Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

MDC un Ģeodati ar 1. oktobri maina kārtību topogrāfiju saskaņošanā 29.09.2011

Sviitra

 Sākot ar 1.oktobri, SIA "MDC" un SIA "Ģeodati" uzsāk jaunu kārtību topogrāfisko plānu saskaņošanā.

Ņemot vērā Valsts zemes dienesta skaidrojumu par topogrāfisko plānu saskaņošanu un elektroniski sagatavotajiem dokumentiem turpmāk, no 2011.gada 01.oktobra:

1. Topogrāfiskā uzmērījuma reģistrācijai pašvaldības datubāzē jāsūta divi faili:

* - Plāns ar tabulu, kurā kopā ar inženierkomunikāciju saskaņojumiem ir atzīme par VZD skaņojuma faktu;

* - Oriģinālais VZD elektroniski parakstītais plāns (*.edoc).

2. Izpildmērījuma (inženierkomunikāciju, laukumveida izpildmērījumi, būvju novietnes - pie ēku nodošanas ekspluatācijā) reģistrācijai pašvaldības datubāzē jāsūta:

2.1. Divi faili, ja izpildmērījumā attēlota kadastra informācija un tā ir skaņota VZD:

* - Plāns ar atsauci piezīmēs par VZD skaņojuma faktu;

* - Oriģinālais VZD elektroniski parakstītais plāns (*.edoc).

2.2. Vienu failu, ja kadastra informācija ir attēlota būvasu nospraušanas aktā vai būvju novietnes pārbaudes aktā (būvniecības procesa gaitā), bet tā nav skaņota VZD. Plānā jābūt atsaucei par kadastra informācijas izcelsmi (piemēram lejupielādēta no kadastrs.lv, robežplāns, projekta dokumentācija utt.).

2.3. Vienu failu, ja kadastra informācija izpildmērījumā nav attēlota.

Atgādinām, ka līdz brīdim, kad stāsies spēkā MK noteikumu „Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un tās centrālās datubāzes noteikumi”, inženierkomunikāciju izpildmērījumos kadastra informāciju, ja to nepieprasa uzmērījuma pasūtītājs vai būvvalde, var neattēlot. 

Informācija MDC mājas lapā: http://mdc.lv/index/3

Komentāri:
 
Latviets
29.09.2011
14:51
birokrātisma kalngals
 
29.09.2011
16:04
mjā, failu daudzums arvien palielinās. drīz vienai topogrāfijai būs n-tie faili (katrs ar savu parakstu un zīmogu) un tad ej nu saproti, kurš tad ir īstais un vai kāds no tiem ir īstāks nekā cits :)
Varbūt tomēr labāk būtu atstāt kā līdz šim, kad VZD ir pēdējais skaņojums, t.i., 500 uzturētāja "zīmogs" ir VZD edocā
 
irir
29.09.2011
18:48
VZD ir arī "kreisi" čaļi... Kuri māk spiest pa "kreiso"!
 
111
30.09.2011
08:06
blaviens kura bridi SIA "MDC" un SIA "Ģeodati" sie skaidrojumi ir saistosi? dariet savu darbu ka nu makat un nelienat kur nevajag!!!!
Edoc fails vispar ir firmas un vzd darisana.
Driz jau vajadzes MDc eksperta klatbutne merit topenes un izpildmerijumus
 
222
30.09.2011
09:47
Kāda mārrutka pēc uz plāna jāliek tabulā atzīme par VZD skaņojumu, ja uz plāna jau ir elektroniskais zīmogs.
Varbut mērnieku biedrībai un LKĢA ir kas sakāms, ar mērniekiem jau var izrīkoties kā patīk. Mainām saskaņošanas kārtību 10 reizes gadā, gan jau mērnieki pielāgosies. Kāpēc ši kārtība netiek akceptēta prasot pašu mernieku viedokli, kā labāk , kā ērtāk.
 
huj
30.09.2011
09:48
cūkas
 
lāsteka
30.09.2011
10:07
Drīz būs nevis ''topogrāfiskais plāns'', bet ''Topogrāfiskais plāns saskaņots ar VZD, MDC, un arī samaksāts (maksājuma uzd. pielikumā), kā arī sakaņojums no ZMNI, tas nekas ka tur ir 9stāvu apbūve'' - tas būtu korekti.
 
