Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

MDC sāk darbību Krimuldas novadā 30.08.2012

Sviitra

No šī gada 27.augusta SIA "Mērniecības Datu Centrs" uzsāka pilnvērtīgu darbību Krimuldas novadā. Darbu reģistrēšanas kārtība ir tāda pati, kā citās pašvaldībās, kurās jau strādā SIA "Mērniecības Datu Centrs". Izejas datu pieprasīšanai, saņemšanai un gatavā darba nosūtīšanai izmantojama e-pasta adrese infodati@mdc.lv.

Komentāri:
 
Apsveicu!
30.08.2012
21:48
Tagad topogrfijas skanjos vel ilgaak.
 
Atis
31.08.2012
00:16
6.
Par deleģējuma līguma slēgšanu augstas detalizācijas topogrāfiskās
informācijas datubāzes uzturēšanā
(ziņo: M. Ozoliņš, A.Viškere)

atklāti balsojot ar 12 balsīm par (J.Eisaks, M.Eisaks, R.Erdmane, A.Legzdiņš, V.Liepiņš, V.Logins, V.Miķelsone, M.Mazureviča-Motte, M.Ozoliņš, I.Pētersone, K.Treijs, A.Vallis ), pret nav, atturas nav, DOME NOLEMJ:

1. Slēgt deleģējuma līgumu par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datubāzes uzturēšanu ar SIA „Mērniecības datu centrs”, reģistrācijas Nr. LV 43603041044, juridiskā adrese Sarkandaugavas iela 26 k-8, Rīga, LV-1005 uz 2 (diviem) gadiem.
2. Pilnvarot SIA „Mērniecības datu centrs”, veikt visas nepieciešamās darbības, ADT informācijas datu bāzes pārņemšanas procesā no VZD.
3. Izbeigt 02.08.2010. deleģējuma līgumu ar Valsts zemes dienestu par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas uzturēšanu.

Lēmums pievienots sēdes protokola pielikumā uz 1 lapas.
 
AAA
31.08.2012
15:15
Kāds gudrinieks var pateikt kā nomainīt krāsu paleti lai defaultā rādītu RGB?
 
AAA
31.08.2012
15:48
microstation 2004 v8 ja kas
 
ZIP
31.08.2012
17:33
Lūdzu palīdziet ar padomu! Kā attēlo "cits zemes lietojums" zemes ierīcības projektā? Mans variants - zīmēt kā vēl vienu projektēto zemes vienību. Varbū kāds ir ar šādu "brīnumu" saskāries...
 
to ZIP
31.08.2012
20:46
Uzjautā Ilzei D. kas tur - EPL mežā?
Vispār kaut kur pat bija skaidrojums, ka šitiem laikam VZD jādod jauns kad.apz. un jāliek savos reģistros... Man līdz šim paveicies, tādi nav bijuši, bet to gan nē - tā nav zip atsevišķa z.v....
 
01.09.2012
08:43
Ja jau mani izsauc uz paklāja, mēģināšu atbildēt ar savu loģiku

1)Vēsturiski "Citu zemes lietojumu" neieskaitīja kopējā īpašuma platībā, tas nozīmē, ka ZIPā mēs varam ievilkt ķesku, ar ko nerēķinamies, kas ir it kā kaimiņu gabals
2)Nododot ZIPu VZD, tiks veikta pirmsreģistrācija ne tikai ZIPā iekļautajiem gabaliem, bet arī "Citam zemes lietojumam", atbilstoši MK noteikumu 1019 pārejas noteikumu 295.p.
3)veicot kad.uzmērīšanu, daram atbilstoši iepriekš minētajam p.

Bet mana loģika ne vienmēr sakrīt ar VZD :)
 
01.09.2012
08:51
Bet drošības pēc es aizietu uz VZD arhīvu un papētītu, vai CITA ZEMES LIETOJUMA paltība ir vai nav iekļauta kopējā zemes gabala platībā. Ja nav, tad kā iepriekš rakstīju, ja ir (vēsturiski var visādi brīnumi būt, jo interpretācijas par šo tēmu ir bijušas dažādas), tad gan laikam jāiekļauj ZIPā ka n-tais zemes gabals.
 
