Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Valsts zemes dienests aicina zemes lietotājus nenokavēt iespēju izmantot ieguldītos privatizācijas sertifikātus 18.07.2011

Sviitra

Valsts zemes dienests (VZD) informē, ka līdz šī gada 31.augustam lauku apvidus zemes lietotājiem ir dota atkārtota iespēja iesniegt iesniegumu lēmumu saņemšanai par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu kādā no VZD reģionālās nodaļas klientu apkalpošanas centriem.
Ja līdz 31.augustam netiks iesniegts iesniegums lēmuma saņemšanai, zemes lietotāji lauku apvidos un pilsētās zaudēs pirms zemes kadastrālās uzmērīšanas veiktajā priekšapmaksā ieguldītos privatizācijas sertifikātus.
Pēc lēmuma saņemšanas, zemes izpirkuma līgums ar Latvijas Hipotēku un zemes banku ir jānoslēdz līdz šī gada 30.decembrim.
Tā kā līdz iesniegumu iesniegšanas termiņa beigām atlicis nedaudz vairāk kā mēnesis, VZD aicina lauku zemes lietotājus un dzīvojamo ēku īpašniekus vai augļu dārzu lietotājus pilsētās nenokavēt doto iespēju iesniegt iesniegumu lēmuma pieņemšanai un noslēgt zemes izpirkuma līgumu ar Latvijas Hipotēku un zemes banku un iegūt īpašumā zemi.
Līdz 1.jūlijam VZD reģionālajās nodaļās iesniegumus zemes piešķiršanai īpašumā par samaksu bija iesnieguši 43 no 667 lauku zemes lietotājiem par 100 zemes vienībām. No 1.jūnija līdz 1.jūlijam, atbilstoši Latvijas Hipotēku un zemes bankas sniegtajai informācijai, līgumus par zemes izpirkšanu bija noslēguši tikai 59 no 7 tūkstošiem zemes lietotājiem.
Iesniegumu lēmuma pieņemšanai var iesniegt tie lauku zemes lietotāji, kuri līdz 2008.gada 1.septembrim ir pārskaitījuši privatizācijas sertifikātus Latvijas Hipotēku un zemes bankai par īpašumā iegūstamo zemi un līdz 2010.gada 31.augustam ir iesnieguši izpirkšanai pieprasītās zemes robežu plānu reģistrācijai Kadastrā. Savukārt pilsētās - tie dzīvojamo ēku īpašnieki vai augļu dārzu lietotāji, kuri līdz 2008.gada 1.septembrim ir iesnieguši pilsētas zemes komisijā apliecinājumu par priekšapmaksas veikšanu privatizācijas sertifikātos un līdz 2009.gada 31.augustam reģistrējuši zemes robežu plānu Kadastrā.
VZD atgādina, ja uz izpērkamās zemes lauku apvidos atrodas mežaudze, iesniegumam ir jāpievieno mežaudzes novērtējums. Ja būves, iesniegumam jāpievieno arī dokumenti, kas apliecina būves piederību izpircējam vai arī attiecīgās pašvaldības izziņa, ja uz izpērkamās zemes atrodas būves ar nenoskaidrotu piederību.
Noslēgt zemes izpirkuma līgumu ar Latvijas Hipotēku un zemes banku līdz šī gada 30.decembrim ir tiesīgi tie lauku apvidus un pilsētu zemes izpircēji, kuri būs iesnieguši iesniegumu kādā no VZD reģionālās nodaļas klientu apkalpošanas centriem vai pilsētas zemes komisijā līdz šī gada 31.augustam un saņēmuši lēmumu par zemes piešķiršanas īpašumā par samaksu, kā arī tie, kuriem lēmumi par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu pieņemti jau iepriekš.
Vairāk informācijas VZD klientu apkalpošanas centros un mājas lapā www.vzd.gov.lv. Informāciju par pilsētas zemes izpirkšanu var saņemt attiecīgajā pilsētas vai novada domē.

Līga Brice
Tieslietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Šodiena 2020. gada 9. augusts

Vārda diena:

Madara, Genoveva
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.