30.09.2011
11:44
Ko par to saka VZD jurists Dombrovskis? Vai tad nu var tagad papildināt VZD elektroniski parakstīto topogrāfijas datni ar kaut kādu tur MDC, Topodatu vai vēl citu org. zīmogiem, jo tad tas jau, radz, laikam būs parakstītā dokuemnta papildināšana, kas ir pretrunā ar el.paraksta lietošanu... vai nnav tā?
 
to Artūrs
30.09.2011
12:45
it ka, ta ir
 
30.09.2011
14:01
Veidojas situācija, kad VZD kārtējo reizi grib būt pats, pats svarīgākais kādā no procesiem, šoreiz topogrāfiskajā uzmērīšanā. Kāpēc vispār ir jābūt saskaņojumam (kadastra), ja topenē tiek uzrādīts, kurā datumā no datubāzes(kadastrs.lv)ir paņemta informācija. Pašvaldībai būtu jābūt tiešsaistei ar kadastru, tā pirms liek savu štempeli, pārliecinās, vai mērnieks visu ir izdarījis pareizi.
It kā vajadzētu būt tā, ka ieviešot kādu SISTĒMU vai CENTRALIZĒTU DATU BĀZI, process kļūst vienkāršāks izpildītājam, bet pie mums ir otrādi. Iespējams, tiek atvieglota (lasi-samaksāts) dzīve kādam "tur augšā" kas "cep" normatīvos aktus... Lai jauka nedēļas nogale :)
 
Disks
30.09.2011
15:35
Un vispār tā datu uzturēšana bija jāatstāj VZD ziņā, nevis kaut kādu Ģeodatu un Topodatu un MDC un pārējo. Reāli tie ir daži grupējumi kuri Latviju ir sadalījuši tā ka picas šķēli. Šo kantoru saimnieciņi skaitās baigie mērnieku aizstāvji, Redzk kur ir dārgie draugi mērnieki jūsu intereses pārstāvoši purni reāli ir uztaisījuši pārējiem vēl lielāku gemaru kāds bija. Patīk man šo kantoru vecenes ar atvērtu instrukciju ,kuras savā mūžā nav bijušas uz lauka un turējušas štoku rokā un kačā baigās pravas.
Te jau mums veidojas tas spārnotais teiciens "interešu konflikts"
Šī visa datu uzturēšana ir viena vienīga ideja ---izspiest konkurentus.
Pilnīgi piekrītu Ilzei kada nafig vēl kadastra skaņošana ar VZD tad naher mums tas sūda www.kadastrs.lv vajadzīgs.
Bet te jau dēļ naudiņas iet runa.
Nu ja tam VZD tik sūdīgi iet varam katrs gadā piemest kādu sotaciņu.
 
xyz
30.09.2011
17:04
Varbūt vēl vajadzētu uztaisīt sertifikāciju - vai mērnieki zina kā jānodot informācija mdc un visiem pārejiem datu uzturētājiem.
Ar savu sertifikātu mērnieks atbild lai topogrāfija u.c. mērījumi būtu saskaņoti atbilstoši visām prasībām.
mdc u.c. funkcija ir uzturēt datus nu tad arī uzturiet.
 
