Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

"Geospatial World" jaunajā numurā - par zemes kadastru (minēta arī Latvija) 03.07.2012

Sviitra

 Iznācis e-žurnāla "Geospatial World" jūnija numurs. Šajā numurā galvenā tēma veltīta zemes kadastram. Žurnālā lasāma intervija ar Nīderlandes zemes dienesta vadītāju A.J. Burmanje, kura apgalvo: "Ar kadastru sākas veselīga valsts ekonomika". Šādu tēzi pētnieciskākā aspektā aplūko raksts "Dzīvojot divu ātrumu pasaulē", kurā veltīts apskats kadastra situācijai gan attīstītajā, gan "mazāk attīstītajā pasaules daļā", pie kuras pieskaitītas arī Baltijas valstis. Interesanti, ka kadastra situācija Igaunijā un (jo īpaši) Lietuvā rakstā atzīta par "modernu un progresīvu", savukārt Latvija pieskaitīta tām valstīm, kurās "zemes pārvaldība krietni atšķiras". Žurnālu var lasīt šeit

Komentāri:
 
E.Baklāne-Ansberga
04.07.2012
10:34
Kadastri šājā "mazāk attšitītajā pasaules daļā" ir lielākoties krietni labāki nekā daudzās attīstīajās valstīs. Zemes pārvaldība gan ir problēma daudzās no valstīm, arī Latvijā tā nav pietiekoši koordinēta un ilgtermiņā organizēta.
 
???!!!
05.07.2012
10:43
Labs komentārs - un tik pareizi uzrakstīts ;)
 
andžs
05.07.2012
13:41
nav ko attaisnoties, mēs tāpat zinām cik "labs" kadastrs ir!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada maijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2020. gada 29. maijs

Vārda diena:

Raivis, Raivo, Maksis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.