Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Teritoriju plānojumus pašvaldībām vairs nebūs jāsaskaņo Valsts zemes dienestā 05.11.2012

Sviitra

 Lai mazinātu administratīvo slogu, Valsts zemes dienests turpmāk vairs nesniegs nosacījumus pašvaldību teritoriju plānojuma un to grozījumu izstrādei, kā arī nesniegs atzinumus par jau izstrādātajiem teritorijas plānošanas dokumentiem. Tomēr ir saglabāta norma, kas nosaka, ka pašvaldībām jau izstrādātie plānojumi pēc to spēkā stāšanās būs jāiesniedz Valsts zemes dienestā.

Vietējās pašvaldības teritorijas plānojums izstrādājams atbilstoši Teritorijas attīstības plānošanas likumam un jaunajiem Ministru kabineta 2012.gada 16.oktobra noteikumiem Nr.711 „Noteikumi par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem”, kas vairs neparedz plānošanas nosacījumu saņemšanu un izstrādāto noteikumu saskaņošanu ar Valsts zemes dienestu. Tiesa, ja pašvaldība vēlēsies saņemt atzinumu plānojuma redakcijai, par kuru iepriekš saņemts negatīvs Valsts zemes dienesta atzinums, to dienests sniegs, pamatojoties uz vietējās pašvaldības iesniegumu, kam pievienota izstrādātā teritorijas plānojuma redakcija (grafiskā daļa vektordatu formā) uz elektroniskā datu nesēja.

Atceļot plānošanas nosacījumu un atzinumu saņemšanu Valsts zemes dienestā, vienlaikus tiek saglabāta norma, ka divu nedēļu laikā pēc teritorijas plānojuma, kā arī lokālplānojuma spēkā stāšanās šie dokumenti uz elektroniskā datu nesēja pašvaldībām ir jāiesniedz Valsts zemes dienesta teritoriālajā struktūrvienībā.

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Šodiena 2020. gada 9. augusts

Vārda diena:

Madara, Genoveva
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.