30.09.2011
21:51
Pilnīga taisnība "xyz" - MDC galvenā funkcija ir REĢISTRĒT un uzturēt uzmērījumus, kuri ATBILST valstī noteiktajiem normatīvajiem aktiem. Tādēļ jau arī prasām, lai mērnieki uzrāda visu kam ir jābūt - komunikāciju skaņojumus, VZD skaņojumu, sertificētā mērnieka vārdu, uzmērījuma atbalstīklu utt. Jo, lai gan par to visu ar savu sertifikātu atbild mērnieks, par to, ka uzmērītais un uzzīmētais ir noformēts un reģistrēts atbilstoši normatīvajiem aktiem, atbildam mēs, un nebūt ne visas ir "vecenes", un nebūt ne visi darbinieki sēž tikai birojā.
Starp citu, Ilze D. mazliet kļūdās - VZD vēlas lai pašvaldības un to pārstāvji (kā MDC) uzņemas kontroles funkciju - nedrīkst reģistrēt un izmantot mērījumus kuri nav saskaņoti ar VZD, un punkts.
Un Artūr izlasi oriģinālo VZD skaidrojumu - tiešām nedrīkst papildināt saskaņoto e-doc failu, tāpēc jau ir tā rindiņa skaņojumu tabulā jāraksta - jo pašvaldības datubāzes reģistrācijas nr. ir pēdējais "zīmogs" nevis kā līdz šim, kad sanāk, tad reģistrē.
Visa nelaime tā ka šai diskusijai bija jābūt pirms VZD ieviesa elektronisko skaņošanu ar elektronisko parakstu, neizstrādājot un neizskaidrojot secību, kad kurš paraksts, skaņojums ir mērniekam jāsaņem. Pie mums kā vienmēr - vispirms dara un pēc tam labo to ko sadarījuši.
 
Labrīt
30.09.2011
23:32
Visssvaigāko kadastru starp citu var izsniegt katra pašvaldība, kurai ir nodokļu uzskaites programma NINO. Tiešajā režīmā ir iespējams ielādēt jebkuru pašvaldības teritorijā esošo kadastra grupu. tā ka MDC kļūst tikai par galveno palīgu VZD budžeta pildīšanā`.
 
lasteka
01.10.2011
14:57
MDC: iesaku jums, lai taupītu pašu nervus utt.. izsūtīt visiem vienu paraugu - kā vizuāli jābūt noformētam tam ''atzīme par VZD skaņojuma faktu'' un visiem tiem citiem noteikuma punktiem - jo katrs interpretēs kautkā nedaudz savādāk un sāksies mešanas atpakaļ sīkumu pēc. Respektīvi kā jūs gribētu redzēt turpmāko skaņošanas procesu
 
lasteka
01.10.2011
15:02
Un vel: Par to acimredzamo naudas ''izsūkšanu''.. šoreiz liels akmens datu uzturētājiem - paskaidrojat kādas ir jūsu kā ''kontroles iestādes'' darbības saskaņojot ''būvasu nospraušanas aktu''? izrakstīt rēķinu? nu godigi padomājiet pie sevis un pasakiet - kauns pašiem nav??
un tikai nevajag ka salidzinat ar projektu utt. tas pirmkārt nav vajadzīgs, jo katrs būvnieks prasa kautkā citādi - ar asu nobīdi, papildus punkti kas nav projektā, vietējā sistēmā ar piesaisti pie žoga nevis koordinātās. TĀTAD????? piemēram Liānas jaunkundz kā jūs to redzat?
 
01.10.2011
23:24
Manas atbildes:
1."Labrīt" - kadastra likums nosaka, ka kadastra informāciju uztur un ar to rīkoties drīkst tikai VZD, pašvaldības un arī ne viens cits nav tiesīgs to izsniegt;
2. kā vizuāli jābūt noformētai atzīmei par VZD kadastra skaņojumu jau ir noteicis pats VZD savā skaidrojumā, izlasiet tak vienreiz visu;
3.būvasis tiek reģistrētas, lai pašvaldību būvvaldes ērtāk un precīzāk varētu realizēt būvniecības procesu kontroli, un pārsvarā nav nozīmes izspraustajām koordinātām un digitālajam materiālam, jo ne jau visi būvinspektori strādā ar datoru (diemžēl); un tāpēc jānorāda attālumi līdz robežām un sarkanajām līnijām - tieši to mēs arī pārbaudām, vai ir ievēroti atļautie apbūves noteikumi
 
lasteka
02.10.2011
10:57
un ja nav ievēroti? ko jūs darat. man saskaņoja 1m no robežas būvasi? un? vienkārši pieņēma un registrēja bez jautājumiem. un tas nav konkrēts gadijums. reāli skanosana neko nemaina - tāpat buvvalde visu parbauda un izdod buvatlauju tikai tad ja ir šis akts. šis akts ir tirs geodēziskais darbs ar atskaiti un tur nevajag nekadu mdc vai citus ''atbildigo'' pusu zimogus. nu padomājat it tacu ta vai ne?
 
uļdisa
02.10.2011
11:30
stulbā liāna, būs beidzot viņa no darba jāatbrīvo...
 
