izlietojumu panāktu pamatotas un sabiedrībai izprotamas īpašumu kadastrālās vērtības. Padomes locekļi dalījās savā redzējumā attiecībā uz šī pētījuma sastāvu un iespējām to padarīt kvalitatīvāku, paredzams, ka pēc visu priekšlikumu apkopošanas jau šogad tiks izsludināts iepirkums pētījuma veikšanai.

Nekustamā īpašuma vērtēšanas konsultatīvā padome izveidota, lai sekmētu masveida un individuālās vērtēšanas nozares kvalitatīvu attīstību, veicinātu normatīvo aktu pilnveidošanu, kadastra datu pietiekamības, aktualitātes un kvalitātes nodrošināšanu, kā arī valsts pārvaldes un privātā sektora sadarbību. Padomes nolikums paredz, ka nākotnē tās darbībā var tikt iesaistīti arī citi sabiedrības un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuru darbības mērķi saskanēs ar padomes izvirzītajiem uzdevumiem.

Padomes priekšsēdētāja ir Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga. Vēl Valsts zemes dienestu padomē pārstāv Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktors Gatis Kalniņš un Nekustamā īpašuma formēšanas departamenta direktors Aldis Rausis. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija darbam padomē ir izvirzījusi Telpiskās plānošanas departamenta Zemes politikas nodaļas vadītāju Edvīnu Kāpostiņu, Tieslietu ministrija - Nozaru politikas departamenta direktori Olgu Zeili, bet Finanšu ministrija - Tiešo nodokļu departamenta direktori Astru Kaļāni un ministrijas konsultanti Dainu Robežnieci. Latvijas Pašvaldību savienību padomē pārstāv priekšsēdis Andris Jaunsleinis un padomniece finanšu un ekonomikas jautājumos Sanita Šķiltere, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociāciju pārstāv Jānis Biernis un Inga Meiere, bet Latvijas īpašuma vērtētāju asociāciju pārstāv tās priekšsēdētājs Vilis Žuromskis un SIA „Vestabalt” vērtētājs Juris Valainis. No Latvijas Lauksamniecības universitātes padomē darbojas Zemes ierīcības un ģeodēzijas katedras docente Vivita Baumane un Zemes ierīcības un ģeodēzijas katedras lektore Aina Palabinska. 

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.