Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Valsts zemes dienests uzsācis kadastrālās uzmērīšanas darbu pārbaudi apvidū 31.08.2012

Sviitra

 Valsts zemes dienests turpmāk izlases kārtībā pārbaudīs mērnieku veiktos kadastrālās uzmērīšanas darbus apvidū, lai pārliecinātos par to kvalitāti un par visām neatbilstībām normatīvo aktu prasībām informēs sertificēšanas institūcijas.

Augustā Valsts zemes dienesta speciālisti ir veikuši kontroles mērījumus apvidū atklāto konkursu „Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežas demarkācijas nodrošināšanai nepieciešamie zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojumi” un “Zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojumi par valsts budžeta līdzekļiem” saņemto pakalpojumu ietvaros. Pārbaudēs konstatēts, ka kadastrālās uzmērīšanas darbi apvidū veikti pavirši, piemēram, robežzīmju centru nostiprinājumi neatbilst prasībām, kupicu izmēri neatbilst noteiktajam, vai kupicu nav vispār, nav izcirstas robežstigas. Valsts zemes dienests aicina pievērst pastiprinātu uzmanību apvidū veikto darbu kvalitātei un kadastrālās uzmērīšanas ierosinātāju informēšanai par robežu un robežzīmju noformēšanas un uzturēšanas prasībām atbilstoši noteikumiem, jo pavirši izpildītie darbi nenodrošina robežu saglabāšanos ilgtermiņā un rada augsni konfliktiem nākotnē.

 
Komentāri:
 
MMM
31.08.2012
16:48
metruma censoņiem anulēt sertifikātus - lai cērt stigas, jo citu ko šie nemaz nemāk
 
Jancis
01.09.2012
07:10
Baumas par šādu VZD aktivitāti bija zināmas. Jautājums ir par to, kāpēc tas notiek tagad? Desmit gadus VZD nelikās ne zinis par to, kā mēra, ar ko mēra un vai vispār mēra dabā( tas bija laikā, kad pēc normatīviem aktiem VZD galvenā pārbaude skaitījās pārbaude dabā). Tagad pēc normatīvajiem aktiem pārbaudes vajadzētu veikt sertifikācijas centriem, bet VZD saņemot elietu pārbaudīt tikai dokumentu sastāvu lietā. Dīvaina liekas šāda iniciatīva.
Nenoliedzami, bet:
- Kontroles trūkuma un nodempingoto konkursu iespaidā mērnieku darba kvalitāte pārsvarā ir ļoti zema,
- SCentri neveic kvalitatīvu uzraudzību. Pieļauju, ka trūkst gan nauda, gan gribas to darīt,
- Nozarē valda liela nenoteiktība. Līdz ar sertifikāciju ir parādījušies shēmotāji, kuriem izdodas nozari ''čakarēt'' no iekšpuses.
Secinājums. Varbūt VZD aktivitāte ir tieši laikā.
Jautājums. Kādi būs šo pārbaužu izvēles kritēriji?

 
lāsteka
01.09.2012
20:53
kritērijs: savējos neaiztikt.. cerams ka sāks ar lielajiem LVM un LC konkursiem izpildīto darbu kvalitāte ir ļoti apšaubāma
 
123
03.09.2012
10:28
Hmmm... ar kādām tiesībām VZD veic šo pārbaudi, kas to veic - vai VZD darbiniekiem ir attiecīgais sertifikāts? VZD funkciju sarakstā nav atrodams, ka tiem kas tāds būtu jādara. Ja tā, tad tā ir valsts līdzekļu izlietošana tādu funkciju veikšanā, kas nav VZD kompetencē.
 
pārdomam
03.09.2012
10:38
pārdomām, 123 - pēc tevis teiktā sanāk, ka nevienam pasūtītājam (īpašniekam)nav tiesību pārbaudīt vai kupicas ir saraktas vai vispār ir nostiprinātas dabā (ja tas tika pasūtīts), kā uzzīmēts planā. Tad kāda velna pēc pasūtītājs (īpašnieks) parakstās uz plāniem un aktiem? Tikai tāpēc, ka skaisti izskatās!!!!!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūlijs Arrow_right
P O T C P S S
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2020. gada 12. jūlijs

Vārda diena:

Indriķis, Ints, Namejs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.