111
03.10.2011
08:02
es ta ari neaspratu vai tie VZD skaidrojumi ir saisoši šiem diviem kantoriem un tad kadeļ jasuta tas edoc fails???
 
par iepriekšējo "komentāru"
03.10.2011
08:03
Profesionāļu kungi!
Izslēdziet datoru, kad ejat svētdienas tēju dzert, lai Jūsu mazgadīgie vai mājdzīvnieki tā neizpaužas.
 
Aivars
03.10.2011
08:42
Saprotams ka pirmā reakcija ir negatīva jo tiek prasīts kaut kas papildus, bet kungi padomāsim dziļāk. Šis lēmums kā paredz vienādus noteikumus visiem!!! Tas nozīmē ka nevarēs būt situācija, ka kāds kantoris mēra lētāk un neskaņo VZD, kas diemžēl joprojām gadās. Es šādi saprotu lēmuma būtību, un būtu tikai apsveicami ja pie šādas prakses pieturētos arī TopoDati, Geotelpa un pārējie
 
lāsteka
03.10.2011
09:09
Solis ir pareizs, paskatīsimies kautvai rigas situāciju - ne visi skaņoja vzd topogrāfiju rīgā - bet tad rigas ģeometrs vairs nepieņēma skaņošanai topogrāfijas bez zimoga un visi tika nolikti vienādās pozicijās. Bet vispār jāsāk ar būvvaldi kura saskaņo projektus. ar tiem jāsāk - pārējais pats atrisināsies. Cik projekti tiek katru dienu aizlaisti vispār bez topogrāfijas vai labākā gadijumā tikai ar uzmērijumu, bez jebkādiem zimogiem. ir redzēti vispār topogrāfijas vietā izkopējums no gis kartes un aiziet projekts saskaņots:)
 
mmmm
03.10.2011
09:17
būtu ļoti labi ja te nerakstītu personiskus apvainojumus - kā piem. uldsis vai kā tur tevi.. tam taču ir tvnet čats:)
 
no malas
03.10.2011
09:34
Tautai savus varoņus ir jazin.
 
lāsteka
03.10.2011
09:56
nu tad ja persoiiga tipa apvainojumi - tad reģistrējas - lai tad tauta zin savus varoņus. bet izbļaut ka tas vai tas ir stuulbs - liecina tik par paša bļāvēja morālo stāju:)
 
to lastekai - neredzu loģiku RĢ-VZD
03.10.2011
12:57
tas ka divi vienojas, ka aplaupīs pārrējos godīgi, vienlīdzīgi nenozīmē ka viņu darbība un izmaksas ir likumīgas, pamatotas un pret to nav jācīnās!
 
lāsteka
03.10.2011
15:02
pa lielam jau ir tā ka maksātājs jau ir pasūtītājs - būtībā tas sadardzina mērniecības pakalpojumu nevis mērnieks peļņu.
 
MDC aizstāvībai
04.10.2011
22:01
Paldies MDC par skaidrojumu. Katrā ziņā MDC cenas ir draudzīgākas nekā VZD, un MDC daudz ilgāk nekā Rīgas Ģeometrs nostāvēja pretī VZD spiedienam katrai topogrāfijai prasīt arī VZD parakstu par kadastra datiem. Un kur nu vēl salīdzināt MDC un Rīgas Ģeometra attieksmi pret mērniekiem.

