Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Latvijā radīta GPS programmatūra 26.10.2011

Sviitra

 Arī Latvijā iespējams radīt analogus ārzemju produktiem GPS nozarē - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas organizētajā konkursā „Eksporta un inovācijas balva 2011” kategorijai „Importa aizstājējprodukts” šogad izvirzīta arī Karšu izdevniecības "Jāņa Sēta" izstrādātā programmatūra "JS GPS sekošana".

Programmatūra „JS GPS Sekošana", kuru uzņēmums sāka izstrādāt jau 2008. gadā, radīta ar mērķi atvieglot autoparku pārvaldību un uzņēmumu vadītāju ikdienas darbu - tā ļauj nodrošināt attālinātu autotransporta uzraudzību, uzskaiti un plānošanu. Sistēma dod iespēju par noteiktu laika periodu kartē apskatīt veikto maršrutu, transporta pieturvietas, to laiku un ilgumu, degvielas patēriņu un citus būtiskus rādītājus. Ja nepieciešams, sistēma lietotājam var nosūtīt trauksmes ziņojumu uz e-pastu vai mobilo tālruni, piemēram, par nesankcionētu transporta lietošanu, izbraukšanu ārpus atļautās teritorijas un citiem iespējamiem pārkāpumiem vai negadījumiem.

Sistēmas lietošanai nepieciešama „Garmin" navigācijas iekārta, kurā instalēta detalizēta „Karšu izdevniecības Jāņa sēta" veidota navigācijas karte. Kā stāsta sistēmas izstrādātāji, visi tās lietotāji var savstarpēji apmainīties ar ziņojumiem. Informāciju iekārta sūta uz serveri, kur tā tiek droši uzglabāta, lai lietotājs (piemēram, uzņēmuma vadītājs) no sava datora jebkurā laikā un vietā, piekļūstot internetam, varētu to pārbaudīt. Visi sistēmu veidojošie elementi - datu bāzes, kartogrāfiskā informācija, programmatūra datu ievadīšanai, apstrādei un analīzei) pilnībā radīti „Karšu izdevniecībā Jāņa sēta" - vienīgais, kas tiek iegādāts no citiem uzņēmumiem, ir GPS aprīkojums.

„Priekšrocības salīdzinājumā ar importa produktiem ir, piemēram, „Jāņa sētas" radītās datubāzes un kartes, kas regulāri tiek atjaunotas. Svarīgu lomu spēlē arī lietotāju atbalsts, jo pastāvīgi saņemam ierosinājumus, kurus, esot šeit, nevis otrā pasaules malā, ir vieglāk apzināt un īstenot. Salīdzinājumā ar Google kartēm mūsu karšu saturs ir ievērojami detalizētāks un smalkāks," skaidro uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Turlajs. Sistēmu par labu un ikdienā noderīgu jau atzinis Katastrofu medicīnas centrs, Valsts policija, arī tādi uzņēmumi kā „Latvenergo", „Lattelecom" un Starptautiskā lidosta „Rīga". Tāpat arī interneta portāls kartes.lv izmanto ar šo programmatūru aprīkoto automašīnu sniegto informāciju, lai noteiktu, kur radušies sastrēgumi, un informētu par tiem citus satiksmes dalībniekus. 

 

Komentāri:
 
27.10.2011
07:09
Malači!
Re ka Latvijā arī ko var!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada aprīlis Arrow_right
P O T C P S S
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
Šodiena 2020. gada 6. aprīlis

Vārda diena:

Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.