Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Latvijas Mērnieku Biedrības valdes sēde (24.09.2008) 26.09.2008

Sviitra
Sniedzam īsu šīs trešdienas (24.09.2008) Latvijas Mērnieku Biedrības valdes sēdē būtiskāko apspriesto jautāju izklāstu.
Apspriežot radušos situāciju par to, ka Rīgas pilsētā ir vieni topogrāfiskie apzīmējumi, bet pārējā valsts teritorijā jāpielieto citi - Valsts zemes dienesta (VZD) izstrādātie apzīmējumi, valde pieņēma lēmumu aicināt VZD un Rīgas domi uz savstarpējām sarunām par tālāko rīcību jautājuma sakārtošanai. Atšķirības starp apzīmējumiem nav tik būtiskas. Būtiskāki ir VZD iebildumi par Rīgas domes pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem, kas iepriekš  nav  saskaņoti ar dienestu.
Valde uzklausīja valdes locekles Elitas Baklānes ziņojumu par piedalīšanos Eiropas mērnieku kongresā Strasbūrā, Francijā laikā no 17. līdz 19.septembrim. Piedalīšanās mērķis bija iestāties Eiropas mērnieku komitejā.
Mērķis izpildīts - esam uzņemti Eiropas mērnieku komitejā (The Council of European Geodetic Surveyors)!
Galvenā gūtā atziņa kongresā - pēc Francijas mērnieku iniciatīvas tiek intensīvi strādāts pie mērnieka prestiža celšanas, dažādu normu iekļaušanu Eiropas nozīmes normatīvajos aktos. Jau šodien vairākos Francijas reģionos mērnieks ir ne tikai ģeodēzists, jurists un psihologs, bet arī tiesnesis. Viņam ir piešķirtas juridiskas pilnvaras izšķirt dažādus strīdus gadījumus, kas saistīti ar mērniecību.
Valdes loceklis Mārtiņš Reiniks sniedza īsu atskaiti par piedalīšanos Starptautiskās Mērnieku federācijas (FIG) kongresā Stokholmā, Zviedrijā šī gada jūlijā. No Latvijas kongresā piedalījās trīs personas - Mārtiņš Reiniks, Māris Kaļinka un Jānis Štrauhmanis. Pavisam kongresā darbība norisinās 10 komisijās. Mūsu pārstāvji piedalījās četrās no tām - inženierģeodēzijas, lāzerskenēšanas, GPS un izglītības komisijā.
Liela loma kongresā tika pievērsta GPS tehnoloģiju attīstībai un plašākai ieviešanai sadzīvē. Cita starpā interesants šķita jautājums par vienotas Eiropas augstumu sistēmas ieviešanu - pāreju uz Amsterdamas augstumu sistēmu. Kā noprotams, šis process varētu ilgt vairākus gadu desmitus.

Plašāki materiāli par kongresos redzēto tiks publicēti turpmākajos rakstos.
Komentāri:
 
Anonīms
29.09.2008
20:06
Sveicu Kasparu šūpuļsvētkos, novēlu izturību un veiksmi biznesā un pateicos par veikumu mērnieka profesijas popularizēšanā un kontaktu starp speciālistiem veidošanā.
Jānis Štrauhmanis
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada marts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2021. gada 1. marts

Vārda diena:

Ilgvars, Ivars
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.