Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

SIA "Mikrokods" paziņojums mērniekiem par Microstation versijas atjaunināšanu 13.06.2012

Sviitra

 Vai Jums nevajag atjaunināt Microstation versiju, lai pilnvērtīgi izmantotu Topogrāfijas jaunos standartus?

Lai topogrāfiem nodrošinātu iespēju sagatavot un attēlot augstas detalizācijas topogrāfisko informāciju (turpmāk - ADTI) atbilstoši 2012. gada 24.aprīļa Ministru kabineta noteikumiem Nr. 281 „Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un tās centrālās datubāzes noteikumi”, SIA „MikroKods” un SIA „Infoera” pēc Valsts Zemes dienesta pasūtījuma izstrādājušas ADTI elektroniskās resursu datnes, 

Bentley resursi darbojas uz Microstation Powerdraft/PowerMap/PowerSurvey "V8 XM Edition" un "V8i" paaudzes versijām. Diemžēl programmas, kas iegādātas pirms 2006. gada un nav atjaunotas SELECT abonēšanas ietvaros šos resursus nevar pilnvērtīgi pielietot. 
 
"V8 2004 edition" paaudzes versijām tehnisku ierobežojumu dēļ tiks izstrādāts tikai STG (apzīmējumu saraksts) bez lietotāja saskarnes (pogām). Tuvāko nedēļu laikā tas būs pieejams. Vecākām par „v8 2004 editon” versijām tehniski jaunā specifikācija nav realizējama vispār. Diemžēl kaut kur tā robeža ir jānovelk. Labā ziņa, ka resursi ir identiski AutoCAD un vairs nebūs nepieciešama specifiska datu konvertēšana no DWG uz DGN.
 
SIA „MikroKods” pašlaik ved sarunas ar programmatūras izstrādātāju Bentley Systems par iespēju atjaunināt vecās versijas uz jaunākām uz izdevīgiem noteikumiem. Ir nepieciešams zināt, cik mērnieku ir ieinteresēti licenču atjaunināšanai. Tāpēc interesentus lūdzam  pieteikties Mikrokodā, sūtot ziņu uz e-pastu mikrokods@miko.lv.  
 
Papildus informācijai nosūtām procedūru par jauno Resursu uzstādīšanu (ja Bentley programma instalēta standarta direktorijā): 
 
1. Palaiž arhīvā esošo instalāciju un norāda Bentley Workspace atrašanās vietu. V8 XM programmām instalācijas ceļš(Path) der noklusētais un ir neatkarīgs no programmas(Powerdraft, Powermap,Powersurvey utt.). Vecā Topo500 netiks pārrakstīta un var tikt lietota paralēli. 
2. Savukārt uzstādot uz V8i paaudzes programmas janorāda precīzs programmas nosaukums, kurai resursus uzstādīt: 
-* uz Windows 7/Vista C:\Programdata\Bentley\[... v8i]\ 
piemēram - C:\Programdata\Bentley\Powerdraft v8i\ 
-* uz WindowsXP/2000 C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\bentley\[...v8i] 
piemēram - C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\bentley\Powerdraft v8i\ 
 
3. Palaiž programmu un pirms faila atvēršanas(vai ja fails ir atvērts tad File-close) norāda Workspace, kuru turpmāk lietot. Norāda User - ADTI, Project - ADTI. Interface nav jānorāda, tas ir iekļauts Project folderī. Atver jebkuru failu un turpmāk tiks lietota ADTI. 
 
Vecos failus pirms lietošanas ADTI vidē ir jākonvertē uz jauno specifikāciju lietojot iekļauto Remap tabulu - Topo500_ADTI.csv. Pēc tam manuāli koriģē elementus, kuri automātiski nekonvērtējas. Vecie līnijstili un fonti kārtības pēc ADTI resursos nav iekļauti, tos var lietot pārslēdzoties atpakaļ uz topo500 vidi. 
 
Mikrokods palīgprogrammas būs pieejamas atsevišķi, kā papildinājums, VZD tās neuztur un VZD lapā nebūs publicētas. 
 
Komentāri:
 
lāsteka
14.06.2012
21:51
paldies, gaidīsim update iespēju par saprātīgu cenu...
 
???!!!
15.06.2012
12:01
Varētu padomāt ka Jūsu iepriekš piedāvātie produkti strādāja 100% un viss atbilda specifikācijai.....
 
to ???!!!
15.06.2012
13:04
Kļūdīties ir cilvēcīgi.
Nepatīk Mikrokoda produkti - ņem instrukciju zobos un katrai līnijai un tekstam liec specifikāciju ar roku. Domāju, ka pēc 10min darbošanās atgriezīsies pie tiem pašiem Mikrokoda resursiem.
 
.... to ???!!!
15.06.2012
13:22
Ja par to produktu nebūtu maksāti tūkstoši, tad varbūt tas arī liktos cilvēcīgi, tā ka atvaino - ja nopērku produktu, kur nedarbojas ne līnijas ne celles dažādos mērogos, tad neredzu iemeslu maksāt tik nepamatoti augstu maksu par to visu .... Produktu piedāvāt protams protat, tikai pēc pārdošanas uzrodās visādi pārsteiguma momenti...
 
...
17.06.2012
19:14
Par tūkstošiem tu pērc Mikrostaciju ne jau resursfailus. Gribi, lai viss strādā - neliet resursus un iekal specifikāciju no galvas :) a ja negribi mācīties no galvas - tad paciet nu dažas nepilnības
 
Oto
28.06.2012
15:57
Resursfailus var uzlabot darbojoties visiem kopā, ja nesūta priekšlikumus, kas resurfailos nedarbojas vai kādi uzlabojumi atvieglotu darbu tad protams tie ir tādi kā ir. Skaidrs, ka bez darba vides programma nav pilnvērtīgi lietojama un resursfaili ir nepieciešami. Tomēr sagatavotie resursfaili pamatā ir šablons un tālāk jau katrs pielāgo pēc saviem ieskatiem. Kas attiecas uz cenu to nosaka Bentley, kā ražotājs, bet kā jau rakstā minēts veidojot lielāku pasūtījumu var vienoties par akcijas cenu.

"???!!!" komentārā minētā problēma šķiet ir aiz nezināšanas nevis kļūdas programmā, jo mērogošana darbojas kā paredzēts. Par šādu problēmu sūdzības līdz šim nav saņemtas. Ņemšu vērā, iespējams var pārslēgšanos starp mērogiem izveidot saprotamāk.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Sviitra_b
Arrow_left 2019. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Šodiena 2019. gada 16. septembris

Vārda diena:

Dārgs, Asja, Asnate, Dāgs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.