Смотри на дело, как на трудное, и оно в итоге не будет трудным
Veciits_meklesana
Опрос
 
Введение в отрасле
Словарь терминов
О портале
Заказчикам
 
Законодательство
В землемерие
В землеустройстве
В картографие
В геодезие
Список землемеров
ADTI uzturētāji
Закупки
Конкурсы
Результаты
 
Новости
В Латвиe
В мире
В вузах
В обществе землемеров
LKĢA
В строительстве
Недвижимость
Īsumā
Исследования
История
Технологии
Развлечения
 
Услуги
Геодезические приборы
Данные для работы
Калькуляторы перерасчета
Saites
Форум Галерея Блоги Объявления

Notikusi LMB valdes jūlija sēde 06.07.2012

Sviitra

Nedēļas sākumā norisinājās kārtējā Latvijas Mērnieku biedrības valdes sēde. Sēdes dalībnieki informēja par pēdējā laika aktualitātēm saistībā ar plānotām izmaiņām reglamentēto profesiju uzskaitījumā un  profesiju klasifikatorā, Sertificēšanas centra jaunumiem, Mērnieku sporta spēlēm, dažādu projektu virzību. 

Latvijas Mērnieku biedrība (LMB) pēdējā laikā sāk izmantot interneta sniegtās iespējas, lai aktivizētu mērnieku savstarpējo komunikāciju, viedokļu apmaiņu. LMB valdes sēdēs kļuvis ierasts, ka sēdes dalībnieki tajā piedalās ne tikai klātienē, bet arī attālināti, lietojot Skype. Šoreiz sēdē klātienē piedalījās 9 personas (Jānis Klīve, Mārtiņš Reiniks, Kaspars Kojalovičs, Māris Kaļinka, Sigita Jansone, Rinalds Smilga, Baiba Ziemele, Ilze Jankava, Edgars Dreimanis), bet 3 personas klāt bija attālināti (Aigars Ansbergs un Ivars Nudiens no Ventspils un Mārtiņš Platacis no Līgatnes). Šādi attālāko novadu pārstāvji būtiski ieekonomē gan laika, gan finanšu resursus. LMB plāno valdes sēdes padarīt attālināti pieejamas arī visiem biedrības biedriem (ierasties klātienē uz sēdēm ir iespējams arī līdz šim un būs turpmāk). LMB biedrību programmā Skype var atrast profilā „LMB_BIEDRĪBA”.

 

Viens no pirmajiem sēdē apspriestajiem jautājumiem bija par plānotajām izmaiņām Ministru kabineta noteikumos reglamentētām profesijām un tātad arī par profesiju klasifikatoru. Šobrīd reglamentētā profesiju uzskaitījumā joprojām ir zvērināts mērnieks, kas ir neatbilstoši citiem normatīviem. Viedokļu atšķirību dēļ, darba grupas darbs pārcelts no Valsts Zemes dienesta uz LMB. 28.06.2012. sēdē darba grupa uzklausīja vienu no nozares politikas veidotājiem Aizsardzības ministrijas viedokli, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras, profesionālo organizāciju un SIA „ABC” sertifikācijas centra viedokli.

 
LMB Sertifikācijas centra vadītājs Māris Kaļinka ziņoja par SC darbību. Nesen notikusi Sertifikācijas centra padomes sēde, kurā piedalījās pārstāvji gan no LMB, gan arī no ABC Mācību centra. M. Kaļinka ziņoja arī, ka nākamā gada augustā pirmajām sertificētajām personām beigsies sertifikātu termiņi, tāpēc notiks šo personu pārsertifikācija.
 
Jānis Klīve informēja valdes sēdes dalībniekus par sporta spēlēm, kuras Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija plāno rīkot pēc divām nedēļām. Pagājušā gada sporta spēļu uzvarētāji RTU Ģeomātikas studenti ir piemeklējuši šī gada spēļu norises vietu – Ronīšus. Līdzīgi kā attālinātās līdzdalības gadījumā ar Skype, LMB plāno izmantot arī citas modernās komunikācijas iespējas, lai veicinātu mērnieku sabiedrības domu apmaiņu – iespējams, LMB biedriem tiks izveidota Google grupa, caur kuru varētu realizēt aktuālo jautājumu apspriešanas forumu. Vēl J. Klīve informēja, ka Rīgas Domes institūciju jaunās dokumentu iesniegšanas veidlapas, kā arī amatpersonu kontaktinformācija tiks publicēta arī LMB mājaslapā. 
 
Sēdes dalībnieki ziņoja klātesošajiem par vēl vairākām pēdējā laika aktualitātēm, kā arī vēlāk gaidāmiem notikumiem. Baiba Ziemele informēja par integrācijas fonda projekta virzību, Kaspars Kojalovičs iepazīstināja ar pārrunātajiem jautājumiem  Inženierkomunikāciju turētāju sadarbības padomes sēdē, bet Rinalds Smilga pastāstīja par plānoto vēstuli Valsts Zemes dienestam ar 4 aktuālajiem jautājumiem.
 
Nākamo LMB valdes sēdi plānots rīkot augusta beigās. 
 
Комментарии:
 
19.09.2019
17:57
LMB! Kā tur sastāv ar veselības apdrošināšanu?
Новый комментарий:
Имя: 
Новое в других разделах
Sviitra
Погода
Today 2020. год 15. июль
no events today
Новые комментарии
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.