Ilzei(D)
01.09.2012
09:58
Redzi- lai spriestu par lietām- jāzin to būtība, resp. jautājumā par jēdzienu "cits zemes lietojums".
Šeit IR jātceras zemes reformas pirmsākumi,proti "pirmajā piegājienā",zemes iegūšana īpašumā,tika paredzēta "caur" zemes lietošanu,resp. tiem, kuriem piešķīra zemi, tā (šķiet 5 gadu garumā bija jāpierāda, ka cilvēks spēj apsaimniekot viņam piešķirto)-tāda bija sākotnējā koncepcija, tad tika "pamatdoma" mainīta-varēja uz to pašu zemi pieteikties bijušie īpašnieki u.t.t., šeit iet runa arī par tā sauktajiem "Breša zemniekiem", kuriem arī bija otrreiz jāpiesakās uz iespēju izpirkt zemi.
Tātad šis garais ievads nepieciešams tādēļ, lai rastu arī atbildi jēdzinam"cits zemes lietojums". Augšminētajā laika posmā, šķiet līdz 1994.gadam, robežplāni(iesaku rūpīgi izlasīt visu ,kas rakstīts plāna priekšpusē),tika izgatavoti pēc PSRS laika tehnoloģijas-zeme nebija privātīpašums, bet piešķirta lietošanā-tātad zemes lietojums. Arī sākotnēji izgatavotajos robežplānos,kā jau minēju-priekšpusē, jābūt tekstam - zeme piešķirta ar xxx pagasta TDP 20.sasaukum n-tās sesijas lēmumu LIETOŠANĀ!!!,tātad nevis īpašumā, bet tikai lietošanā. Un šeit ir tā vislielākā VZD mistiski radītā kļūda- šie robežplāni, faktiski bija jāpārtaisa, jo neatbilda pamatkoncepcijai, kura vairs neparedzēja zemi iegūt īpašumā caur lietošanas tiesībām {"cits zemes lietojums var būt plānos iezīmēts piem. ceļš, EPL(elektropārvades līnijas,ēkas(zem sadaļas pagalms),kas pieder citam zemes lietotājam-ēku īpašniekam,u.c. gadījumi. Bet svarīgi tas ka piem. ceļi vai EPL nereti "sadala" -izveidojot vairākas zemes vienības-resp. jābūt atsev. kadastra apzīmējumam,kuru protams nav! Un nobeigumā atbilde- jēdzins"cits zemes lietojums", nevar "ietilpt" citā zemes īpašumā,kā arī-cien. kolēģi , atcerieties ka VZD kadastra karte NAV JURIDISKS DOKUMSNTS! Lai Jums jaukas brīvdienas!
 
to Ilzei(D)
01.09.2012
10:37
Mana pieredze ir gana sena, es zinu kā gatavoja plānus, un no manas pieredzes, es zinu, ka "cits zemes lietojums" IR !!! ieskaitīts kopplatībā (iemeslu zina tikai pats mērnieks)tāpēc arī rakstu to ko rakstu. Un atbildot publiskajā telpā ne-anonīmi es ceru uz to, ka gadījumā būs papildus jautājumi, es tikšu sameklēta jau ar konkrētiem dokumentiem un precīzākiem jautājumiem. Un ar garu teorētisku skaidrojumu Jūs neatbildējāt uz konkrētu jautājumu-ko un kā darīt :)
Ilze D
 
peksis
01.09.2012
10:40
MDC kaut kā klibo tā štelle ar atbildes sniegšanu divu darba dienu laikā!!! Varbūt cienītais Kovaļoviča kungs varētu pasekot līdz saviem darbiniekiem??
 
2*2
01.09.2012
11:24
jā mūžīgais jautājums - ko darīt?
neba jau sen gaisā virmo ideja VZD (darboņiem)likt atbildēt par nodarīto kaitējumu Latviešu nācijai!
bet tīri teorētiski- pilsonis šo zemi"cits zemes lietojums",ir privatizējis, tātad šī zeme jau patiesībā pieder viņam un visticamāk, ka atsavināt varētu tiesvedības kārtībā.
 
wre
01.09.2012
17:43
Kojaloviča kungs varētu apskaidrot pāris (vienai) darbiniekiem par labas komunikācijas iespējām ar klientu.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Šodiena 2020. gada 6. jūnijs

Vārda diena:

Ingrīda, Ardis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.