Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Rīgas Dome apstiprina "Rīgas ĢeoMetra" likvidēšanu ar 1. jūniju 19.01.2012

Sviitra

Rīgas Domes deputāti nolēmuši atbalstīt "Rīgas ĢeoMetra" darbības izbeigšanu un noteikuši, ka lēmums stāsies spēkā 1.jūnijā, kad tiks sākta uzņēmuma likvidācija. 

 
Līdz ar "Rīgas ĢeoMetra" likvidāciju darbu zaudēs astoņi cilvēki.
 
Paredzēts, ka "Rīgas ĢeoMetra" funkcijas, izņemot informācijas uzturēšanu par apbūvei paredzēto zemes vienību, ēku un telpu grupu adrešu piešķiršanu, maiņu vai likvidāciju, nodos RD Pilsētas attīstības departamentam, bet par informācijas uzturēšanu pēc uzņēmuma likvidācijas būs atbildīga Rīgas pilsētas būvvalde.
 
Opozīcijas deputāti, izvērtējot "Rīgas ĢeoMetra" likvidācijas jautājumu, norādīja, ka uzņēmumu būtu nepieciešams reorganizēt, nevis likvidēt. Deputāts Jānis Mārtiņš Skuja (RD deputātu frakcija "Demokrātiskie patrioti") domes sēdes laikā atzina, ka pašlaik, likvidējot uzņēmumu, tā funkcijas tik un tā tiks deleģētas citām institūcijām. "Loģikai ir jābūt stiprākai. Būtu jārod precīzāka atbilde, kāpēc ir jālikvidē uznēmums. Tas būtu jāreorganizē un jāatdala komercdarbību veikšana, par ko iebilst Konkurences padome. Patlaban sanāk tā, ka tiks likvidēta institūcija, bet funkcijas tiks izmētātas pa citām institūcijām, kam savu problēmu pietiek," sacīja Skuja.
 
Iepriekš domē paskaidroja, ka 2011.gadā Konkurences padome, Tieslietu ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija norādīja, ka "Rīgas ĢeoMetrs" nepamatoti darbojas tirgos, kuros pastāv brīva konkurence privātā sektora ietvaros. Pašvaldības darbu uzraugošās institūcijas pauda viedokli, ka nav pieļaujama situācija, ka "Rīgas ĢeoMetrs" vienlaikus sniedz gan topogrāfiskās uzmērīšanas pakalpojumus, gan veic šādu darbu pārbaudi, jo šāda komercdarbība neatbilst Valsts pārvaldes iekārtas likuma prasībām.
 
"Lursoft" informācija liecina, ka "Rīgas ĢeoMetrs" reģistrēts 1991.gadā un sniedz inženierdarbības un ar tām saistītās tehniskās konsultācijas. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir RD. "Rīgas ĢeoMetrs" 2010.gadā strādāja ar 639,8 tūkstošu latu apgrozījumu, kas ir par 23,4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi samazinājās par 18,2% un bija 57,8 tūkstoši latu.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada oktobris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2020. gada 23. oktobris

Vārda diena:

Daina, Dainida, Dainis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.