Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Kartēs atzīmēta sala pazudusi bez pēdām 23.11.2012

Sviitra

 Austrālijas zinātnieki atklājuši, ka kāda sala, kas iezīmēta Google Earth satelītkartēs, dabā nemaz neeksistē, un šis neparastais atklājums radījis ažiotāžu ne kartogrāfu aprindās vien, bet nonācis daudzu pasaules mediju uzmanības lokā. Sandy Island jeb Smilšainā sala, kas it kā atrodas Koraļļu jūrā starp Austrāliju un Jaunkaledoniju, patiesībā neesot atrodama, turklāt vietā, kur būtu jābūt šai salai, esot 1400 metru dziļš ūdens, kas izslēdz iespēju, ka sala būtu varējusi "nogrimt", ceļoties Klusā okeāna ūdens līmenim. Vēl dīvaināku šo faktu padara tas, ka sala bijusi iezīmēta ne vien Google Earth, bet arī citās kartēs jau vismaz desmit gadus. Kā sala varēja pazust, vai - kā neeksistējoša sala varēja nonākt tik daudzās kartēs? Acīmredzot, tas vismaz kādu laiku nodarbinās pētnieku prātus, jo austrāļu zinātnieki sola: "Mēs pagaidām to vēl nezinām, bet plānojam noskaidrot".

Vairāk   

Komentāri:
 
lasteka
23.11.2012
08:28
vot taa ir ka kopee plansetes dabaa neaizbraucot
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 28. maijs

Vārda diena:

Vilhelms, Vilis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.