Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Atlicis nepilns mēnesis privatizācijas sertifikātu atgūšanai 08.08.2011

Sviitra

 Potenciālo zemes izpircēju ieinteresētība izpirkt lietošanā esošo zemi ir ļoti zema – tā ir konstatējis Valsts zemes dienests (VZD), apkopojot informāciju par jūnijā un jūlijā VZD reģionālajās nodaļās iesniegtajiem lauku zemes izpircēju pieprasījumiem.

Līdz šim iesniegumus zemes piešķiršanai īpašumā par samaksu iesnieguši tikai 11% no 700 lauku zemes lietotājiem.
 
VZD atgādina, ka vēl tikai augustā lauku apvidus zemes lietotāji varēs iesniegt iesniegumus lēmumu saņemšanai par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu un nezaudēt izpirkšanai ieguldītos privatizācijas sertifikātus.
 
VZD tuvākajās nedēļas plāno potenciālajiem lauku zemes izpircējiem nosūtīt īsziņas ar atgādinājumu par iesniegumu iesniegšanas termiņu.
 
VZD aicina tos lauku zemju izpircējus, kuri līdz 2008.gada 1.septembrim bija pārskaitījuši privatizācijas sertifikātus Hipotēku un zemes bankai par īpašumā iegūstamo zemi un līdz 2010.gada 31.augustam bija iesnieguši izpirkšanai pieprasītās zemes robežu plānu reģistrācijai kadastrā, izmantot šo pēdējo iespēju izpirkt zemi un doties uz tuvāko VZD klientu apkalpošanas centru, lai iesniegtu iesniegumu lēmuma saņemšanai zemes izpirkšanai. Tas pats attiecas uz arī pilsētas zemju izpircējiem, kuri līdz 2008.gada 1.septembrim bija iesnieguši pilsētas zemes komisijā apliecinājumu par priekšapmaksas veikšanu privatizācijas sertifikātos un līdz 2009.gada 31.augustam reģistrējuši zemes robežu plānu kadastrā.
 
VZD atgādina, ka gan tiem zemes izpircējiem, ka gan tiem zemes izpircējiem, kuri VZD lēmumus par zemes izpirkšanu par samaksu būs saņēmuši 2011.gadā, gan tiem, kuriem lēmumi par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu pieņemti jau iepriekš, vēl līdz 2011.gada 30.decembrim ir jānoslēdz zemes izpirkuma līgums ar Latvijas Hipotēku un zemes banku. 
 
Saskaņā ar Hipotēku un zemes bankas sniegtajiem datiem līdz 2011.gada augusta sākumam ar Hipotēku banku izpirkšanas līgumu noslēgušas vien 127 personas par 228 zemes vienībām.
 
Esiet aktīvi, neatlieciet iesnieguma iesniegšanu uz pēdējo augusta mēneša dienu un izmantojiet šo iespēju līdz 2011.gada 31.augustam, lai iegūtu zemi īpašumā un atgūtu ieguldītos privatizācijas sertifikātus!
 
Plašāku informāciju par iesniegumu iesniegšanu un nepieciešamajiem dokumentiem var saņemt - VZD klientu apkalpošanas centros, VZD mājas lapā www.vzd.gov.lv vai pa tālruni 67038613. Un informāciju par pilsētas zemes izpirkšanu var saņemt attiecīgajā pilsētas vai novada domē.
 
Līga Brice
Tieslietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: liga.brice@tm.gov.lv   
Tālr.: 67036739, 26485232
Adrese: Brīvības bulvāris 36, Rīga, LV-1536
www.tm.gov.lv   
http://twitter.com/tieslietas  
www.flickr.com/photos/tieslietas/ 
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada februāris Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Šodiena 2020. gada 20. februāris

Vārda diena:

Smuidra, Vitauts, Smuidris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.