VZD skaņojumu par kadastru gan nav jāraksta tabulā - tas attiecas tikai uz detālplāniem, kuriem veiktas izmaiņas.
Tālāk citāts no VZD 15.08.2011.skaidrojuma:
Ņemot vērā pēdējā laikā aktualizējušos jautājumu – vai mērnieks ir tiesīgs mainīt Dienesta elektroniski parakstītā dokumenta (zemes ierīcības projekta, detālplānojuma, augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas grafiskās daļas) saturu, Dienests informē, ka:
1. Dienesta reģionālajā nodaļā saskaņotās un vietējā pašvaldībā apstiprinātās zemes ierīcības projekta grafiskās daļas izdrukas saturam un noformējumam ir jābūt identiskam Dienesta reģionālajā nodaļā saskaņotai digitālā veidā izstrādātajai zemes ierīcības projekta grafiskajai daļai un tajā nav pieļaujamas izmaiņas;
2. apstiprinātās detālplānojuma redakcijas grafiskās daļas izdrukas saturs drīkst atšķirties no Dienestā saskaņotās detālplānojuma grafiskās daļas, ja vien veiktās izmaiņas detālplānojuma grafiskajā daļā neskar Dienesta izsniegtajos nosacījumos noteiktās prasības attiecībā uz detālplānojuma grafiskās daļas izstrādi;
3. augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas grafiskās daļas izdrukas saturs drīkst atšķirties no Dienestā saskaņotās augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas grafiskās daļas, ja augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datubāzi uztur vietējā pašvaldība un, ja veiktās izmaiņas neskar Dienesta kompetences jautājumus – zemes vienību un zemes vienību daļu kadastra apzīmējumus un robežas;
4. augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas grafiskās daļas izdrukas saturs nedrīkst atšķirties no Dienestā saskaņotās augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas grafiskās daļas par tām vietējo pašvaldību teritorijām, kuru augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datubāzi uztur Dienests.
Pilns teksts šeit:
http://www.vzd.gov.lv/merniekiem-un-zemes-ierikotajiem/jaunumi/?id=620
 
05.10.2011
10:55
Paldies par aizstāvību, bet eksistē VZD skaidrojums dokumentam kuru jūs citējas - http://www.vzd.gov.lv/merniekiem-un-zemes-ierikotajiem/par-topografisko-uzmerisanu/?id=624 - kurā ir teksts "Ja ir veiktas izmaiņas, augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas grafiskajā daļā, kas neskar Dienesta kompetenci, izmainītā dokumenta grafiskās daļas tabulā, kurā norāda saskaņojumus ar inženierkomunikāciju turētājiem, ievietojama atzīme par Nekustamā īpašuma valsts kadastra (turpmāk – Kadastra) informācijas sistēmas telpisko datu saskaņošanu ar Dienestu. Tabulā norāda Dienesta amatpersonas uzvārdu, kura saskaņojusi dokumentu, datumu, paraksta vietā iekavās ierakstot vārdu „paraksts” un laukā „Piezīmes” elektroniski parakstītās datnes nosaukumu. Dienesta ievietotā spiedoga ekvivalents par Kadastra telpisko datu saskaņošanu, tiek aizstāts ar ierakstu saskaņojuma tabulā. Ģeodēziskajos darbos sertificētā persona pēc pašvaldības pieprasījuma tai iesniedz elektroniski parakstīto datni, kas piesaistīta elektroniskā dokumenta (EDOC) pakotnei un konkrētajam parakstītājam (Dienestam), un, kas ir pierādījums tam, ka Dienests dokumentu ir izvērtējis un sniedzis par to atzinumu."
Mums visiem čaklāk jāseko VZD mājaslapai, jo viņi nesūta jaunumus visām iesaistītajām pusēm - vismaz ne MDC, arī mērnieki pārsvarā apgalvo, ka nav nekādu informāciju saņēmuši.
 
ribo
05.10.2011
17:30
Man jau liekas ka mērniekam ir jāmēra nevis visu laiku jāskatās VZD mājaslapā. Saucās ka mūsu valstī apkaro birokrātiju, bet patiesībā birokrātija cīnās pret valsti!
 
lasteka
05.10.2011
19:02
nu luk Lianas jaunkundz tiesi sadu skaidrojumu no jums gaidiju. tagad visiem viss skaidrs un nebus vairs stulbi jautajumi, vai neapmierinatiba ka viens doma taa viens sitaa. paldies. bet par buvasu aktu gan vel kadreiz paciniisos:)
 
111
06.10.2011
06:43
beidzot!!!
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Sviitra_b
Arrow_left 2019. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Šodiena 2019. gada 16. septembris

Vārda diena:

Dārgs, Asja, Asnate, Dāgs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.