Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Noteiks tiesisko regulējumu zemes pārvaldībai Latvijā 04.08.2011

Sviitra

 Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien izsludināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais likumprojekts "Zemes pārvaldības likums", kura mērķis ir veicināt ilgtspējīgu zemes pārvaldību, nodrošinot racionālu un efektīvu zemes izmantošanu un aizsardzību. 

VARAM informē, ka likumprojektā ir definētas zemes izmantotāju tiesības un pienākumi, kā arī regulēti zemes izmantošanas sabiedrības vajadzībām, infrastruktūras nodrošinājuma un zemes konsolidācijas jautājumi.
 
Projekts paredz, ka pašvaldībām būs tiesības ierosināt zemes ierīcības projekta izstrādi zemes konsolidācijai, ja puse projektējamās teritorijas nekustamo īpašumu īpašnieki to pieprasa.
 
Likumprojektā ir noteikta arī valsts un pašvaldību kompetence zemes pārvaldībā. Tas paredz publiskos ūdeņus nodot pašvaldību pārvaldībā, bet valstij saglabāt īpašuma tiesības.
 
Valsts iestādēm, valsts kapitālsabiedrībām un pašvaldībām reizi septiņos gados būs jāizstrādā to īpašumā un valdījumā esošo neapbūvēto zemju izmantošanas iespēju izvērtējums. Ar ģeoportāla palīdzību plānots nodrošināt visu informācijas sistēmu savietojamību un iegūt informāciju par zemi un izmaiņām, kas saistītas ar zemes kvalitāti, īpašniekiem, tiesībām u.c.
 
Paredzēts, ka pašvaldības veidos rezerves zemju fondu, kura mērķis ir nodrošināt zemi infrastruktūras attīstības vajadzībām, zemes konsolidācijai un citiem mērķiem.
 
Tāpat likumprojektā ir iekļauti jautājumi par zemes degradācijas novēršanu, degradēto teritoriju pārvaldību, zemes kvalitāti un tās novērtējumu, kā arī zemes pārraudzības īstenošanu un zemes pārskata sagatavošanu.
Komentāri:
 
Elīna
19.08.2011
14:22
Diemžēl uzdod rakstīt tādām personām kuras tā īsti vispār nesaprot darba uzdevumu un tā vietā lai atrisinātu problēmas visu sačakarēs vēl vairāk, b';us vēlviemns bezjēdzīgs ūdeņaisn dokuments.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Sviitra_b
Arrow_left 2019. gada septembris Arrow_right
P O T C P S S
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Šodiena 2019. gada 21. septembris

Vārda diena:

Matīss, Modris, Mariss
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.